coingram
کوینگرام

راهنمای جامع کیف پول‌های دیجیتالی بیت کوین،اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال

15/خرداد/1398
افزودن به نشان شده ها
راهنمای جامع کیف پول‌های دیجیتالی بیت کوین،اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال
کیف پول
Wallet
از کجا شروع کنم
53000
زمان مطالعه: دقیقه

کیف پول‌های دیجیتالی یکی از کلیدی‌ترین ابزارها در معاملات و سرمایه گذاری‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال است که امروزه رو به فراگیر شدن گام برمی‌دارند. شاید برای شما نیز سؤال شده باشد که این کیف پول‌ها چگونه عمل می‌کنند و هدف از نگه‌داری و حتی ساخت آنها چیست.

کیف پول دیجیتالی چیست؟

یک کیف پول نرم‌افزاری است که کلیدهای عمومی و خصوصی مرتبط با بلاک چین را در خود نگه می‌دارد. از این کلیدها برای ارسال و دریافت داده‌های دیجیتالی در بلاک چین و ردیابی مانده‌حساب ارزهای دیجیتالی استفاده می‌شود. اگر شما بخواهید بیت کوین یا هر ارز دیجیتالی دیگری را استفاده کنید حتماً به یک کیف پول دیجیتالی نیاز خواهید داشت.

این کیف پول‌ها چگونه عمل می‌کنند؟

میلیون نفر از مردم جهان از کیف پول‌های دیجیتالی استفاده می‌کنند، اما سردرگمی های زیادی در رابطه با این کیف پول‌ها در میان جامعه ارزهای دیجیتال وجود دارد. برخلاف کیف پول‌های معمولی، کیف پول‌های دیجیتالی هیچ مقدار ارز فیزیکی را در خود جای نمی‌دهند. در واقع ارزهای دیجیتالی در هیچ کجا و به هیچ صورت فیزیکی‌ای نگه‌داری نمی‌شوند. تمام اطلاعات موجودیت آنها و تراکنش‌ها بر روی بلاک چین ذخیره می‌گردد.

این کیف پول‌ها چگونه عمل می‌کنند؟

میلیون نفر از مردم جهان از کیف پول‌های دیجیتالی استفاده می‌کنند، اما سردرگمی های زیادی در رابطه با این کیف پول‌ها در میان جامعه ارزهای دیجیتال وجود دارد. برخلاف کیف پول‌های معمولی، کیف پول‌های دیجیتالی هیچ مقدار ارز فیزیکی را در خود جای نمی‌دهند. در واقع ارزهای دیجیتالی در هیچ کجا و به هیچ صورت فیزیکی‌ای نگه‌داری نمی‌شوند. تمام اطلاعات موجودیت آنها و تراکنش‌ها بر روی بلاک چین ذخیره می‌گردد.

کیف پول‌های ارزهای دیجیتالی معمولاً نرم‌افزارهایی هستند که کلیدهای عمومی و خصوصی شمارا در خود نگه‌داری می‌کنند و در واقع رابط میان شما و بلاک چین‌ های مختلف هستند؛ از همین رو کاربر می‌تواند مقدار ارز موجود خود را برسی کند، پول ارسال یا دریافت کند و دیگر عملیات‌های مرتبط را با آن به انجام برساند. وقتی‌که فردی به شما بیت کوین یا هر نوع ارز دیجیتالی دیگر می‌فرستد درواقع مالکیت این ارزها را به کیف پول شما انتقال می‌دهد. به‌منظور ارسال ارز دیجیتال، کلیدهای خصوصی‌ای که در کیف پول شما ذخیره‌شده‌اند باید با آدرس‌های عمومی‌ای که به ارزهای شما مرتبط است همخوانی داشته باشند. در این میان هیچ‌گونه انتقال فیزیکی از ارزها صورت نمی‌پذیرد. تراکنش به‌صورت گزارشی از تراکنش بر روی بلاک چین انجام می‌شود و شما آن را در تغییر مانده‌حساب ارزهای دیجیتالی خود در کیف پولتان مشاهده می‌کنید.

انواع مختلف کیف پول‌های دیجیتالی

چندین نوع از این کیف پول‌ها با روش‌های مختلف در ذخیره‌سازی و دسترسی به ارزهای دیجیتال وجود دارند. کیف پول‌ها را می‌توان در سه دسته‌ی، نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و کاغذی دسته‌بندی نمود. نوع نرم‌افزاری نیز می‌تواند به‌صورت برنامه‌ای روی رایانه و لپ‌تاپ‌های (دسکتاپ) شما، تلفن همراه یا به‌صورت آنلاین باشند.

دسکتاپ: در این نوع، شما با دانلود کیف پول و نصب آن بر روی رایانه و لپ‌تاپ خود می‌توانید از آن استفاده نمایید. این کیف پول‌ها تنها می‌توانند از یک سیستم مشخص اجرا شوند که این سیستم همان سیستمی است که آن را دانلود نموده است. این نوع از کیف پول‌ها دارای امنیت بالایی هستند ولی در صورت ویروسی شدن یا هک شدن کامپیوتر شما، احتمال از دست رفتن سرمایه‌ها وجود دارد.

آنلاین: این کیف پول‌ها در بستری آنلاین اجرا می‌شوند و می‌توان از آنها با هر دستگاهی و در هرجایی به کیف پول خود دسترسی پیدا کنید. باوجوداینکه، دسترسی به این کیف پول‌ها راحت است، اما کلیدهای خصوصی شما به‌صورت آنلاین و توسط برنامه‌های شخص ثالث ذخیره می‌گردند که از همین رو در مقابل دزدی‌ها و حملات هکرها آسیب هستند.

موبایل: کیف پول‌هایی که روی تلفن‌ها همراه شما اجرا می‌شوند بسیار کاربردی هستند و می‌توان در هرجایی، ازجمله مغازه‌ها، از آنها استفاده نمود. این برنامه‌ها معمولاً با حجم کمتر و کاربری ساده‌تر نسبت به نمونه‌های دسکتاپی طراحی می‌شوند چراکه فضای روی تلفن‌های همراه محدودتر است.

سخت‌افزاری: این کیف پول‌ها ازاین‌جهت که کلیدهای خصوصی افراد را در بستری سخت‌افزاری نگه‌داری می‌کنند، با نمونه‌های نرم‌افزاری تفاوت دارند. این کیف پول‌ها اطلاعات تراکنش‌ها را به‌صورت آنلاین دریافت می‌کنند ولی ذخیره اطلاعات به‌صورت آفلاین صورت می‌گیرد که به نسبت موجب افزایش ایمنی آنها می‌شود.

کیف پول‌های سخت افزاری با انجام رابط‌های کاربری تحت وب سازگاری دارند و از بسیاری از ارزهای دیجیتالی نیز پشتیبانی می‌کنند که بیشتر به نوع ارزها و رابط کاربری مورد استفاده شما مرتبط است. کاربران به‌راحتی با وصل کردن دستگاه به یک رایانه متصل به اینترنت و وارد کردن رمز می‌توانند ارزهای خود را انتقال داده و تائیدیِ آنها را دریافت کنند. کیف پول‌های دیجیتالی درعین‌حال که با آفلاین نگه‌داشتن پول‌ها امنیت را برای شما به همراه دارند، به‌راحتی نیز انتقال ارزها را فراهم می‌کنند.

کاغذی: این‌گونه کیف پول‌ها به‌راحتی قابل‌استفاده هستند و امنیت فوق‌العاده بالایی را نیز به شما می‌دهند. از روی نام این‌گونه کیف پول‌ها می‌توان حدس زد که آنها کلیدهای خصوصی شما هستند که روی کاغذ چاپ‌شده‌اند، اما این کیف پول‌ها درواقع نرم‌افزارهایی هستند که برای تولید امن چندین کلید و چاپ آنها روی کاغذ به‌کار می‌روند. استفاده از این نوع کیف پول‌ها نیز بسیار آسان است. انتقال ارزهای مختلف به کیف پول کاغذی شما به‌وسیله آدرس‌های عمومی‌ای صورت می‌گیرد که روی کیف پول کاغذیمشخص‌شده‌اند. به‌علاوه درصورتی‌که بخواهید این ارزها را خرج کنید، تنها کافی است که آنها را از روی کیف پول کاغذی به کیف پول نرم‌افزاری انتقال دهید. این کار که به‌اصطلاح «وایپ» گفته می‌شود را می‌توان به‌صورت دستی و با واردکردن کلیدهای دیجیتالی انجام داد و هم با اسکن کردن کیوآرکد روی کیف پول.

آیا کیف پول‌ها دیجیتالی امن هستند؟

امنیت این کیف پول‌ها دارای درجه‌بندی‌های مختلفی است. میزان امنیت آنها به نوع کیف پول مورداستفاده و ارائه‌دهنده سرویس شما بستگی دارد. یک سرور تحت وب به نسبت نمونه‌های آفلاین از امنیت کمتری برخوردار است. کیف پول‌ها آنلاین در معرض خطرات گسترده‌تری قرار دارند که به‌واسطه آنلاین بودنشان می‌توانند طعمه مناسبی برای هکرها تبدیل شوند. کیف پول‌های آفلاین، اما، توسط هکرها هک نمی‌شوند چراکه دسترسی به اینترنت برای آنها محدود است و به هیچ سازنده‌ی شخص ثالثی نیز مرتبط نیستند.

با اینکه تجربه نشان داده کیف پول‌های آنلاین نسبت به حملات هکرها آسیب‌پذیری بیشتری دارند، اما لازم است تا اقدامات امنیت مناسب در ارتباط با تمام کیف پول‌ها در نظر گرفته شود. به یاد داشته باشید صرف‌نظر از نوع کیف پول مورداستفاده، از دست دادن کلیدهای خصوصی شما یعنی از دست دادن پولتان. درعین‌حال اگر پول خود را به فردی اشتباه بفرستید یا هک شوید، هیچ راهی برای ادعای از دست دادن پول و برگشت تراکنش وجود ندارد. از همین رو باید بسیار محتاطانه عمل کنید.

از کیف پول خود پشتیبانی بگیرید. تنها مقدار کمی از ارزهای خود را که روزانه از آنها استفاده می‌کنید به‌صورت آنلاین نگه‌دارید کنید. بیشتر آنها را در محیطی با امنیت بسیار بالا و بر روی رایانه یا تلفن همراه خود نگه‌دارید. گزینه‌های تهیه نسخه‌های پشتیبان از صندوق‌های آفلاین یا کیف پول‌های کاغذی یا یو اس بی ها را می‌توان به روش‌هایی ازجمله «لجرنانو» انجام داد؛ با این کار می‌توانید کیف پول‌های خود را از نقص‌های رایانه‌ای احتمالی مصون دارید و در صورت وقوع، کیف پول خود را بازیابی کنید. اگرچه این کار مانع هکرهای سمج نخواهد شد؛ درواقع شما با انتخاب کیف پول‌های آنلاین، ریسک همیشگی هک شدن را به جان خریده‌اید.

نرم‌افزارهای خود را به‌روز کنید. با به‌روز کردن نرم‌افزارهای خود، همیشه امن‌ترین محیط موجود را برای خود فراهم کنید. نه تنها کیف پول خود را، بلکه سیستم‌های رایانه‌ای و تلفن‌های همراه خود را نیز به‌روز نگه‌دارید.

لایه‌های امنیتی بیشتری اضافه کنید. هر چه این لایه‌های بیشتر باشند، بهتر است. به کار بردن رمزهای عبور بلند و پیچیده و اطمینان از اینکه انتقال پول از آدرستان نیازمند رمز عبور باشند، می‌توانند ازجمله راهکارهای اضافی برای بالا بردن امنیت در رابطه با ارزهای دیجیتالی باشند. استفاده از کیف پول‌هایی باشهرت بالا و دارا بودن قابلیت تعیین هویت دو مرحله و درخواست رمز عبور اضافی در هنگام اجرا کردن نرم‌افزار از دیگر اقدامات برای بالا بردن امنیت هستند. همچنین شاید تمایل داشته باشید از کیف پول‌هایی باقابلیت «چند امضا» مانند «آرموری» و «کوپی» استفاده کنید. باوجود این قابلیت، برای هر تراکنش باید کاربری دیگر یا حتی چندین کاربر دیگر، تراکنش مذکور را تائید کنند.

قابلیت استفاده از چندین ارز یا فقط یکی؟

به‌جز بیت کوین که معروف‌ترین و پرطرفدارترین ارز دیجیتالی حال حاضر دنیاست، صدها ارز دیجیتالی دیگر یا [آلت کوین‌ ها نیز، با اکوسیستم‌ها و ساختارهای منحصربه‌فرد وجود دارند. اگر مایلید تا ارزهای دیجیتالی دیگری را نیز استفاده بکنید، خبر خوب این است که لازم نیست برای هرکدام کیف پول جدایی را به‌کار ببرید. به‌جای این کار، کافی است از کیف پولی استفاده کنید که قابلیت پشتیبانی از چندین ارز را داشته باشد؛ این کیف پول‌ها به شما این امکان را می‌دهند که به‌وسیله یک کیف پول، چندین ارز دیجیتالی را استفاده کنید.

آیا کارمزدی برای تراکنش‌ها وجود دارد؟

جواب صریح و کاملی برای این سؤال وجود ندارد.

به‌صورت کلی، تراکنش‌ها، بخشی کوچکی از تراکنش است که در بانکداری سنتی دریافت می‌شود. گاهی کارمزدها به‌منظور تراکنش‌هایی خاص در شبکه به‌عنوان کارمزدهای پردازش دریافت می‌شود، این در حالی است که برخی تراکنش‌ها هیچ کارمزدی را شامل نمی‌شوند. این امکان نیز وجود دارد که کارمزد مختص به خود را ایجاد کنید. به‌عنوان مثال، برای تراکنشی با حجم ۲۲۶ بایت، کارمزدی بالغ‌بر دوازده سنت از شما کسر خواهد شد. در مواردی نیز اگر میزان کارمزد کمتری را انتخاب کنید، ممکن است تراکنش شما با اولویت کمتری انجام بگیرد و شما مجبور باشید ساعت‌ها و شاید روزها برای تائید تراکنشتان صبر کنید. اگر نیاز دارید که تراکنشتان به‌سرعت انجام شود، لازم است تا میزان کارمزدی که می‌خواهید پرداخت کنید را بالا ببرید.

آیا کیف پول‌های دیجیتالی ناشناس هستند؟

هم بله و هم خیر. شما بانام‌های کاربری‌تان در کیف پولتان شناخته می‌شوید. شما مجبور نیستید از اطلاعات اصلی خود را وارد کنید، و تمام تراکنش‌های شما به‌صورت عمومی و دائمی بر روی بلاک چین با همین اطلاعات واردشده ثبت خواهند شد. نام شما یا نام خیابان شما روی بلاک چین ثبت نمی‌شود، اما اطلاعات مرتبط با آدرس کیف پولتان می‌تواند از راه‌های گوناگونی ردیابی شود. راه‌هایی نیز برای بالا بردن میزان ناشناس بودنتان وجود دارد ولی هیچ‌گاه به‌صورت کامل نمی‌توانید هویتتان را مخفی کنید. اخیراً پروژه‌ای بانام «دارک ولت» این نوید را به کاربران داده تا به‌صورت کاملاً ناشناس تراکنش‌های خود را در بلاک چین انجام دهند. این پروژه با روش‌های کوین میکس و استفاده از آدرس‌های ناشناس این کار را انجام می‌دهد.

کدام کیف پول دیجیتالی بهترین گزینه است؟

 • لیست ناتمامی از این کیف پول‌ها در اختیار شماست. قبل از انتخاب یکی از این کیف پول‌ها، هدف خود را از استفاده از آنها تعیین کنید.
 • آیا نیاز دارید که هرروز ارزهای دیجیتال بخرید یا تنها می‌خواهید آنها بخرید و نگه‌دارید؟
 • تمایل به استفاده از یک ارز را دارید یا چندین ارز؟
 • آیا لازم است که در همه‌جا به کیف پول خود دسترسی پیدا کنید؟
 • کمی زمان برای تعیین نیازمندی‌ها خود قائل شوید و سپس کیف پول مناسب به خود را انتخاب کنید.

معرفی کیف پول های معروف

برد ولت یک کیف پول دیجیتالی بیت کوین است که در آن انتقال بیت کوین به‌سادگی ارسال یک پست الکترونیکی است. این کیف پول را می‌توانید از گوگل پلی یا اپ استور دانلود کنید. برد ولت تنها یک کلاینت تک کاربری است و فقط می‌توان بیت کوین را دریافت و ارسال کرد که یعنی امکان کنترل کامل را به تمام سرمایه‌های کاربر راه می‌دهد. به‌طورکلی برد ولت، با رابط کاربری ساده، طراحی سبک و ایمن، سرعت و راحتی در استفاده و بهبود مداوم می‌تواند برای کاربران تازه‌کار و باتجربه تر مناسب باشد.

نقاط قوت:

 • حریم شخصی مناسب و امنیت بالا
 • مناسب برای کاربران تازه‌کار
 • ساده و سریع
 • متن‌باز بودن برنامه و رایگان بودن آن.

نقاط ضعف:

 • عدم وجود نسخه دسکتاپ و مبتنی بر وب
 • کمبود قابلیت‌های اضافی
 • تکیه‌ بر اینترنت برای دریافت و ارسال اطلاعات.

مایسیلیوم (Mycelium)

کاربران حرفه‌ای تر بیت کوین، هیچ‌وقت برنامه‌ای بهتر از مایسیلیوم نخواهند یافت. این برنامه با اجراشدن بر روی اندروید و آی او اس به کاربران کنترل کاملی بر روی دریافت و ارسال‌های بیت کوین را می‌دهد. با امنیت بسیار بالا این برنامه هیچ شخص ثالثی نمی‌تواند به بیت کوین‌های شما دست بزند! امنیت این برنامه به همراه قابلیت‌هایی ازجمله حافظه بدون نیاز به اینترنت و پشتیبان گیری به‌صورت پی‌دی‌اف های رمزگذاری، اسکنر کیو آر کد قوی، بازاری تعبیه‌شده در برنامه و همچنین امکان گفتگوی امن میان دیگر کاربران، باعث شده تا به یکی از بهترین برنامه‌های بازار تبدیل شود.

نقاط قوت:

 • امنیت بالا
 • حریم شخصی
 • قابلیت متنوع
 • متن‌باز و رایگان

نقاط ضعف:

 • عدم وجود نسخه دسکتاپ و مبتنی بر وب
 • تکیه‌بر اینترنت برای دریافت و ارسال اطلاعات
 • کاربران تازه‌کار نمی‌توانند از آن استفاده کنند.

اکسودوس (Exodus)

اکسودوس از نمونه‌های جدید و کمتر شناخته‌شده است که تنها می‌توان نسخه‌های دسکتاپ آنرا نصب کرد. به‌وسیله این برنامه می‌توان، بیت کوین، اتر، لایت کوین، داج کوین و دَش را به‌راحتی و در محیط کاربری بسیار زیبایی مبادله کرد. اکسودوس همچنین روش بسیار ساده‌ای را نیز برای پشتیبانی گیری از کیف پولتان ارائه می‌کند. یکی از بهترین امکانات در این کیف پول تبدیل بیت کوین به دیگر ارزها و بالعکس است. این کار بدون خارج شدن از برنامه صورت می‌گیرد.

نقاط قوت:

 • امنیت مناسب
 • مناسب برای افراد تازه‌کار
 • ساده
 • پشتیبانی از چندین ارز مختلف
 • متن‌باز و رایگان
 • قابلیت تبادل ارزها در داخل برنامه.

نقاط ضعف:

 • نیازمند به اینترنت
 • عدم وجود نسخه موبایل و مبتنی بر وب.

کوپِی (Copay)

این برنامه توسط بیت پی ساخته‌شده است و یکی از بهترین کیف پول‌های موجود در بازار است. اگر به دنبال کارایی هستید، کوپی یکی از آسان‌ترین برنامه‌ها با رابط کاربری زیباست که می‌توانید روی دسکتاپ، تلفن همراه یا به‌صورت آنلاین از آن استفاده کنید. یکی از قابلیت‌های مهم این نرم‌افزار پشتیبانی از قابلیت چند امضائی است که این برنامه را به یکی از بهترین‌ها در رابطه با کسب‌وکارهای مشارکتی بدل نموده است. به‌طورکلی کوپی، برنامه‌ای است که همه می‌توانند از آن استفاده کنند. به‌اندازه کافی برای افراد تازه‌وارد مناسب است و درعین‌حال برای حرفه‌ها نیز ابزارهای بسیاری را دارد.

نقاط قوت:

 • امنیت مناسب
 • قابلیت چند امضایی
 • اجرا بر روی چند پلت فرم
 • حافظه چندگانه
 • مناسب برای افراد تازه‌کار
 • متن‌باز و رایگان

نقاط ضعف:

 • سرعت‌پایین
 • محدودیت در اعضا

جکس (Jaxx)

جکس یکی از برنامه‌های مناسب با رابط کاری کاربرپسند است که از ارزهای اتر، اترکلاسیک، دش، DAO، REP، زی کش، روت استاک و بیت کوین پشتیبانی می‌کند. این برنامه به‌طور خاص برای تجربه‌ای عالی از بیت کوین و اتریوم طراحی و برای طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها با پلت فرم‌های مختلف منتشرشده است. جکس را می‌توان روی ویندوز، لینوکس، کروم، فایرفاکس او اس، اندروید و آی او اس نصب نمود؛

همچنین ارتباط جکس با وب‌سایت‌ها نیز از طریق افزونه‌های فایرفاکس و کروم صورت می‌گیرد. جکس امکان تبادل بین بیت کوین، اتر، و DAO را به‌وسیله قابلیت «شیپ شیفت» برقرار می‌کند؛ همچنین می‌توانید اتریوم را از کیف پول‌های کاغذی وارد آن کرد. بااین‌همه قابلیت‌های مختلف، جکس به یکی از بهترین برنامه‌ها درزمینه استفاده از چندین ارز مختلف بدل شده است.

نقاط قوت:

 • امنیت بالا
 • پشتیبانی از چندین ارز
 • ارتباط میان کیف پول‌ها در چندین پلت فرم مختلف
 • پشتیبانی بسیاری عالی
 • قابلیت‌های بالا
 • رابط کاربری مناسب، رایگان

نقاط ضعف:

 • متن‌باز نبودن
 • کند کار کردن در هنگام بارگذاری اطلاعات

آرموری (Armory)

آرموری یکی از بهترین برنامه‌هایی است که تمرکز بالایی را بر روی امنیت قرار داده است. این برنامه با بهره‌گیری از ساختار متن‌باز توانسته قابلیت‌های بسیاری زیادی را در اختیار کاربران قرار دهد. ازجمله این قابلیت‌ها می‌توان به ذخیره‌سازی سرد (آفلاین)، قابلیت چند امضائی، پشتیبان‌های چاپ شونده‌ی یک‌بارمصرف، قابلیت چندین کیف پول با رابط‌های کاربری مختلف، رمزنگاری ضد ردیابی، واردکردن کلیدها به داخل برنامه و انتقال کلیدها از کیف پول‌های کاغذی، اشاره کرد. از طرفی آشنا شدن به تمام قابلیت‌های بالقوه این برنامه نیازمند زمان است و آرموری تنها مختص کاربرانی است که اطلاعات بالایی از مسائل رایانه‌ای دارند.

نقاط قوت:

 • امنیت فوق‌العاده
 • قابلیت‌های مختلف ازجمله چند امضائی
 • رایگان

نقاط ضعف:

 • دسترسی تنها از طریق کلاینت دسکتاپ
 • نامناسب بودن برای کاربران تازه‌وارد

ترِزور (Trezor)

یکی از کیف پول‌های سخت‌افزاری بیت کوین است که قابلیت ذخیره‌سازی مقادیر قابل‌توجهی از این ارز دیجیتالی را دارد. ترزور را نمی‌توان به ویروس آلوده کرد و هیچ‌گاه نمی‌توان کلیدهای خصوصی را از آن برداشت؛ به‌عبارت‌دیگر به‌اندازه نگه‌داشتن اسکناس زیر بالشتان امن است. ترزور متن‌باز است و می‌توان با استفاده از نمایشگر تعبیه‌شده روی آن محتویاتش را مشاهده کرد. این کیف پول را می‌توان بر روی دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز، آی او اس اکس و لینوکس اجرا نمود. ازجمله نقاط ضعف این کیف پول می‌توان به لزوم همراه داشتن آن برای ارسال بیت کوین اشاره کرد. از طرف دیگر برای سرمایه‌گذارانی که چندان به فکر فروش بیت کوین‌های خود نیستند و آن دسته سرمایه‌گذارانی که مقادیر بالایی بیت کوین را خریداری می‌کنند بسیار مناسب است.

نقاط قوت:

 • امنیت بالا
 • بدون آفلاین
 • آسودگی استفاده در محیط وب
 • نمایشگر داخلی
 • متن‌باز
 • مناسب برای افراد تازه‌کار

نقاط ضعف:

 • قیمت ۹۹ دلاری
 • لزوم همراه داشتن دستگاه در هنگام ارسال بیت کوین

لِجِر نانو (Ledger Nano)

کیف پول لجر نانو، کیف پولی سخت‌افزاری با برنامه‌ریزی تربیتی و قابلیت چند امضایی است که برای آن دسته کاربرانی طراحی‌شده نیازمند لایه‌های امنیتی بیشتر برای حفاظت از سرمایه‌گذاری خود هستند. این کیف پول بیت کوین، برای استفاده کاربران عادی طراحی نشده است و دارای پیچیدگی‌های خاص خود می‌باشد. لحر نانو بر پایه دستگاهی یو اس بی است از یک کارت حافظه فلش کوچک‌تر است. این کیف پول تنها ۵٫۹ گرم وزن دارد و با ابعاد ۳۹ در ۱۳ در ۴ میلی‌متر طراحی‌شده است.

نقاط قوت:

 • نمایشگر توسط محافظ‌های فولادی حفاظت می‌شود
 • پشتیبانی از ارزهای مختلف
 • نرم‌افزارهای شخص ثالث را می‌توان از دستگاه اجرا نمود
 • پشتیبانی از U2F
 • در هنگام بازیابی می‌توان دستگاه را از رایانه جدا کرد
 • قیمت ارزان (چیزی در حدود ۶۵ دلار).

نقاط ضعف:

 • نرم افزار نه چندان پیشرفته
 • عدم قابلیت حساب‌های کاربری مخفی
 • فاقد برنامه مدیریت رمزها.

بلاک چین دات اینفو (Blockchain. info)

بلاک چین یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های بیت کوین است. دسترسی به کیف پول از هر مرورگر یا تلفن همراهی قابل انجام است. این کیف پول همچنین دو لایه مختلف را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. در ارتباط با نسخه مرورگر، کاربران می‌توانند از تعیین هویت دو مرحله استفاده کنند و کاربران نسخه‌های تلفن‌های همراه نیز می‌توانند از پین کد برای اجرا برنامه استفاده کنند. بااینکه برای تأیید تراکنش‌ها، اطلاعات باید از طریق سرورهای شرکت عبور کند، اما هیچ‌کسی نمی‌تواند به آنها دسترسی پیدا کند. به‌طورکلی این برنامه توسط شرکتی مشهور، از دل جامعه بیت کوین بیرون آمده که می‌تواند ارزهای شمارا به بهترین شکل در خود نگه دارد.

نقاط قوت:

 • امنیت مناسب
 • کاربری ساده از طریق مرورگر و تلفن‌های همراه
 • تولیدکننده معتبر
 • مناسب برای افراد تازه‌کار و رایگان.

نقاط ضعف:

 • آنلاین بودن
 • حریم خصوصی ضعیف
 • تائیدی‌های دسترسیِ شخص ثالث به اطلاعات نیازمند است
 • گزارش‌هایی مبنی قطع شدن سرویس وجود دارد.

منبع:

ارز دیجیتال


امتیاز دادن به خبر

با لایک کردن هر خبر شما می توانید کوین بیشتر جایزه بگیرید


مطالب مرتبط با این موضوع

اجباری شدن مالیات برای کاربران متامسک!

اجباری شدن مالیات برای کاربران متامسک!

بیت‌کوین هم به والت تلگرام اضافه شد.

بیت‌کوین هم به والت تلگرام اضافه شد.

فروش گوشی هوشمند سولانا به نام SAGA را از ۱۸ اردیبهشت آغاز می‌شود

فروش گوشی هوشمند سولانا به نام SAGA را از ۱۸ اردیبهشت آغاز می‌شود

متامسک شایعات مربوط به تهیه اسنپ‌شات در ۳۱ مارس را تکذیب کرد!

متامسک شایعات مربوط به تهیه اسنپ‌شات در ۳۱ مارس را تکذیب کرد!

عرضه کیف پول وب ۳ مخصوص مرورگر مایکروسافت در آینده نزدیک

عرضه کیف پول وب ۳ مخصوص مرورگر مایکروسافت در آینده نزدیک


تحلیل کاربران

کیف پول

Alitff

19/خرداد/1399

این مطلب ها واقعا به درد می خوره کیف واقعا کیف پول های دیجیتالی خیلی به درد ادم می خوره خدا سازنده این برنامه رو نگهداره

52

کیف پول

samira.abd

01/خرداد/1399

مطالبش خیلی آموزنده بود ممنون من تراست ولت رو نصب کردم و باش کار میکنم خیلی امنیتش بالاست هم کار کردن باهاش خیلی آسونه

53

wallet

amir2282

28/تیر/1399

بهترین کیف پول اتمیک والت به همه پیشنهاد میکنم ازش استفاده کنن چون به راحتی هم میشه اکسچینج کرد و هم پرداخت گرفت ازش

44

تراست ولت

amir.noruzi

24/خرداد/1400

تراست ولت هم یکی از بهترین ولت هاست که کاربران زیادی هم داره از لحاظ امنیت هم قادر به رمزگذاری هستید

20

کیف پول

shhdxji

07/مرداد/1399

خدا کنه که یک کیف پول بسازیم دیگه هکر دست بهش پیدا نکنه امید وارم که با پیشرفت تکنولوژی روز یک کیف پول قدرتمند برای ارز دیجیتال بسازند که دیگه هیچ کس جز خودمان وارد نشود امید وارم

36

امیر حسین

Amirhossein11.48

04/آبان/1399

به نظرم کیف پول هایی که برای ثبت نام سختگیری و دقت بیشتری دارند مثل تراست والت بهتر باشن و.همچنین ضد فیلتر بودن آنها مهمه.در ضمن کیف پول کاغذی از دست هکرها در امان هست بازهم قضاوت با شماست

25

کیف پول عالی

sgkr

23/اسفند/1398

بسیار ممنون بابت توضیحات من مبتدی هستم ولی با توضیحات شما میتونم یاد بگیرم. هر کسی هم که مبتدی اینا رو بخونه حله

73

کیف پول

samyarr407

14/فروردین/1400

کیف پول مثله یک عابر بانک معمولی ولی به صورت دیجیتال است یعنی اینکه بعد از هر استخراج و خرید و فروش یک سری کدها است که تعریف شده که با دارا بودن آنها می‌توان جابه جایی برای گرفتن ارز و یا دادن ارز برای خرید و فروش انجام داد..

20

کیف پول

popopopo

10/تیر/1399

واقعا برنامه کیف پول خوبی است چون کسایی که تازه وارد شدند هم میتواند به راحتی باهاش کار کند و برای خودشون امتیاز کسب کنند

39

بکسک

zekria

26/دی/1399

بهترین انها اتمیک والت است به همه پیشنهاد میکنم که به راحتی میشود دریافت و ارسال داشت و همچنان از امنیت قوی برخوردار است

25

تشکر

jalalnajafi65

30/فروردین/1399

واقعا یکی از بهترین برنامه هایی که دانلود کردم همین برنامه بود واقعا ممنونم که همچین اپلیکیشنی طراحی کردید

51

کیف پول

Khodarhm60

12/اردیبهشت/1401

کیف پول دیجیتال ی راحت ترین راه برا معامله ارزی. هست که احتیاج به بانک و حساب ندارد و باید کیف پول ی رو انتخاب کنیم که با همه ارزها سازگار ی داشته باشه

5

بهترین ها

Hamed2083

20/اردیبهشت/1399

با خواندن تمامی این متن و تحلیل های بروز برای یافتن یک کیف پول با قابلیت امنیت٫کیفیت٫چند امضایی٫شناسایی٫غیر هک و... برد ولت یکی از بهترین کیف پول دیجیتالی است که برای شما پیشنهاد میکنم...

51

عالی

[email protected]

03/مهر/1399

مطالب عالی هستن. باعث میشه اطلاعات عمومی دوسداران این نرم افزار زیاد بشه ممنون از شما.وای هنوز جا دارین که بهترم بشین

25

عالی

morteza313

17/مرداد/1399

ممنون اطلاعات خوبی برای من بود. امیدوارم بتونم‌به کمک شما موفق بشم کسب درامد خوبی داشته باشم و به دیگزان نیز کمک و راهنمایی کنم....

36

والت

Alis Wallet

19/شهریور/1398

بهترین نوع کارت ارز دیجیتالی هست ولی چون هزینش زیاده یه جورایی مردم منصرف میشن به تومن حدود ۱/۶۰۰/۰۰۰در میاد ولی داشتن یه کیف پول موبایلی و یه دسکتاپی و یه دونه سایتی از نوع خوبش کارو محکم میکنه

89

کیف پول خوب اونی هست که اول امنیت داشته

edvardo20

04/دی/1399

بهترین کیف پولها آنهایی هستند که اول امنیت داشته باشند سپس موارد دیگر رو اجرا بشه وگرنه اگه امنیت نباشه به هیچ عنوان قابل اجرا و استفاده نیست

31

تراست ولت

metimjz

22/خرداد/1400

ممنون عالی بود لطفا در مورد سایر کیف پولها هم مطلب بزارید مطلبتو خیلی کامل و جامع بود عالییی بود از دست اندرکاران خیلی سپاس گذارم

7

لایک

Amirhossein1123

23/آبان/1400

من دیروز این برنامه رو نصب کردم دارم یه چیزایی یاد میگیرم به نظرم برنامه خوبیه برای همه آرزوی موفقیت میکنم

4

بیت کوین

[email protected]

28/مرداد/1400

کسی تا از این برنامه درامد بدست اورده این برنامه بسیار عالی است من از برنامه بسیار راضی هستم با این برنامه مبشه پول بدست اورد

8

Walet

Arvikmassoor2810

15/فروردین/1399

کیف پولهای بلاکچین درسته معروف ورایگان هستش ولی از هر 10 ورودی که داشته باشید 6ورودی را پیغام اتصال قطع میباشد ویا ورود امکانپذیر نیست بعدا امتحان کنید وبه نظر من مهمترین نقطه ضعفش امنیت پایینش هستش

59

کیف پول

talebi.f

19/اردیبهشت/1399

بنظر من کیف پول میتونه یه کویین جدا بزنه و کویین رو به آن برد و سود و سرمایه بیاد روش اینجوری در امد کاربران بیشتر میشه

54

کیف پول

nagi

12/اردیبهشت/1399

به نظرم اگه این کیف پولها مثل گاوصندوق های رمزدار پیشرفته میمونه هرچه قدر رمزت سخت‌تر باشه در مقابل هکرها امینتری!!

48

کیف پول و رمز ارزها

[email protected]

10/شهریور/1399

من واقعا خوشم اومده از این برنامه خداییش خوبه. میخواستم در مورد کیف پول یکی معرفی کنم که هم فارسی هست هم خیلی خوبه خیلی وقته دارم ازش استفاده میکنم. کیف پول همراستاو.

32

کیف پول

masouma

06/آذر/1400

برنامه خوبیه واقعا و خیلی ساده توضیح میده که همه متوجه میشن عالیه من فعلا با برد ولت کار میکنم تا بعد

6

کیف پول

5197880430

23/شهریور/1399

اطلاعات خیلی خوبی دادید خیلی بدردمون خورد ولی کاش یه کیف پول امن فارسی هم معرفی میکردین.برای من که یه مبتدی هستم و زیاد به زبان انگلیسی وارد نیستم فارسی خوبه .

30

کیف پول

اسماعیل سادات

31/فروردین/1399

با سلام دوستان من این متن هارو خوندم بسیار جالبه کیف پول خیلی خوشم امده من به بسیاری از دوستام در مورد این برنامه گفتم و ازشون خواستم که شرکت کنن

60

ولت فیزیکی

alibayat3301

18/بهمن/1399

عالی بود برای من یکی که کاربردی بود به نظر من برای سرمایه گزاری باید ولت فیزیکی داشته باشین البته متاسفانه با توجه به قیمت دلار در کشور ما یکم گرونه ولی خب امنیت بالایی داره

20

کیف پول مناسب

khanlou1358

28/اردیبهشت/1399

به عقیده من که با تعداد زیادی از کیف پولهای نرم افزاری کار کردم freewallet بهترین ولت نرم افزاریه. هم کار کردن باهاش ساده ست و هم کارمزد کمی دریافت میکنه و هم تبدیل ارزها بسیار ساده و سریعه.....

52

کیف پول

perspolis72

01/خرداد/1399

مطالبش عالی و دقیق بود من خودم تراست ولت رو نصب کردم هم از نظر امنیتی بالاست هم کار کردن باهاش خیلی آسونه

52

کیف پول

rezakholoj

03/اسفند/1400

ممنونم بابت توضیحات با این کار چیز های بیشتری یاد میگیریم و اگر یه زمانی خواستیم کیف درست کنیم کارمون راحت تر شه

3

کیف پول

abolfazlaskari3099

30/فروردین/1399

من راجب به این کیف پول خیلی راضی هستم و خیلی از اینارو امتهان کردم ولی این از همشون بهتره وپیشنهاد میکنم ازش استفاده کنین

60

کیف ديجيتالي

[email protected]

14/بهمن/1399

هر کیفی نقطه ضعف و قوتی داره برا حرفه ی ها کار با همشون آسونه اما اونای که تازه اومدن دوست دا رن همه قابلیت های کیف پولا خوب باشه انتخاب رو براشون سخت میکنه

26

کیف پول دیجیالی

reza0090

23/تیر/1399

واقعا مطالیتون مفید واسه کسایی مثل خودم ک مبتدی هستیم خیلی کار امد و مفید . در اینده نچندان دور مردم بیشتر ب سمت درامد مجازی میرن تا انجام دادن کار و لازمه ک کسایی مثل شما مارو راهنمایی کنن

38

کیف های پول فیزیکی راه مناسبی نیستند

سروش ترابی

23/شهریور/1398

ما در دوره ای زندگی میکنیم که اکثر کارهامون با فضای مجازیه و تا زمانی که کوین والت های معروفی مث کوینومی و غیره هستن که امنیت بسیار بالایی هم دارن ، کمتر کسی میره سراغ این والت های فیزیکی . اما با وجود همه ی اینا خوبی این والت ها سریع قابل دسترس قرار دادن ارز های ذخیره شدست و حتی میشه برای دستگاه های خودپرداز ارز مجازی هم که آینده به طور قطع میخوان تو همه ی کشورا به طور گسترده شروع به کار کنن ازش استفاده کرد .

75

ایول مطالب عالی هستن

Meysam.t71

26/فروردین/1400

یه شخص مبتدی کاملا میتونه متوج بشه چی هستش، خیلی عالی توضیح دادین واقعا این مطالب رو نمیشه بصورت کامل تو یه سایت دیگه مشاهده کرد ولی اینجا همه چیز گفته شده

26

کیف پول

[email protected]

26/فروردین/1400

داشتن کیف پول با امنیت بالا هم اسفادش راحت میشه ام خیال اون کسی که استفاده میکنه و راحت تر میتونه رو شرمایش بدون استرس کار کنه

19

سرمایه گذاری آینده

sirwan34

07/آبان/1400

تمام سرمایه‌گذاری در آینده همین ارزهای دیجیتالی هستند وکیف پول حتما بایدداشته باشیم تادرآینده فرزندانمان سرمایه برای رفاه داشته باشند

9

بیت کوین

[email protected]

21/بهمن/1399

بیت کوین واقعا هم اطلاعات جهانی رو میبره بالا هم دنیا را از همه چیز آگاه می کرد واقعا اگاهی مارو نیبت به دنیا بیشتر میکنه امید وارم مطالب بیشتری ابنویسن

21

والت سخت افزاری

rangarang

21/شهریور/1398

یکی از بهترین قویترین و غیرقابل نفوذترینه اما خود شخص باید رعایت نگهداریش رو داشته باشه تا بیت کوینهاش رو از دست نده و قیمت بالایی هم نسبت به والتهای دیگه داره

91

کیف پول

vsta

15/اردیبهشت/1399

من هم به نوبه خودم از شما وخدمات وتوضحاتی که درمورد کیف پول قرار دادید تشکر میکنم من یک مبتدی هستم این اطلاعات خیلی به من کمک کرد

54

کیف پول

[email protected]

12/مرداد/1399

بنظر من اگه میشد کیف پول رو مثل حساب جیمیل بازیابیش میکردیم خوب بودولی در کل کیف پول فارسی خیلی بهتر شده

34

مفید بود

بهمنbs

27/بهمن/1399

مطالبی که برای مطالعه گذاشتید بسیار مفید هستش و هر کسی میتونه با کمک این مطالب اشنایشو با دنیای ارز دیجیتال بیشتر کنه . بابت زحماتتون ممنون

25

ساخت کیف پول

aminrishari0990

21/مرداد/1400

من هم واقعن خوشم اومد یک از مفیدترین مطلبی بود که خونده بودم درواقع من هم به شماها پیشنهاد میکنم که این مطالب رو بادقت بخوانید نه یک نگاه کنیدو بگید آخه این چرااینجوری توسرمون نمیره یکمی زحمت به خودتون بدید

15

چه خوب

saeed88890

15/فروردین/1399

خوبه باید بخونی تا بدونی اگه نخونی که نمیشه کاری کرد باید بیشتر متلب رو بخونید تا بتونید کیف بسازید

58

بسیار برای مبتدی آموزنده

ebi59

21/خرداد/1399

بسیار سپاس گذارم که این اطلاعات مفیدو به کاربراتون میدید، شاید خیلیا که تازه وارد هستند، این اطلاعات بسیار بدردشان بخورد چون تمام داراییها و ارزهای دیجیتالشان را میتوانند محافظت کنند

45

کیف پول

rostam_17

21/شهریور/1399

واقعا در گوگل کیف پول های زیادی است که بع نظر من نرم افزار آپ بهترین کیف پوله میتونید دانلود کنید و ازش استفاده خوبی داشته باشید

29

فواید استفاده از کیف پول

shahrokhihosein

07/شهریور/1399

واقعا من از این همه راهنمایی های شما که با استفاده از مهمترین نکته در مورد این موضوع توجه داشته اید و همه چیز را به صورت شفاف و از این طریق به سطح بالایی از اطلاعات و ارتباطات و فناوری های جدید تدوین کرده اید سپاسگزارم و قطعا از این به بعد مردم را از دست زمانی که برای حاضر کردن وجه نقد باید صرف این موضوع می کردند نجات پیدا میکنن و با استفاده از کیف پول در تمام معاملات خود به راحتی و بدون هیچ گونه آسیبی از جانب افراد سودجو و با استفاده از کیف پول کافی است که از این طریق به تمام فواید استفاده از کیف پول در تمام معاملات خود لذت ببرد و در مورد این موضوع توجه داشته باشید که با استفاده از کیف پول در تمام فعالیت های اقتصادی و نظامی خود در امنیت کامل قرار دارید و به اسانی در پیشرفت پروژه های عمرانی و غیره خود لذت ببرید که من به تمام کسانی که در ارتباط با آنها هستم استفاده از کیف پول را معرفی میکنم واقعا که در ارتباط با این موضوع توجه داشته باشید که با استفاده از کیف پول در تمام فعالیت های خود بهره مند خواهید شد.با تشکر فراوان از کلیه عزیزانی که در این زمینه فعالیت می کنند و از این طریق به تمام کسانی که در ارتباط با فعالیت های اقتصادی و نظامی هستن لطف بزرگی کرده اند با سپاس فراوان و خسته نباشید جانانه ای به این عزیزان عجر تلاششان را به خداوند متعال و یکتا واگذار می کنم.

28

کیف پول دیجیتال

mobin85someh

30/اردیبهشت/1399

خیلی خوب توضیح داده شده جوری که همه میتونند استفاده کنند. واقعا عالی بود من که خیلی راضی هستم خسته نباشید

61

تشکر

mamad84

20/فروردین/1399

من بسیار ممنونم من مبتدی هستم.اگر کسی این خبر رو مطالعه کنه فکر نمیکنم که دیگه مشکلی داشته باشه. خیلی عالیه که همچین برنامه ای وجود داره

67

دانلود اپلیکیشن موبایل کوینگرام

با اپلیکیشن اندروید کوینگرام از آخرین مطالب بازارهای مالی و رمزارز ها با خبر باشید، قیمت تمامی رمزارز ها در لحظه چک کنید و نرخ آنها را با مبدل ارز کوینگرام به یکدیگر تبدیل کنید، با دیگر افراد در مورد تحلیل ها و مطالب گفت و گو کنید، سبد دارایی ارزهای دیجیتال خودتان را بسازید و از سود و زیان خود در بازه های زمانی مختلف با خبر باشید و با شرکت رایگان در مسابقات پیش بینی رمزارز جایزه ببرید.
coingram
coingram
کوینگرام

استارتاپ کوینگرام به عنوان یک رسانه تخصصی در حوزه بازار های مالی وارز های دیجیتال ، فعالیت خود را از تیر 1398 شروع کرد. هدف ما از ابتدا آموزش وآشنایی مردم با علم و فناوری آینده یعنی بلاک چین بوده است. آشنایی با انواع ارز های دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، آدا کاردانو و بقیه رمزارز ها میتواند ما را در انتخاب خرید و سرمایه گذاری در این حوزه بسیار بیشتر کمک کند. همان طور که سرمایه گذاری ها و ورود پول به این حوزه روز به روز بیشتر می شود، مسئولیت ما برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بیشتر می شود تا کسی درگیر پروژه های کلاه برداری و طرح های پانزی نشود.

برگزیده ها

درآمد از کوینگرام

شرایط و قوانین

مفاهیم پایه

آشنایی با بلاکچین

آشنایی با بیتکوین

آشنایی با اتریوم

کوینگرام

درباره ما

ارتباط با ما

شبکه های اجتماعی

اینستاگرامتلگرام

کلیه ی حقوق این سایت نزد کوینگرام محفوظ بوده و بازنشر محتوای اختصاصی با ذکر منبع بلامانع است.