coingram
کوینگرام

نوسان

قیمت

نام ارز

1.3%

61,710 $

3,677,916,000 تومان

Bitcoin

Bitcoin

btc

3.8%

3,408 $

203,120,972 تومان

Ethereum

Ethereum

eth

0%

0.9998 $

59,588 تومان

Tether

Tether

usdt

2.4%

576.4 $

34,355,228 تومان

Binance Coin

Binance Coin

bnb

9.2%

138.57 $

8,258,772 تومان

Solana

Solana

sol

3.8%

3,407 $

203,076,868 تومان

Staked Ether

Staked Ether

steth

0.1%

0.9993 $

59,558 تومان

USD Coin

USD Coin

usdc

0.6%

0.4766 $

28,405 تومان

XRP

XRP

xrp

5.1%

7.64 $

455,344 تومان

TonCoin

TonCoin

ton

8%

0.1269 $

7,563 تومان

Dogecoin

Dogecoin

doge

بلاکچین به زبان ساده

13/خرداد/1398
افزودن به نشان شده ها
بلاکچین به زبان ساده
آموزش
بلاک چین
از کجا شروع کنم
125462
دقیقه

نتیجه عملی این تکنولوژی برای اولین بار، راهی تضمین شده و امن برای انتقال یک ارز دیجیتال از فردی به فرد دیگر به وسیله اینترنت پیدا کرد، به طوری که هیچ کس نمی تواند مشروعیت این انتقال را به چالش بکشد. عواقب این پیشرفت اصلا قابل اغراق نیست.

مارک اندرسون (مدیر شرکت نت اسکیپ)

بلاک چین به زبان ساده

بلاک چین (Blockchain) از دو کلمه Block (بلوک) و Chain (زنجیره) ایجاد شده است. این فناوری در حقیقت زنجیره‌ای از بلوک‌هاست.

به طور کلی بلاک چین یک نوع سیستم ثبت اطلاعات و گزارش است.

تفاوت آن با سیستم‌های دیگر این است که اطلاعات ذخیره شده روی این نوع سیستم، میان همه اعضای شبکه به اشتراک گذاشته می‌شوند و با استفاده از رمزنگاری امکان حذف و دستکاری اطلاعات ثبت شده تقریبا غیرممکن است.

بیت کوین اولین کاربرد از این فناوری بود و از بلاک چین برای ذخیره اطلاعات دارایی کاربران بهره برد. اگر بلاک چین یک سیستم عامل باشد، بیت کوین نرم افزاری روی این سیستم عامل است.

در هر بلاک هر اطلاعاتی می‌تواند ثبت شود; از جرم و جنایت‌های یک فرد تا نمایش اطلاعات حساب برای دارایی‌ها مانند بیت کوین. در بلاک چین، اطلاعات در بلاک‌ها قرار می‌گیرند و با هم به صورت زنجیره‌ای مرتبط می‌شوند.

برای مثال بلاک چین زیر را در نظر بگیرید، هر بلاک یک کشور را نشان می‌دهد که نام شهرهای آن کشور در آن ثبت شده هستند.

ک چیز دیگر هم وجود دارد. هر کدام از این بلاک‌ها چیزی به نام هش دارند. یک هش رشته‌ای از کارکترهاست که با توابع خاصی ساخته می‌شود.

ثلاً در عکس بالا برای بلاک ایران که حاوی اطلاعات اسم شهرهای تهران، اصفهان و تبریز است، هش بلاک «NYLAC» است.

در بلاک چین، هش بلاک‌های بعدی حاوی هش بلاک قبلی هم هستند.

هش در هر بلاک چین با یک تابع ریاضی خاص به‌دست می‌آید که توسعه دهندگان آن را مشخص میکنند. کوچک‌ترین تغییر در اطلاعات یک بلاک، هش آن را به طور کلی تغییر می‌دهد.

مثلاً اگر یک کاراکتر به اطلاعات اسم شهرهای ایران اضافه شود، هش بلاک تغییر می‌کند و در نتیجه بلاک‌های بعدی هم غیر معتبر خواهند شد به همین دلیل این فناوری بلاک چین یا زنجیره بلاک‌ها نام دارد.

اگر کسی محتوای یک بلاک را تغییر دهد و هش بلاک‌های بعدی را به روز رسانی کند، چه می‌شود؟ این امکان وجود دارد اما شما توزیع را در نظر نگرفته‌اید. داده‌های بلاک چین در یک کامپیوتر یا سرور خاص ذخیره نمی‌شوند. هر کامپیوتر یا سیستمی که به شبکه وصل شود یک نسخه از بلاک چین را دریافت می‌کند.

یک مثال:

من در یک جمع ۱۰۰ نفری، برگه ای از اطلاعات را بالا می‌گیرم و همه با تلفن همراهشان از آن برگه عکس می‌گیرند. حالا اگر من آن اطلاعات را نابود کنم یا تغییری در آن دهم دیگر برای آن جمع قابل پذیرش نیست زیرا آن‌ها یک کپی از نسخه اصلی را دارند، مگر اینکه من موبایل همه را بگیرم و آن را حذف کنم.

حالا این جمع می‌تواند به صورت عمومی و بالای چندین میلیون نفر باشد که در بیت کوین و اتریوم و سایر ارزهای بلاک چینی شاهد آن هستیم و یا به صورت خصوصی برای یک جامعه مخصوص باشد. بلاک چین یک شرکت نمونه‌ای از بلاک چین خصوصی است.

وقتی شما به یک بلاک چین متصل می‌شوید، یک نسخه از کل بلاک چین را دریافت می‌کنید. هرگونه تغییری در بلاک چین امکان پذیر نیست مگر اینکه بیش از ۵۰ درصد از داده‌های رایانه‌های متصل به شبکه تغییر کند.

در حقیقت فناوری بلاک چین به خودی خود یک فناوری بنیادی نیست بلکه مجموعه‌ای از فرایندهای هش گذاری و رمزنگاری، توزیع جمعی و … است که باعث ایجاد ایده‌ی بلاک چین شده‌اند.

انواع بلاک چین

در حال حاضر به طور کلی سه نوع بلاک چین قابل راه اندازی است. اما احتمالا در آینده از انواع بلاک چین های جدید بهره‌مند خواهیم شد.

بلاک چین عمومی ضد انحصاری

مثال اجرایی: بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و انواع سیستم های عمومی و آزاد مبتنی بر بلاک چین

اغلب شما این یکی را می‌شناسید. بیت کوین و اتریوم نمونه‌هایی از این نوع بلاک چین هستند. در این نوع بلاک چین، ما انحصار تراکنش‌ها را در اختیار نداریم. برای مثال بیت کوین را در نظر می‌گیریم که یک دفترکل توزیع شده است.

می‌خواهم ۵ بیت کوین ارسال کنم. به افراد فعال در شبکه که ماینر نام دارند، فریاد می‌زنم «بچه‌ها، می‌خواهم این ۵ بیت کوین را به این فرد (آدرس بیت کوین) بفرستم.»

آیا من واقعاً ۵ بیت کوین دارم؟ ادعای دروغ نیست؟ نمی‌خواهم تقلب کنم؟ افراد فعال در شبکه بیت کوین پیغام من را می‌شنوند و روند تأیید معامله را شروع می‌کنند. فردی که تراکنش را تأیید می‌کند، انتخابی نیست. ما نمی‌توانیم تأییدکننده را تعیین کنیم. نکته اینجاست که هیچ‌کس این قدرت را نخواهد داشت.

از این نوع بلاک چین زمانی استفاده می‌شود که نظر تمام جامعه مورد نظر در آن شبکه مهم باشد، نه فقط چند فرد خاص.

در این بلاک چین هر کسی می‌تواند قراردادهای هوشمند ایجاد کند و یا پول و داده‌ها را منتقل کند. اطلاعات مهم در این بلاک چین‌ ها به صورت رمزنگاری شده قابل ذخیره سازی هستند.

«علی می‌خواهد برنامه‌ای را توسعه دهد که همه بتوانند دیدگاه سیاسی خود را در آن بیان کنند. او باید از حریم خصوصی مشترکین محافظت کند.»

برای کار علی، ما می‌توانیم از بلاک چین ضد انحصاری استفاده کنیم. هرکس در هر جای دنیا می‌تواند با اجرای شبکه نظرش را بیان کند. هیچ قدرتی نمی‌تواند چیزی را حذف یا تغییر دهد.

بلاک چین عمومی انحصاری

مثال اجرایی: چند شرکت فروارده های گوشتی در ایالات متحده

در این بلاک چین افرادی خاص برای تأیید فعالیت‌ها انتخاب می‌شود. این افرادمی‌تواند یک مقام، کارمند ارشد، دولت، موسسه یا اشخاص دیگری باشند. داده‌ها قابل مشاهده برای عموم هستند اما می‌توان از یک سری اطلاعات خاص محافظت کرد.

«محمد یک پرورشگاه ماهی دارد. او می‌خواهد زنجیره تأمین پرورشگاهش را برای عموم شفاف سازی کند. مثلاً او می‌خواهد مردم بدانند که ماهی که خریداری می‌کنند، از کجا صید شده، چه زمانی بسته بندی شده و انواع اطلاعات دیگر»

در این نوع بلاک چین محمد روی ماهی‌هایش یک کد QR قرار می‌دهد و مشتریان می‌توانند با اسکن کد هر ماهی از اطلاعات آن آگاه شوند. مشتریان فقط قادر به مشاهده اطلاعات هستند و نمی‌توانند چیزی را کم و زیاد کنند. برای ثبت اطلاعات هر ماهی در بلاک چین از روش‌های مختلفی می‌توان کمک گرفت. مثلاًبه ماهی گیران و کارمندان بخش بسته بندی، اجازه ثبت اطلاعات در بلاک چین داده می‌شود تا زمان صید یا بسته بندی هر ماهی با استفاده از دستگاه‌هایمخصوص ثبت شود. اطلاعات ذخیره شده روی بلاک چین قابل تغییر نیستند بنابراین برای شرکت اعتبار بزرگی محسوب می‌شود.

بلاک چین خصوصی انحصاری

مثال اجرایی: سیستم‌های پرداخت حقوق با بلاک چین

این نوع بلاک چین می‌تواند برای نهاد‌های مختلف خصوصی و دولتی مورد استفاده قرارگیرد. در این بلاک چین افرادی خاص برای تایید فعالیت‌ها انتخاب می‌شود و فقط افرادی خاص امکان مشاهده اطلاعات ثبت شده را دارند.

«کسب و کار رضا به دو شرکت کوچک و یک شرکت حسابداری دیگر هم مرتبط است. آن‌ها به طور منظم با یکدیگر همکاری می کنند.»

رضا می‌خواهد یک اعتماد کامل بین طرفین برقرار شود اما نمی‌خواهد به جز سران شرکت، فرد دیگری اطلاعات را دستکاری کند یا بخواند. بهترین گزینه برای رضا استفاده از نوع سوم بلاک چین است.

بلاک چین از دیدگاه فنی

بلاک چین را یک به عنوان بایگانی که اطلاعات روی آن ثبت می شوند در نظر بگیرید. شاید یک بلاک چین با چیزهایی که با آن بیشتر آشنا هستید، خیلی تفاوت نداشته باشد. مثل ویکیپدیا.

با استفاده از یک بلاک چین، افراد زیادی می توانند گزارشات مختلفی را به یک نوع بایگانی اطلاعات وارد کنند و همچنین کاربران می توانند چگونگی ثبت و به روز رسانی اطلاعات را کنترل کنند. به همین منوال، مقالات ویکیپدیا هم محصول یک ناشر نیستند. بنابراین در ویکیپدیا هم فقط یک فرد اطلاعات را کنترل نمی کند.

با این حال، با بررسی های عمیق تر، تفاوت هایی که باعث می شود فناوری بلاک چین منحصر به فرد باشد، روشن تر می شود. در حالی که هر دو در شبکه های توزیع شده (اینترنت) اجرا می شوند، ویکی پدیا در شبکه جهانی وب (WWW)، با استفاده از یک مدل کلاینت سرور، طراحی شده است.

در ویکیپدیا، یک کاربر(کلاینت)، با مجوزهایی که در حساب کاربری خود توسط سیستم برایش تعیین می شود، قادر است همه یا برخی از ورودی های ویکیپدیا را که در یک سرور متمرکز ذخیره شده اند، تغییر دهد.

هر زمان که یک کاربر به صفحه ویکی پدیا دسترسی پیدا کند، نسخه به روز شده دیتابیس (مسترکپی) را دریافت می کند. اما تفات اصلی این است که کنترل پایگاه داده همچنان با مدیران ویکیپدیا باقی می ماند و کنترل دسترسی ها و مجوز ها توسط یک مقام مرکزی حفظ می شود. به نوعی مدیران ویکیپدیا می توانند یک مقاله را هر زمان که بخواهند حذف کنند اما در بلاک چین کاربران شبکه مالک اطلاعات پایگاه داده هستند و اطلاعات روی بلاک چین پاک نمی شود.

استحکام دیجیتالی ویکیپدیا شبیه به امنیت پایگاه داده های متمرکز دولت ها، بانک ها و یا شرکت های بیمه امروزی است. کنترل پایگاه های داده متمرکز در دست صاحبان آن ها است. مدیران یک سایت می توانند به تمام موارد مورد نیاز در سایت خود، دسترسی و بر آن ها کنترل کامل داشته باشند.

پایگاه داده توزیع شده توسط فن آوری بلاک چین، اساسا یک پشتوانه دیجیتالی کاملا متفاوت ایجاد می کند. این موردم هم یکی دیگر از ویژگی های متمایز و مهم از فن آوری بلاک چین است.

دیتابیس یا Master Copy ویکیپدیا بر روی یک یا چند سرور خاص توسط کاربران ویرایش می شود و همه کاربران نسخه جدید را مشاهده می کنند. در مورد بلاک چین، هر نود (node) در شبکه یک گزارش مستقل ثبت می کند و هر رکورد مستقل با رکورهای دیگر تبدیل به یک مجموعه ای گزارشات رسمی می شوند.

تعریف اعتماد دیجیتال

اعتماد یک تایید پر ریسک در مورد خطر بین گروه های مختلف است و در دنیای دیجیتال تعیین اعتماد اغلب به احراز هویت و اخذ مجوزها نیاز است.

به طور خلاصه ما می خواهیم از طرف مقابلمان مطمئن شویم که «آیا فردی که خودتان می گویید هستید؟ و «آیا شما قادر به انجام آنچه که وعده داده اید هستید؟»

در بحث فناوری بلاک چین، کلید خصوصی رمزنگاری شده یک ابزار مالکیت قدرتمند را فراهم می کند که نیازهای احراز هویت را برآورده می کند. داشتن یک کلید خصوصی به معنای مالکیت است. این نیز یک شخص را از داشتن نیاز به به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی تر از آن که برای تبادل نیاز دارند، به اشتراک گذارد، و آنها را در معرض هکرها قرار می دهد.

تأیید اعتبار کافی نیست – داشتن مجوز، دارا بودن پول کافی برای انجام تراکنش و … نیاز به اعتماد سازی دارند و برای این کار نیاز به یک شبکه توزیع شده نظیر به نظیر است. یک شبکه توزیع شده از فساد یا شکست مجموعه جلوگیری می کند.

این شبکه توزیع شده نیز باید در کار حسابداری قابل اجرا باشد و از همه مهمتر امنیت آن باید تضمین شده باشد. تایید تراکنش ها نتیجه اجرای قوانین پروتکل توسط تمام شبکه است.

تأییدیه و مجوز ارائه شده در این راه، بدون نیاز به افراد شخص ثالث، امکان تعامل در دنیای دیجیتال را فراهم می کنند. امروزه کارآفرینان صنایع در سراسر جهان این پیشرفت را تحسین می کنند – اتباطات دیجیتالی غیر قابل تصور، جدید و قدرتمند امکان پذیر است. از فناوری بلاک چین اغلب به عنوان ستون فقرات برای یک لایه تراکنش در اینترنت و بنیانگذار اینترنت ارزش (Internet of Value) توصیف می شود.

خلاصه

بلاک چین نوعی دیتابیس یا پایگاه داده است که روی یک یا چند سرور خاص قرار ندارد بلکه روی تمام کامپیوترهایی که به شبکه متصل می شوند، توزیع شده است.

بلاک چین در حقیقت یک دفتر کل برای ثبت رکوردها و گزارشات است و به دلیل نوع رمزنگاری و ثبت آن در همه کامپیوترهای شبکه، گزارشات ثبت شده قابل هک یا حذف نیستند.

بیت کوین اولین کاربرد این فناوری بود اما از این سیستم انقلابی برای هر سیستمی که نیاز به ثبت گزارش داشته باشد می توان بهره برد.

منبع:

ارز دیجیتال


امتیاز دادن به خبر

با لایک کردن هر خبر شما می توانید کوین بیشتر جایزه بگیرید


مطالب مرتبط با این موضوع

آموزش کامل استفاده از صرافی Kcex

آموزش کامل استفاده از صرافی Kcex

کدام پروژه‌ها میتوانند هایپ بعدی بازار باشند و رشد چند صددرصدی را داشته باشند!

کدام پروژه‌ها میتوانند هایپ بعدی بازار باشند و رشد چند صددرصدی را داشته باشند!

آموزش گام به گام فیوچرز صرافی مکسی(Mexc) به همراه 200 هزار شیبا هدیه

آموزش گام به گام فیوچرز صرافی مکسی(Mexc) به همراه 200 هزار شیبا هدیه

انواع صرافی در دنیای رمزارزها

انواع صرافی در دنیای رمزارزها

روزهای قرمز بازار چکار کنیم؟ بخش پنجم

روزهای قرمز بازار چکار کنیم؟ بخش پنجم


تحلیل کاربران

رمز ارزها و چرخ

sepehryazdanpanah1452

01/مهر/1399

ورود رمز ارزها به چرخه اختراعات جهانی رو جز با اختراع چرخ نمیشه مقایسه کرد و چنین مفاهیمی برای استدراک فهم اقتصادی جانعه راه بسیار مفیدی رو برای جامعه شناسان و تحلیلگران تکنیکال باز کرده

25

بلاک چین

minooo63

25/اسفند/1398

با این فناوری فوق العاده ای که روز به روز هم پیشرفت میکنه و امنیت کافی رو داره راکد نگه داشتن سرمایه وترس از ریسک چهره احمقانه به خودش میگیره

55

بلاک چین

ahmad7875

24/خرداد/1399

من زیاد نمیدونم ولی از صاحب ساخت این برنامه تشکر میکنم که مارا هم به این بخش دنیا کعرفی کرد این کارای ارزی ی دنیایی بازه هواستو جم باشه عزیزان با افتخار

34

فناوری بلاک چین

wolfempire

30/شهریور/1398

این فناوری به یک غول غیر قابل نفوذ در زمینه سیستم و شبکه تبدیل شده با هک شدنش بیت کوین به مشکل بزرگ برخورد می کند

80

بلاک چین

nzzm

20/فروردین/1400

بلاک چین کسب کار عالی برای درآمد است که با ان به راحتی می توان کسب کار کرد بلاک چین برای ارزهای دیجیتالی کاربرد زیادی داره

30

فن اوری..

sali62

20/اسفند/1398

باسلام من ک با چندین بار مرور مقاله میشه گفت بطور کامل متوجه نشدم...البته خب طبیعی میباشد.مطلب مطلب ساده ای نیست..بهرحال ممنون بابت اطلاعات مفیدتون.باتشکر

62

بلاکچین

shahla67

20/مهر/1399

ظاهر بلاکچین با ایجاد یک زنجیره از بلوکهای مختلف ضریب ایمنی و امنیت پول دجیتال را بطور چشمگیری افزایش میدهد

31

بیت کوین عالیه

mstanhdanshwr

02/فروردین/1400

خیلی مطلب عالی بود بیت کوین ایشالا وضع مارو درست میکنه اگه بزارن ادامه بدن الان خیلی دوستام این برنامه دارن فقط اسم بیت کوین میگن

21

بلاک چین

[email protected]

16/مهر/1400

بلاک نوعی دیتابیس یا پایگاه داده است که که روی یک یا چند سرور خاص قرار ندارد بلکه روی تمام کامپیوتر هایی که به شبکه متصل می‌شوند توزیع شده است

10

نظر من

erfan.3v

10/تیر/1399

به نظر من اگه جواب بده و عمل کنه خیلی عالی میشه البته که کار اصلا راحتی نیست و نیاز به تلاش زیادی داره

37

razi

razish

01/دی/1398

واقعا الان خیلی ها هستن با سیم کارت خارجی بیت کوین اسم نوشتن بعد اومدن ایران قابل پیگیری نبوده واقعا ایران واسه این کارا یکم سخته

58

صرافی ها و کیف پول ها

shogh105

07/اردیبهشت/1399

صرافی ها و کیف پول ها در کدام قسمت این بلاک‌ چین قرار می گیرند ؟ یه موضوعی که بایستی روش تر بشه یا ماینرها کجا هستند؟

41

بلاکچین؛راه ایران جهت دور زدن تحریم ها

sardardavood

24/فروردین/1399

با انواع ارز های دیجیتالی که مورد استفاده قرار میگیره بهترین راه واسه ایرانه تا بتونه بدون این که ردی از افراد مورد معامله و پول انتقال شده به شخص یا کشور مورد نظر بزاره اقلام مورد نیاز خودش رو مورد معامله قرار بده اگه وزارت نفت؛نفت رو بده اشخاص ثالث بده تا رد پای ایران تو معامله نباشه میشه کسری بودجه جبران کرد ولی مستلزم یکسری تضمین هاست که باز جریان بابک زنجانی و..... پیش نیاد

54

بلاک چین

faridemohamadi

30/اردیبهشت/1399

بلاک چین زنجیره ای از قفل هاست که باید هزاران قفل را شکست تا به اصلی رسید که این نشدنیه و بلاک چین یعنی امنیت

45

بلاک چین

kimiyaamirkhany

25/فروردین/1399

باسلام با بلاک چین خیال کاربران خیلی راحت میشه امیدوارم در همه زمینه های اینترنتی فعال بشه و یقینن بلاک چین ماندگار خواهد شد

51

مرسی

morteza54

06/خرداد/1401

آفرین به این مطلب جالب و کامل . روز به روز یادگیری های ما داره بیشتر میشه و این رو مدیون این مطالب شماست. مرسی

2

خیلی اموزنده بود

porforoogh

02/بهمن/1398

و اینکه بلاک چین سیتمیه کع عملا غیر قابل هک و نفوذه و امنیت بیار بالاش باعث میشه خیل با خیال راحت تری آدم بتونه به این ارزه اعتماد کنه

53

بیت کوین

qazaleh

12/آبان/1398

بیت کوین، «طلای دیجیتال» نامگذاری شده است و دلایل خوبی نیز برای این امر وجود دارد. بلاک چین می‌تواند انواع دیگری از ارزش دیجیتال را ایجاد کند. مانند اینترنت (یا خودرو)، شما برای استفاده از بلاک چین لازم نیست بدانید چگونه کار می‌کند. با این حال، داشتن دانش اولیه در مورد این فناوری جدید به شما نشان خواهد داد که چرا انقلابی محسوب می‌شود.

55

اینده

ali1911

13/آبان/1398

بلاک چین یک تکنولوژی بسیاری کاربردی می باشد که در آینده همه کسب و کار ها از آن استفاده خواهند کرد بیت کوین یک نمونه از کاربرد آن می باشد

61

بلاک.چین

sk97123

16/تیر/1399

به نطر میرسه که باسیاست حفظ اطلاعات حساب شخصی فرد .میتوان معاملات یا انتقال کوین کرد ..ودراینده خیلی نزدیک اکثر کارهای اقتصادی خصوصل ودولتی از این روش صورت بگیره

38

بیل گیتس

shahrzad1400

02/دی/1400

بنیانگذار مایکروسافت من فکر می کنم این یک سفرهیجان انگیز اجباری است اما دولت ها می خواهند که بر حریم آن تسلط داشته باشند. بیت کوین هیجان انگیز است، زیرا نشان می دهد چقدر ساده و راحت است. بیت کوین بهتر از ارز‌های سنتی است، زیرا شما مجبور نیستید که به صورت فیزیکی آن را حمل کنید و البته، برای معاملات بزرگ، پول فیزیکی بسیار آزاردهنده خواهد بود.

5

بلاک چین فناوری که درک آن کمی سخت است

rezaeterum

16/فروردین/1399

مطلب بسیار تخصصی و درک آن برای افرادی که از حوزهای دیگه علاقمند به ورود شدن شحت است، لطفا با قلم راحتری بلاک چین را توضیح دهید که برای عموم قابل درک باشد

49

عالی بود

mohadesedeghan

07/مرداد/1400

خیلی کاربردی و مهم بود خیلی خوشم اومد راهنمای خیلی خوبی بود و میتونیم ازش استفاده کنیم و در این تحلیل خوب نشون میده باید چیکار کنیم و چطوری بیت کوین بگیریم

9

بلاک چین

منوپولی

10/مهر/1400

بلاک چین مثل اثرانگشت عمل میکند فرایند ذخیره اطلاعات مثل اثرانگشت از لایه های مختلف اطلاعات که درصورت کوچکترین تغییر تمام ان تغییر میکند وبرای دیگران قابل قبول نیست بلاک چین درحال حاضر بهترین محافظ اطلاعات است ومیتوان دربست ان ارزهای مثل بیت کوین را ذخیره کرد واز ان بخوبی محافظ کرد

4

ارز

amin63

16/فروردین/1399

شاید در آینده کلا پول های کاغذی جای خود را به پول های دیجیتالی بدهند.عموما پول های کاغذی هم آلودگی بیشتری دارند هم باعث انواع بیماری می باشند.

41

بلاکچین

mmirjalili

05/اردیبهشت/1399

اینکه هر چیز شفاف باشه این اطمینان رو به ادمها میده تا بدون هیچ دغدغه و شک کارهاشون رو انجام بدن و بلاکچین این اطمینان رو به ادمها میده.

42

بلاکچین

gozallar

22/شهریور/1398

دراین بلاک چین افرادی خاص برای تایید فعالیت های انتخاب میشود. این افراد میتواند یک مقام.کارمندارشد.دولت.موسسه یا اشخاص دسگرس باشند

68

بلاک چین

hasan_s300

16/آذر/1398

آیا در بلاک چین اطلاعات دینامیک و پویا قابل بررسی و شنود هستند؟ با مثالی ساده، بلاک چین ها مانند نامه های مهر و موم شده قدیمی هستند که اگر آن ها را باز کنید همه خواهند فهمید. بلاک چین ها قابلیت زیادی برای حافظت و نگهبانی از اطلاعات گزارش ها دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر مطالب مرتبط (بلاک چین چه کاربردهایی دارد) و (شبکه بلاک چین چگونه کار می کند) را مطالعه فرمایید. آیا داده‌ها باید توسط یک نهاد مرکزی کنترل شود؟ قطعاً کنترل داده‌ها توسط یک شخص ثالث برای مسائل هویتی و جلوگیری ازکلاه‌برداری خوب است اما به شرطی که شخص ثالث کاملاً مناسب این کار باشد و حریم خصوصی افراد نقض نشود. کنترل انسانی باعث ایجاد مشکلاتی به صورت خواسته یا نا خواسته می‌شود. اما وقتی این کار را شبکه ای از میلیون‌ها کامپیوتر انجام دهد، حریم خصوصی افراد به بهترین شکل حفظ می‌شود. بلاک چین این مشکل را کاملاً حل کرده است. رمزنگاری کلید خصوصی باعث شده که برای انجام تراکنش‌ها نیازی به افراد و نهادهای متمرکز نباشد. آیا سرعت تراکنش مهم‌ترین ویژگی شبکه است؟ آیا یک پایگاه داده که تراکنش‌ها را در صدم ثانیه انجام می‌دهد از بلاک چین بهتر است؟ به هیچ وجه این‌گونه نیست اگر اینطور بود هیچ وقت بلاک چین به این جایگاه دست نمی رسید. امنیت و غیر متمرکز بودن تراکنش‌ها بسیار مهم اتر از سرعت آن است. بلاک چین با داشتن قابلیت استخراج و با شبکه‌ای از میلیون‌ها کامپیوتر به صورت ۱۰۰ درصد امنیت تراکنش‌ها را تأیید می‌کند. اما قطعاً راه حل‌هاییبرای انجام سریع‌تر تراکنش‌ها در آینده معرفی خواهد شد.

63

بلاک چین

pooria1703

10/آذر/1398

تو این بازار شلوغ پلوغ ارز دیجیتال نباید سرمایه گذاری کرد برای بلاک چین و بیت کوین این همه بازارهای بهتر هست باید تحلیل و بررسی کرد

55

بلاک چین یا بلوک چاین؟!

chevalier

25/بهمن/1398

این مقاله بسیار خوبی در مورد بلاک چین بود،اما متاسفانه کافی نبود،نمی دانم چرا هرچه سعی می کنم این یکی برایم قابل لمس نیست.شاید هم این مغز من است که هنگ کرده و...

43

بلاک چین

seyed.ali

27/فروردین/1399

یک همانند دیجیتال یک مدل مجازی از یک فرآیند، محصول یا خدمت است. این جفت شدن دنیای مجازی و فیزیکی اجازه می‌دهد تا تجزیه‌وتحلیل داده‌ها و نظارت بر سیستم‌ها  برای جلوگیری از مشکلات پیش از آنکه حتی رخ دهند و خرابی‌ها، ایجاد فرصت‌های جدید و حتی برنامه‌ریزی برای آینده با استفاده از شبیه‌سازی، صورت گیرد.

48

بلاکچین در اینده

behi768

25/بهمن/1398

بلاکچین یک سیستم یک پارچه دیجیتال رو به پیشرفت به صورت روزانه است و در اینده نزدیک تمام جهان را درگیر خود خواهد کرد پس به اندازه پیشرفت بلاکچین باید سعی کنیم روزانه اطلاعات خودمون رو افزایش بدیم

50

کاربردهای بلاک چین

Amir.na

05/دی/1398

اولین و معروف‌ترین استفاده از فناوری زنجیره بلوکی در دفتر کل تراکنش‌های بیت‌کوین اتفاق افتاده‌است که الهام بخش ایجاد دیگر ارزهای رمزپایه (cryptocurrencies) و پایگاه‌های داده توزیع شده مستحکم شده‌است فناوری زنجیره بلوکی خدمات مبتنی بر تراکنش را دگرگون خواهد کرد و در زمینه‌های زیر بکار گرفته خواهد شد: پول دیجیتال (Digital Currency) قراردادهای هوشمند (Smart Contracts) اوراق بهادار (Securities) ثبت و نگهداری سوابق (Record Keeping) اینترنت اشیا (Internet of thnigs) این فناوری در گستره وسیعی از کاربردهای مالی و غیر مالی قابل استفاده است برای استفاده از زنجیره بلوکی در صنعت، بورس اوراق بهادار، بیمه و بانکداری، پزشکی، مطالعات و پروژه‌های متعددی در جریان است. اینترنت اشیا توزیع شده، زیرساخت امنیتی بدون کلید، خادم‌های نام توزیع شده، دفاتر اسناد رسمی، ذخیره‌سازی توزیع شده بعضی از کاربردهای این فناوری به‌شمار می‌آیند.

54

بلاکچین

mahdiabtahi76510

06/اردیبهشت/1400

تحلیل خوب اینست ک بلاک چین مثل گشتن سوزن تو انبار کاه ک هیچگونه کلاهبرداری نمیتوان انجام داد حتی خود سازندش هم نمیتونه دزدی کنه

17

بلاک چین

Hosseinakhoundi

11/تیر/1400

مطالبی که ارائه شده بود کامل و دقیق بودن حتما بهتون توصیه میکنم حتی اگه درمورد بلاک چین اطلاعات دارید بازهم این مطالب رو بخونید

18

کیف پول بلاک چین

mosi.mhpur

23/مهر/1398

کاش مشکل کیف پول بلاک چین برای کاربران ایرانی حل بشه چون واقعا تو قضیه کیف پول بلا تکلیفیم. دارم استرس تحریم کیف پول ها و مشکل امنیتشون رو داریم

76

بلاک چین

alisaleh

15/دی/1399

افرادی که از طرف بلاک چین انتخاب می شوند حتما کارمند یا.....هستند چون باید خوب به وظایف خود عمل کنند و همینطور هم هست

28

عالی

mohammadkvz

11/تیر/1399

مرسی از توضیح دقیق و کاملتون ولی خب اینکه جا بیفته واسه مردم یکم سخته، اینکه مقایسه میشه با ویکیپدیا ، حداقل واسه مردم ما یکم هنوز زوده ک باورش کنن ، خیلیا اصلا نمیدونن چی هست

42

block chain

Vision

11/اسفند/1399

بلاک چین مثل یک سیاه چاله ی اطلاعاتی هست که همه ی اعضای خود را در بر میگیرد ولی اعضا از وجود هم با خبر نیستند به طوری که با در کنار هم قرار دادن تیکه های پازل باز هم تغییر در نگرش و چیدمان روی صفحه غیر قابل نفوذ و دسترسی کامل رو ایجاد می‌کنه و امنیتی که ایجاد میشود با وجود هر شخص تعریف میشود برای کامل کردن پازل نیاز به تمام اعضا است.

17

بلاکچین

sirson

25/اردیبهشت/1399

در حقیقت توابع ریاضی خاصی که هش ها رو در بلاکچین ایجاد میکنن ، فرمول ها و سخت افزارهای مربوطه ، شیوه ای امروزی برای تولید پول و سرمایه هستن که باعث اعتبار بخشی و امنیت دادن به ارزهای دیجیتالی میشن!!! و باید گفت با پیشرفت جوامع بشری همه چیز دستخوش تغییر و پیشرفت واقع شده! که پول و ارز هم تحت تأثیر همین تغییر و پیشرفت ، روز به روز با شیوه های جدیدتری تعریف و عرضه شده و در آینده هم مطمعناً نوعی از پول و ارز پا به عرصه میذارن که شاید الان برای ما حتی قابل تصور نیست...

45

بلاک چین

09144072306

13/مهر/1398

بلاک چین قدرت علم هست که باز هم قدرت پیشرفت دارد ولی در کشور ما پولی که راحت بدست مردم برسد را دولت نمیخواد و دوست دارد مردم همیشه زیر فقر باشد کشور ما قدرتمندترین کشور دنیاست از هر لحاظ ولی حیف که نمیخوان مردم راحت باشد

74

ارز دیجیتال

Ali7634

06/اردیبهشت/1399

اینکه رمزنگاری این برنامه به صورت زنجیره ای هست باعث امنیت بیشتر برای خریداران محسوب می‌شه و مهم نرین چیز در خرید ارز تنها دانش کافیه.......

47

بلاگ چین

free.a

08/تیر/1400

بنده دقیقا فرمایش شما را تایید خواهم کرد چرا که در این شرایط و اوضاع کرونا و راههای سخت درامد زایی در عمل این فناوری یکی از بهترین و راحت ترین راههای سرمایه گذاری و سواد اوری می باشد و بسته به مهارت و دانش خود شخص سرمایه گذار میزان سود و درامد بیشتر خواهد شد

14

خیلی خوبه

sepidehsz

16/اسفند/1398

فکر کن بری سر کار به جای پول، حقوق بت کوین بدن ، و واحد پول همه دنیا کوین شه و کسی نتونه سر کسی کلاه بزاره

59

تحول در دنیای دیجیتال

majikam

15/آبان/1398

قطعا بلاکچین به عنوان یک تکنولوژی جدید در همه زمینه ها خصوصا اپلیکیشن های موبایل میتونه نقش خیلی موثری داشته باشه و موجب راحتی خیال کاربر نسبت به امنیت اطلاعاتش باشه. و به این زودیا و راحت، از گردونه خارج نخواهد شد.

67

تحلیل

mahdi.pr

04/اردیبهشت/1400

مهمترین ارزهای دیجیتالی که روی آنها متمرکز شده مثل بیت کوین و...... همه ای این ها عالی هستند و میتوان با آنها خوب پولی در آورد

18

بلاک چین

مه ناز

19/بهمن/1398

هرجا برای ایجاد اعتماد بین افراد، به شخص سومی نیاز باشد که بتواند با تجمیع انحصاری اختیار، قدرت و اطلاعات، مشکل اعتماد افراد به یکدیگر را حل کند، بلاک چین راه حل جایگزینی برای آن است. 

44

بلاک چین

Dreamh

23/تیر/1399

خوبههههههههههه چقدر ساده بودن به بهتر فهمیدن کمک می‌کنه همه ما خوب می‌دونیم بازم خیلی خوبه که به فکر کسانی که نمیدونم چیه خوب توضیح می دهید

38

بلاک چین

moni

05/شهریور/1400

توی ویدیو گفته شد بلاک چین از سال 1991 ایجاد شده اما در متن گفته شد که بلاک چین همزمان با بیت کوین ایجاد شده. با توجه به این که بیت کوین در سال 2008 ایجاد شده، کدوم یک درست هست؟

10

بلاک چین

mojahedimahdi3

27/فروردین/1399

بسیار فناوری عالی و مورد نیازی بود و از مزیت های این فناوری بلکه میتونیم بگیم بهترین مزیتش که میشه نام برد امنیت بسیار بسیار بالا بوده که به نظر من همین نکته باعث پیشرفت هر سیستمی بوده که روی بلاک چین اجرا شده و باعث جلب اعتماد و اعتبار شده .

51

دانلود اپلیکیشن موبایل کوینگرام

با اپلیکیشن اندروید کوینگرام از آخرین مطالب بازارهای مالی و رمزارز ها با خبر باشید، قیمت تمامی رمزارز ها در لحظه چک کنید و نرخ آنها را با مبدل ارز کوینگرام به یکدیگر تبدیل کنید، با دیگر افراد در مورد تحلیل ها و مطالب گفت و گو کنید، سبد دارایی ارزهای دیجیتال خودتان را بسازید و از سود و زیان خود در بازه های زمانی مختلف با خبر باشید و با شرکت رایگان در مسابقات پیش بینی رمزارز جایزه ببرید.
coingram
coingram
کوینگرام

استارتاپ کوینگرام به عنوان یک رسانه تخصصی در حوزه بازار های مالی وارز های دیجیتال ، فعالیت خود را از تیر 1398 شروع کرد. هدف ما از ابتدا آموزش وآشنایی مردم با علم و فناوری آینده یعنی بلاک چین بوده است. آشنایی با انواع ارز های دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، آدا کاردانو و بقیه رمزارز ها میتواند ما را در انتخاب خرید و سرمایه گذاری در این حوزه بسیار بیشتر کمک کند. همان طور که سرمایه گذاری ها و ورود پول به این حوزه روز به روز بیشتر می شود، مسئولیت ما برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بیشتر می شود تا کسی درگیر پروژه های کلاه برداری و طرح های پانزی نشود.

برگزیده ها

درآمد از کوینگرام

شرایط و قوانین

مفاهیم پایه

آشنایی با بلاکچین

آشنایی با بیتکوین

آشنایی با اتریوم

کوینگرام

درباره ما

ارتباط با ما

شبکه های اجتماعی

اینستاگرامتلگرام

کلیه ی حقوق این سایت نزد کوینگرام محفوظ بوده و بازنشر محتوای اختصاصی با ذکر منبع بلامانع است.