coingram
کوینگرام

نوسان

قیمت

نام ارز

2%

69,803 $

4,027,633,100 تومان

Bitcoin

Bitcoin

btc

3%

3,755 $

216,660,038 تومان

Ethereum

Ethereum

eth

0%

0.9995 $

57,671 تومان

Tether

Tether

usdt

3.6%

620.3 $

35,792,464 تومان

Binance Coin

Binance Coin

bnb

0.6%

180.96 $

10,441,392 تومان

Solana

Solana

sol

2.9%

3,751 $

216,440,201 تومان

Staked Ether

Staked Ether

steth

0.1%

0.9998 $

57,688 تومان

USD Coin

USD Coin

usdc

0.6%

0.5331 $

30,760 تومان

XRP

XRP

xrp

2.9%

0.1677 $

9,676 تومان

Dogecoin

Dogecoin

doge

5.6%

6.26 $

361,202 تومان

TonCoin

TonCoin

ton

راهنمای جامع کیف پول‌های دیجیتالی بیت کوین،اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال

15/خرداد/1398
افزودن به نشان شده ها
راهنمای جامع کیف پول‌های دیجیتالی بیت کوین،اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال
کیف پول
Wallet
از کجا شروع کنم
54064
دقیقه

کیف پول‌های دیجیتالی یکی از کلیدی‌ترین ابزارها در معاملات و سرمایه گذاری‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال است که امروزه رو به فراگیر شدن گام برمی‌دارند. شاید برای شما نیز سؤال شده باشد که این کیف پول‌ها چگونه عمل می‌کنند و هدف از نگه‌داری و حتی ساخت آنها چیست.

کیف پول دیجیتالی چیست؟

یک کیف پول نرم‌افزاری است که کلیدهای عمومی و خصوصی مرتبط با بلاک چین را در خود نگه می‌دارد. از این کلیدها برای ارسال و دریافت داده‌های دیجیتالی در بلاک چین و ردیابی مانده‌حساب ارزهای دیجیتالی استفاده می‌شود. اگر شما بخواهید بیت کوین یا هر ارز دیجیتالی دیگری را استفاده کنید حتماً به یک کیف پول دیجیتالی نیاز خواهید داشت.

این کیف پول‌ها چگونه عمل می‌کنند؟

میلیون نفر از مردم جهان از کیف پول‌های دیجیتالی استفاده می‌کنند، اما سردرگمی های زیادی در رابطه با این کیف پول‌ها در میان جامعه ارزهای دیجیتال وجود دارد. برخلاف کیف پول‌های معمولی، کیف پول‌های دیجیتالی هیچ مقدار ارز فیزیکی را در خود جای نمی‌دهند. در واقع ارزهای دیجیتالی در هیچ کجا و به هیچ صورت فیزیکی‌ای نگه‌داری نمی‌شوند. تمام اطلاعات موجودیت آنها و تراکنش‌ها بر روی بلاک چین ذخیره می‌گردد.

این کیف پول‌ها چگونه عمل می‌کنند؟

میلیون نفر از مردم جهان از کیف پول‌های دیجیتالی استفاده می‌کنند، اما سردرگمی های زیادی در رابطه با این کیف پول‌ها در میان جامعه ارزهای دیجیتال وجود دارد. برخلاف کیف پول‌های معمولی، کیف پول‌های دیجیتالی هیچ مقدار ارز فیزیکی را در خود جای نمی‌دهند. در واقع ارزهای دیجیتالی در هیچ کجا و به هیچ صورت فیزیکی‌ای نگه‌داری نمی‌شوند. تمام اطلاعات موجودیت آنها و تراکنش‌ها بر روی بلاک چین ذخیره می‌گردد.

کیف پول‌های ارزهای دیجیتالی معمولاً نرم‌افزارهایی هستند که کلیدهای عمومی و خصوصی شمارا در خود نگه‌داری می‌کنند و در واقع رابط میان شما و بلاک چین‌ های مختلف هستند؛ از همین رو کاربر می‌تواند مقدار ارز موجود خود را برسی کند، پول ارسال یا دریافت کند و دیگر عملیات‌های مرتبط را با آن به انجام برساند. وقتی‌که فردی به شما بیت کوین یا هر نوع ارز دیجیتالی دیگر می‌فرستد درواقع مالکیت این ارزها را به کیف پول شما انتقال می‌دهد. به‌منظور ارسال ارز دیجیتال، کلیدهای خصوصی‌ای که در کیف پول شما ذخیره‌شده‌اند باید با آدرس‌های عمومی‌ای که به ارزهای شما مرتبط است همخوانی داشته باشند. در این میان هیچ‌گونه انتقال فیزیکی از ارزها صورت نمی‌پذیرد. تراکنش به‌صورت گزارشی از تراکنش بر روی بلاک چین انجام می‌شود و شما آن را در تغییر مانده‌حساب ارزهای دیجیتالی خود در کیف پولتان مشاهده می‌کنید.

انواع مختلف کیف پول‌های دیجیتالی

چندین نوع از این کیف پول‌ها با روش‌های مختلف در ذخیره‌سازی و دسترسی به ارزهای دیجیتال وجود دارند. کیف پول‌ها را می‌توان در سه دسته‌ی، نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و کاغذی دسته‌بندی نمود. نوع نرم‌افزاری نیز می‌تواند به‌صورت برنامه‌ای روی رایانه و لپ‌تاپ‌های (دسکتاپ) شما، تلفن همراه یا به‌صورت آنلاین باشند.

دسکتاپ: در این نوع، شما با دانلود کیف پول و نصب آن بر روی رایانه و لپ‌تاپ خود می‌توانید از آن استفاده نمایید. این کیف پول‌ها تنها می‌توانند از یک سیستم مشخص اجرا شوند که این سیستم همان سیستمی است که آن را دانلود نموده است. این نوع از کیف پول‌ها دارای امنیت بالایی هستند ولی در صورت ویروسی شدن یا هک شدن کامپیوتر شما، احتمال از دست رفتن سرمایه‌ها وجود دارد.

آنلاین: این کیف پول‌ها در بستری آنلاین اجرا می‌شوند و می‌توان از آنها با هر دستگاهی و در هرجایی به کیف پول خود دسترسی پیدا کنید. باوجوداینکه، دسترسی به این کیف پول‌ها راحت است، اما کلیدهای خصوصی شما به‌صورت آنلاین و توسط برنامه‌های شخص ثالث ذخیره می‌گردند که از همین رو در مقابل دزدی‌ها و حملات هکرها آسیب هستند.

موبایل: کیف پول‌هایی که روی تلفن‌ها همراه شما اجرا می‌شوند بسیار کاربردی هستند و می‌توان در هرجایی، ازجمله مغازه‌ها، از آنها استفاده نمود. این برنامه‌ها معمولاً با حجم کمتر و کاربری ساده‌تر نسبت به نمونه‌های دسکتاپی طراحی می‌شوند چراکه فضای روی تلفن‌های همراه محدودتر است.

سخت‌افزاری: این کیف پول‌ها ازاین‌جهت که کلیدهای خصوصی افراد را در بستری سخت‌افزاری نگه‌داری می‌کنند، با نمونه‌های نرم‌افزاری تفاوت دارند. این کیف پول‌ها اطلاعات تراکنش‌ها را به‌صورت آنلاین دریافت می‌کنند ولی ذخیره اطلاعات به‌صورت آفلاین صورت می‌گیرد که به نسبت موجب افزایش ایمنی آنها می‌شود.

کیف پول‌های سخت افزاری با انجام رابط‌های کاربری تحت وب سازگاری دارند و از بسیاری از ارزهای دیجیتالی نیز پشتیبانی می‌کنند که بیشتر به نوع ارزها و رابط کاربری مورد استفاده شما مرتبط است. کاربران به‌راحتی با وصل کردن دستگاه به یک رایانه متصل به اینترنت و وارد کردن رمز می‌توانند ارزهای خود را انتقال داده و تائیدیِ آنها را دریافت کنند. کیف پول‌های دیجیتالی درعین‌حال که با آفلاین نگه‌داشتن پول‌ها امنیت را برای شما به همراه دارند، به‌راحتی نیز انتقال ارزها را فراهم می‌کنند.

کاغذی: این‌گونه کیف پول‌ها به‌راحتی قابل‌استفاده هستند و امنیت فوق‌العاده بالایی را نیز به شما می‌دهند. از روی نام این‌گونه کیف پول‌ها می‌توان حدس زد که آنها کلیدهای خصوصی شما هستند که روی کاغذ چاپ‌شده‌اند، اما این کیف پول‌ها درواقع نرم‌افزارهایی هستند که برای تولید امن چندین کلید و چاپ آنها روی کاغذ به‌کار می‌روند. استفاده از این نوع کیف پول‌ها نیز بسیار آسان است. انتقال ارزهای مختلف به کیف پول کاغذی شما به‌وسیله آدرس‌های عمومی‌ای صورت می‌گیرد که روی کیف پول کاغذیمشخص‌شده‌اند. به‌علاوه درصورتی‌که بخواهید این ارزها را خرج کنید، تنها کافی است که آنها را از روی کیف پول کاغذی به کیف پول نرم‌افزاری انتقال دهید. این کار که به‌اصطلاح «وایپ» گفته می‌شود را می‌توان به‌صورت دستی و با واردکردن کلیدهای دیجیتالی انجام داد و هم با اسکن کردن کیوآرکد روی کیف پول.

آیا کیف پول‌ها دیجیتالی امن هستند؟

امنیت این کیف پول‌ها دارای درجه‌بندی‌های مختلفی است. میزان امنیت آنها به نوع کیف پول مورداستفاده و ارائه‌دهنده سرویس شما بستگی دارد. یک سرور تحت وب به نسبت نمونه‌های آفلاین از امنیت کمتری برخوردار است. کیف پول‌ها آنلاین در معرض خطرات گسترده‌تری قرار دارند که به‌واسطه آنلاین بودنشان می‌توانند طعمه مناسبی برای هکرها تبدیل شوند. کیف پول‌های آفلاین، اما، توسط هکرها هک نمی‌شوند چراکه دسترسی به اینترنت برای آنها محدود است و به هیچ سازنده‌ی شخص ثالثی نیز مرتبط نیستند.

با اینکه تجربه نشان داده کیف پول‌های آنلاین نسبت به حملات هکرها آسیب‌پذیری بیشتری دارند، اما لازم است تا اقدامات امنیت مناسب در ارتباط با تمام کیف پول‌ها در نظر گرفته شود. به یاد داشته باشید صرف‌نظر از نوع کیف پول مورداستفاده، از دست دادن کلیدهای خصوصی شما یعنی از دست دادن پولتان. درعین‌حال اگر پول خود را به فردی اشتباه بفرستید یا هک شوید، هیچ راهی برای ادعای از دست دادن پول و برگشت تراکنش وجود ندارد. از همین رو باید بسیار محتاطانه عمل کنید.

از کیف پول خود پشتیبانی بگیرید. تنها مقدار کمی از ارزهای خود را که روزانه از آنها استفاده می‌کنید به‌صورت آنلاین نگه‌دارید کنید. بیشتر آنها را در محیطی با امنیت بسیار بالا و بر روی رایانه یا تلفن همراه خود نگه‌دارید. گزینه‌های تهیه نسخه‌های پشتیبان از صندوق‌های آفلاین یا کیف پول‌های کاغذی یا یو اس بی ها را می‌توان به روش‌هایی ازجمله «لجرنانو» انجام داد؛ با این کار می‌توانید کیف پول‌های خود را از نقص‌های رایانه‌ای احتمالی مصون دارید و در صورت وقوع، کیف پول خود را بازیابی کنید. اگرچه این کار مانع هکرهای سمج نخواهد شد؛ درواقع شما با انتخاب کیف پول‌های آنلاین، ریسک همیشگی هک شدن را به جان خریده‌اید.

نرم‌افزارهای خود را به‌روز کنید. با به‌روز کردن نرم‌افزارهای خود، همیشه امن‌ترین محیط موجود را برای خود فراهم کنید. نه تنها کیف پول خود را، بلکه سیستم‌های رایانه‌ای و تلفن‌های همراه خود را نیز به‌روز نگه‌دارید.

لایه‌های امنیتی بیشتری اضافه کنید. هر چه این لایه‌های بیشتر باشند، بهتر است. به کار بردن رمزهای عبور بلند و پیچیده و اطمینان از اینکه انتقال پول از آدرستان نیازمند رمز عبور باشند، می‌توانند ازجمله راهکارهای اضافی برای بالا بردن امنیت در رابطه با ارزهای دیجیتالی باشند. استفاده از کیف پول‌هایی باشهرت بالا و دارا بودن قابلیت تعیین هویت دو مرحله و درخواست رمز عبور اضافی در هنگام اجرا کردن نرم‌افزار از دیگر اقدامات برای بالا بردن امنیت هستند. همچنین شاید تمایل داشته باشید از کیف پول‌هایی باقابلیت «چند امضا» مانند «آرموری» و «کوپی» استفاده کنید. باوجود این قابلیت، برای هر تراکنش باید کاربری دیگر یا حتی چندین کاربر دیگر، تراکنش مذکور را تائید کنند.

قابلیت استفاده از چندین ارز یا فقط یکی؟

به‌جز بیت کوین که معروف‌ترین و پرطرفدارترین ارز دیجیتالی حال حاضر دنیاست، صدها ارز دیجیتالی دیگر یا [آلت کوین‌ ها نیز، با اکوسیستم‌ها و ساختارهای منحصربه‌فرد وجود دارند. اگر مایلید تا ارزهای دیجیتالی دیگری را نیز استفاده بکنید، خبر خوب این است که لازم نیست برای هرکدام کیف پول جدایی را به‌کار ببرید. به‌جای این کار، کافی است از کیف پولی استفاده کنید که قابلیت پشتیبانی از چندین ارز را داشته باشد؛ این کیف پول‌ها به شما این امکان را می‌دهند که به‌وسیله یک کیف پول، چندین ارز دیجیتالی را استفاده کنید.

آیا کارمزدی برای تراکنش‌ها وجود دارد؟

جواب صریح و کاملی برای این سؤال وجود ندارد.

به‌صورت کلی، تراکنش‌ها، بخشی کوچکی از تراکنش است که در بانکداری سنتی دریافت می‌شود. گاهی کارمزدها به‌منظور تراکنش‌هایی خاص در شبکه به‌عنوان کارمزدهای پردازش دریافت می‌شود، این در حالی است که برخی تراکنش‌ها هیچ کارمزدی را شامل نمی‌شوند. این امکان نیز وجود دارد که کارمزد مختص به خود را ایجاد کنید. به‌عنوان مثال، برای تراکنشی با حجم ۲۲۶ بایت، کارمزدی بالغ‌بر دوازده سنت از شما کسر خواهد شد. در مواردی نیز اگر میزان کارمزد کمتری را انتخاب کنید، ممکن است تراکنش شما با اولویت کمتری انجام بگیرد و شما مجبور باشید ساعت‌ها و شاید روزها برای تائید تراکنشتان صبر کنید. اگر نیاز دارید که تراکنشتان به‌سرعت انجام شود، لازم است تا میزان کارمزدی که می‌خواهید پرداخت کنید را بالا ببرید.

آیا کیف پول‌های دیجیتالی ناشناس هستند؟

هم بله و هم خیر. شما بانام‌های کاربری‌تان در کیف پولتان شناخته می‌شوید. شما مجبور نیستید از اطلاعات اصلی خود را وارد کنید، و تمام تراکنش‌های شما به‌صورت عمومی و دائمی بر روی بلاک چین با همین اطلاعات واردشده ثبت خواهند شد. نام شما یا نام خیابان شما روی بلاک چین ثبت نمی‌شود، اما اطلاعات مرتبط با آدرس کیف پولتان می‌تواند از راه‌های گوناگونی ردیابی شود. راه‌هایی نیز برای بالا بردن میزان ناشناس بودنتان وجود دارد ولی هیچ‌گاه به‌صورت کامل نمی‌توانید هویتتان را مخفی کنید. اخیراً پروژه‌ای بانام «دارک ولت» این نوید را به کاربران داده تا به‌صورت کاملاً ناشناس تراکنش‌های خود را در بلاک چین انجام دهند. این پروژه با روش‌های کوین میکس و استفاده از آدرس‌های ناشناس این کار را انجام می‌دهد.

کدام کیف پول دیجیتالی بهترین گزینه است؟

 • لیست ناتمامی از این کیف پول‌ها در اختیار شماست. قبل از انتخاب یکی از این کیف پول‌ها، هدف خود را از استفاده از آنها تعیین کنید.
 • آیا نیاز دارید که هرروز ارزهای دیجیتال بخرید یا تنها می‌خواهید آنها بخرید و نگه‌دارید؟
 • تمایل به استفاده از یک ارز را دارید یا چندین ارز؟
 • آیا لازم است که در همه‌جا به کیف پول خود دسترسی پیدا کنید؟
 • کمی زمان برای تعیین نیازمندی‌ها خود قائل شوید و سپس کیف پول مناسب به خود را انتخاب کنید.

معرفی کیف پول های معروف

برد ولت یک کیف پول دیجیتالی بیت کوین است که در آن انتقال بیت کوین به‌سادگی ارسال یک پست الکترونیکی است. این کیف پول را می‌توانید از گوگل پلی یا اپ استور دانلود کنید. برد ولت تنها یک کلاینت تک کاربری است و فقط می‌توان بیت کوین را دریافت و ارسال کرد که یعنی امکان کنترل کامل را به تمام سرمایه‌های کاربر راه می‌دهد. به‌طورکلی برد ولت، با رابط کاربری ساده، طراحی سبک و ایمن، سرعت و راحتی در استفاده و بهبود مداوم می‌تواند برای کاربران تازه‌کار و باتجربه تر مناسب باشد.

نقاط قوت:

 • حریم شخصی مناسب و امنیت بالا
 • مناسب برای کاربران تازه‌کار
 • ساده و سریع
 • متن‌باز بودن برنامه و رایگان بودن آن.

نقاط ضعف:

 • عدم وجود نسخه دسکتاپ و مبتنی بر وب
 • کمبود قابلیت‌های اضافی
 • تکیه‌ بر اینترنت برای دریافت و ارسال اطلاعات.

مایسیلیوم (Mycelium)

کاربران حرفه‌ای تر بیت کوین، هیچ‌وقت برنامه‌ای بهتر از مایسیلیوم نخواهند یافت. این برنامه با اجراشدن بر روی اندروید و آی او اس به کاربران کنترل کاملی بر روی دریافت و ارسال‌های بیت کوین را می‌دهد. با امنیت بسیار بالا این برنامه هیچ شخص ثالثی نمی‌تواند به بیت کوین‌های شما دست بزند! امنیت این برنامه به همراه قابلیت‌هایی ازجمله حافظه بدون نیاز به اینترنت و پشتیبان گیری به‌صورت پی‌دی‌اف های رمزگذاری، اسکنر کیو آر کد قوی، بازاری تعبیه‌شده در برنامه و همچنین امکان گفتگوی امن میان دیگر کاربران، باعث شده تا به یکی از بهترین برنامه‌های بازار تبدیل شود.

نقاط قوت:

 • امنیت بالا
 • حریم شخصی
 • قابلیت متنوع
 • متن‌باز و رایگان

نقاط ضعف:

 • عدم وجود نسخه دسکتاپ و مبتنی بر وب
 • تکیه‌بر اینترنت برای دریافت و ارسال اطلاعات
 • کاربران تازه‌کار نمی‌توانند از آن استفاده کنند.

اکسودوس (Exodus)

اکسودوس از نمونه‌های جدید و کمتر شناخته‌شده است که تنها می‌توان نسخه‌های دسکتاپ آنرا نصب کرد. به‌وسیله این برنامه می‌توان، بیت کوین، اتر، لایت کوین، داج کوین و دَش را به‌راحتی و در محیط کاربری بسیار زیبایی مبادله کرد. اکسودوس همچنین روش بسیار ساده‌ای را نیز برای پشتیبانی گیری از کیف پولتان ارائه می‌کند. یکی از بهترین امکانات در این کیف پول تبدیل بیت کوین به دیگر ارزها و بالعکس است. این کار بدون خارج شدن از برنامه صورت می‌گیرد.

نقاط قوت:

 • امنیت مناسب
 • مناسب برای افراد تازه‌کار
 • ساده
 • پشتیبانی از چندین ارز مختلف
 • متن‌باز و رایگان
 • قابلیت تبادل ارزها در داخل برنامه.

نقاط ضعف:

 • نیازمند به اینترنت
 • عدم وجود نسخه موبایل و مبتنی بر وب.

کوپِی (Copay)

این برنامه توسط بیت پی ساخته‌شده است و یکی از بهترین کیف پول‌های موجود در بازار است. اگر به دنبال کارایی هستید، کوپی یکی از آسان‌ترین برنامه‌ها با رابط کاربری زیباست که می‌توانید روی دسکتاپ، تلفن همراه یا به‌صورت آنلاین از آن استفاده کنید. یکی از قابلیت‌های مهم این نرم‌افزار پشتیبانی از قابلیت چند امضائی است که این برنامه را به یکی از بهترین‌ها در رابطه با کسب‌وکارهای مشارکتی بدل نموده است. به‌طورکلی کوپی، برنامه‌ای است که همه می‌توانند از آن استفاده کنند. به‌اندازه کافی برای افراد تازه‌وارد مناسب است و درعین‌حال برای حرفه‌ها نیز ابزارهای بسیاری را دارد.

نقاط قوت:

 • امنیت مناسب
 • قابلیت چند امضایی
 • اجرا بر روی چند پلت فرم
 • حافظه چندگانه
 • مناسب برای افراد تازه‌کار
 • متن‌باز و رایگان

نقاط ضعف:

 • سرعت‌پایین
 • محدودیت در اعضا

جکس (Jaxx)

جکس یکی از برنامه‌های مناسب با رابط کاری کاربرپسند است که از ارزهای اتر، اترکلاسیک، دش، DAO، REP، زی کش، روت استاک و بیت کوین پشتیبانی می‌کند. این برنامه به‌طور خاص برای تجربه‌ای عالی از بیت کوین و اتریوم طراحی و برای طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها با پلت فرم‌های مختلف منتشرشده است. جکس را می‌توان روی ویندوز، لینوکس، کروم، فایرفاکس او اس، اندروید و آی او اس نصب نمود؛

همچنین ارتباط جکس با وب‌سایت‌ها نیز از طریق افزونه‌های فایرفاکس و کروم صورت می‌گیرد. جکس امکان تبادل بین بیت کوین، اتر، و DAO را به‌وسیله قابلیت «شیپ شیفت» برقرار می‌کند؛ همچنین می‌توانید اتریوم را از کیف پول‌های کاغذی وارد آن کرد. بااین‌همه قابلیت‌های مختلف، جکس به یکی از بهترین برنامه‌ها درزمینه استفاده از چندین ارز مختلف بدل شده است.

نقاط قوت:

 • امنیت بالا
 • پشتیبانی از چندین ارز
 • ارتباط میان کیف پول‌ها در چندین پلت فرم مختلف
 • پشتیبانی بسیاری عالی
 • قابلیت‌های بالا
 • رابط کاربری مناسب، رایگان

نقاط ضعف:

 • متن‌باز نبودن
 • کند کار کردن در هنگام بارگذاری اطلاعات

آرموری (Armory)

آرموری یکی از بهترین برنامه‌هایی است که تمرکز بالایی را بر روی امنیت قرار داده است. این برنامه با بهره‌گیری از ساختار متن‌باز توانسته قابلیت‌های بسیاری زیادی را در اختیار کاربران قرار دهد. ازجمله این قابلیت‌ها می‌توان به ذخیره‌سازی سرد (آفلاین)، قابلیت چند امضائی، پشتیبان‌های چاپ شونده‌ی یک‌بارمصرف، قابلیت چندین کیف پول با رابط‌های کاربری مختلف، رمزنگاری ضد ردیابی، واردکردن کلیدها به داخل برنامه و انتقال کلیدها از کیف پول‌های کاغذی، اشاره کرد. از طرفی آشنا شدن به تمام قابلیت‌های بالقوه این برنامه نیازمند زمان است و آرموری تنها مختص کاربرانی است که اطلاعات بالایی از مسائل رایانه‌ای دارند.

نقاط قوت:

 • امنیت فوق‌العاده
 • قابلیت‌های مختلف ازجمله چند امضائی
 • رایگان

نقاط ضعف:

 • دسترسی تنها از طریق کلاینت دسکتاپ
 • نامناسب بودن برای کاربران تازه‌وارد

ترِزور (Trezor)

یکی از کیف پول‌های سخت‌افزاری بیت کوین است که قابلیت ذخیره‌سازی مقادیر قابل‌توجهی از این ارز دیجیتالی را دارد. ترزور را نمی‌توان به ویروس آلوده کرد و هیچ‌گاه نمی‌توان کلیدهای خصوصی را از آن برداشت؛ به‌عبارت‌دیگر به‌اندازه نگه‌داشتن اسکناس زیر بالشتان امن است. ترزور متن‌باز است و می‌توان با استفاده از نمایشگر تعبیه‌شده روی آن محتویاتش را مشاهده کرد. این کیف پول را می‌توان بر روی دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز، آی او اس اکس و لینوکس اجرا نمود. ازجمله نقاط ضعف این کیف پول می‌توان به لزوم همراه داشتن آن برای ارسال بیت کوین اشاره کرد. از طرف دیگر برای سرمایه‌گذارانی که چندان به فکر فروش بیت کوین‌های خود نیستند و آن دسته سرمایه‌گذارانی که مقادیر بالایی بیت کوین را خریداری می‌کنند بسیار مناسب است.

نقاط قوت:

 • امنیت بالا
 • بدون آفلاین
 • آسودگی استفاده در محیط وب
 • نمایشگر داخلی
 • متن‌باز
 • مناسب برای افراد تازه‌کار

نقاط ضعف:

 • قیمت ۹۹ دلاری
 • لزوم همراه داشتن دستگاه در هنگام ارسال بیت کوین

لِجِر نانو (Ledger Nano)

کیف پول لجر نانو، کیف پولی سخت‌افزاری با برنامه‌ریزی تربیتی و قابلیت چند امضایی است که برای آن دسته کاربرانی طراحی‌شده نیازمند لایه‌های امنیتی بیشتر برای حفاظت از سرمایه‌گذاری خود هستند. این کیف پول بیت کوین، برای استفاده کاربران عادی طراحی نشده است و دارای پیچیدگی‌های خاص خود می‌باشد. لحر نانو بر پایه دستگاهی یو اس بی است از یک کارت حافظه فلش کوچک‌تر است. این کیف پول تنها ۵٫۹ گرم وزن دارد و با ابعاد ۳۹ در ۱۳ در ۴ میلی‌متر طراحی‌شده است.

نقاط قوت:

 • نمایشگر توسط محافظ‌های فولادی حفاظت می‌شود
 • پشتیبانی از ارزهای مختلف
 • نرم‌افزارهای شخص ثالث را می‌توان از دستگاه اجرا نمود
 • پشتیبانی از U2F
 • در هنگام بازیابی می‌توان دستگاه را از رایانه جدا کرد
 • قیمت ارزان (چیزی در حدود ۶۵ دلار).

نقاط ضعف:

 • نرم افزار نه چندان پیشرفته
 • عدم قابلیت حساب‌های کاربری مخفی
 • فاقد برنامه مدیریت رمزها.

بلاک چین دات اینفو (Blockchain. info)

بلاک چین یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های بیت کوین است. دسترسی به کیف پول از هر مرورگر یا تلفن همراهی قابل انجام است. این کیف پول همچنین دو لایه مختلف را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. در ارتباط با نسخه مرورگر، کاربران می‌توانند از تعیین هویت دو مرحله استفاده کنند و کاربران نسخه‌های تلفن‌های همراه نیز می‌توانند از پین کد برای اجرا برنامه استفاده کنند. بااینکه برای تأیید تراکنش‌ها، اطلاعات باید از طریق سرورهای شرکت عبور کند، اما هیچ‌کسی نمی‌تواند به آنها دسترسی پیدا کند. به‌طورکلی این برنامه توسط شرکتی مشهور، از دل جامعه بیت کوین بیرون آمده که می‌تواند ارزهای شمارا به بهترین شکل در خود نگه دارد.

نقاط قوت:

 • امنیت مناسب
 • کاربری ساده از طریق مرورگر و تلفن‌های همراه
 • تولیدکننده معتبر
 • مناسب برای افراد تازه‌کار و رایگان.

نقاط ضعف:

 • آنلاین بودن
 • حریم خصوصی ضعیف
 • تائیدی‌های دسترسیِ شخص ثالث به اطلاعات نیازمند است
 • گزارش‌هایی مبنی قطع شدن سرویس وجود دارد.

منبع:

ارز دیجیتال


امتیاز دادن به خبر

با لایک کردن هر خبر شما می توانید کوین بیشتر جایزه بگیرید


مطالب مرتبط با این موضوع

گروه هکری لازاروس کره شمالی با هک ۱۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال دوباره ظهور کرد

گروه هکری لازاروس کره شمالی با هک ۱۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال دوباره ظهور کرد

اجباری شدن مالیات برای کاربران متامسک!

اجباری شدن مالیات برای کاربران متامسک!

بیت‌کوین هم به والت تلگرام اضافه شد.

بیت‌کوین هم به والت تلگرام اضافه شد.

فروش گوشی هوشمند سولانا به نام SAGA را از ۱۸ اردیبهشت آغاز می‌شود

فروش گوشی هوشمند سولانا به نام SAGA را از ۱۸ اردیبهشت آغاز می‌شود

متامسک شایعات مربوط به تهیه اسنپ‌شات در ۳۱ مارس را تکذیب کرد!

متامسک شایعات مربوط به تهیه اسنپ‌شات در ۳۱ مارس را تکذیب کرد!


تحلیل کاربران

کیف پول

4285755955

28/بهمن/1400

ساده ترین کیف پول که بیشتر جامعه ازش استفاده می کنند همون کیف پول تراست ولت هستش که میتونید به راحتی باهاش کار کنید

4

قدر دانی

HiddenWhite

30/فروردین/1400

مطالب عالی و برای من که یک عرد مبتدی هستم بدرد میخوره ممنون از مطالبتون.دنیای ارز دیجیتال دارم آشنا میشم و در آینده بدردم میخوره و ممنون از لطف شما

14

کیف پول فارسی

Arvikmassoor2810

15/فروردین/1399

من موافق کیف پول با منوی زبان فارسی هستم وبه نظر من خیلی کارکردن آسون میکنه واز همه مهمتر خیالمـون راحت هستش ومطمئن هستیم که تراکنش ها.را بدون ایراد انجام دادیم

65

کیف پول

MR12DAD

13/اسفند/1398

ضریب اطمینان بیست و همه چیز عالی منتها تنها ایرادی که وارده آنهم زبان لاتین در بکار گیری اینگونه ابزارها میباشد و بدلیل نبود ترجمه متاسب کاربرها آن میل و اشتیاقی که لازم میباشد را ندارند

78

نظر سنجی

Habe

19/آذر/1400

من این مطلب را خواندم الان برنامه رو نصبش کردم فعلا تااین جا خوب بود به چندتا هم از دوستان خودم این برنامه رو معرفی کردم

8

کیف پول

fardinealizade

21/مرداد/1401

واقعا کیف پول بهترین انتخاب برای نگهداری و واریز و برداشت است و جز خودمون هیچ کس نمی تواند دسترسی آسان رو به کیف پول رو داشته باشد و در هر زمان و مکان خیلی راهت امکان واریز و برداشت رو داریم واقعا حرف نداره

7

عالی

[email protected]

03/مهر/1399

مطالب عالی هستن. باعث میشه اطلاعات عمومی دوسداران این نرم افزار زیاد بشه ممنون از شما.وای هنوز جا دارین که بهترم بشین

25

کیف پول

5197880430

23/شهریور/1399

اطلاعات خیلی خوبی دادید خیلی بدردمون خورد ولی کاش یه کیف پول امن فارسی هم معرفی میکردین.برای من که یه مبتدی هستم و زیاد به زبان انگلیسی وارد نیستم فارسی خوبه .

32

Bitcoin Wallet

Mahmoudj

08/خرداد/1399

کیف پول Bitcoin Wallet هم خوبه، توی گوگل پلی هست. دانلودش بالای 1 میلیون هستش و معادل دلاری رمز ارزها رو هم میزنه.

49

کیف های پول فیزیکی راه مناسبی نیستند

سروش ترابی

23/شهریور/1398

ما در دوره ای زندگی میکنیم که اکثر کارهامون با فضای مجازیه و تا زمانی که کوین والت های معروفی مث کوینومی و غیره هستن که امنیت بسیار بالایی هم دارن ، کمتر کسی میره سراغ این والت های فیزیکی . اما با وجود همه ی اینا خوبی این والت ها سریع قابل دسترس قرار دادن ارز های ذخیره شدست و حتی میشه برای دستگاه های خودپرداز ارز مجازی هم که آینده به طور قطع میخوان تو همه ی کشورا به طور گسترده شروع به کار کنن ازش استفاده کرد .

76

امنیت

mahya.1378mb

24/فروردین/1400

درباره امنیت کیف پول دیجیتال باید بیشتر صحبت باشه و معرفی بشه به کسایی که با این وضع هکر ها تونستند به خودشان اجازه بدهند زحمت کسایی که وقتشان را گذاشتند خالی کنند پس بهترین کیف پول دیجیتال رو باید به همه معرفی بشه بصورت سراسری

17

Danjer

Ali037

07/اردیبهشت/1399

پیشرفت دنیای تکنولوژی و ارز های دیجیتال و در مقابل هرچه دیرتر آشنایی با این مفاهیم باعث میش انسان نتونه خودش با دنیا وفق بده و این توضیحات برای افراد مبتدی در زمینه ارز های دیجیتال بسیار مناسب بود...

46

کیف پول دیجیتال

nameali

27/فروردین/1400

کیف پول های دیجیتال باید امن باشن و به سرعت هک نشن یکی از بهترین کیف پول ها trust wallet هستش البته تمام کیف پول ها نقطه ضعف خودشون رو دارن حتی کیف پول های سخت افزاری هم میتونن هک بشن و تمام دارایی های شما بر باد بره ولی با این حال توی واقعیت هم همینطوره هر لحظه امکان بر باد رفتن دارایی های شما است

14

کیف پول کاغذی

fakhi

02/اردیبهشت/1399

کیف پول های کاغذی به راحتی قابل استفاده هستند و امنیت فوق العاده بالایی دارند . از روی نام این گونه کیف پول ها می توان حدس زد که آنها کلید های خصوصی شما هستند

60

کیف پول بلاکچین

kambizkurd

03/فروردین/1399

حرف اول و آخر رو کیف پول بلاکچین میزنه واقعا عالیه دوستان .امنیت بالا .کارکرد آسان برای مبتدی ها .من شخصا دارم ازش استفاده میکنم و خیلیم ازش راضی هستم

71

wallet

amir2282

28/تیر/1399

بهترین کیف پول اتمیک والت به همه پیشنهاد میکنم ازش استفاده کنن چون به راحتی هم میشه اکسچینج کرد و هم پرداخت گرفت ازش

45

کیف ديجيتالي

[email protected]

14/بهمن/1399

هر کیفی نقطه ضعف و قوتی داره برا حرفه ی ها کار با همشون آسونه اما اونای که تازه اومدن دوست دا رن همه قابلیت های کیف پولا خوب باشه انتخاب رو براشون سخت میکنه

26

کیف پول

nariman54

12/تیر/1401

در حال حاضر تراست ولت جزو بهترین کیف پول های موجود می باشد که متاسفانه در این مقاله اسمی از این کیف پول برده نشده است و از نظر امنیت و همچنین انتقال سریع و برداشت سریع جزو بهترین هاست.

1

کیف پول

اسماعیل سادات

31/فروردین/1399

با سلام دوستان من این متن هارو خوندم بسیار جالبه کیف پول خیلی خوشم امده من به بسیاری از دوستام در مورد این برنامه گفتم و ازشون خواستم که شرکت کنن

61

کیف پول

mohammadi695

19/اردیبهشت/1399

ممنون ازتوضیحات جامع تون،استفاده کردم عالییی بود من اطلاعات کافی دراین زمینه نداشتم با خواندن این مطلب آگاهی بیشتری بدست آوردم

52

کیف پول

mahdidarvishi

27/فروردین/1399

کیف پول وسیله خوبی الان برای خرید های اینترنتی است و حتی وسیله خوبی که بتونه پول هایی رو که تو برنامه ها می بری رو تو انتقال بدی و به هر ارزی که میخوای تغییر بدی

57

کیف پول

amirgorbani

13/مهر/1400

من تازه با این برنامه آشنا شدم و از اینکه آموزش خوبی دادین که در انتخاب کیف پول راحت‌تر تایین کنیم ممنون شما هستیم

11

کیف پول

rostam_17

21/شهریور/1399

واقعا در گوگل کیف پول های زیادی است که بع نظر من نرم افزار آپ بهترین کیف پوله میتونید دانلود کنید و ازش استفاده خوبی داشته باشید

29

کیف پول فارسی

اصلان

11/فروردین/1399

در صورت امکان کیف پول هایی با توانایی نگارش متون فارسی را هم معرفی کنید در این صورت اطمینان کاربران بالاتر میرود و افراد بیشتری وارد این نوع تجارت خواهند شد

72

بهترین کیف پول

mortezaliz

16/اردیبهشت/1399

بهترین به نظرم کوینومی هست چون امنیت بسیار بالایی داره ، و کار کردن باهاش بسیار آسون هم هست. تراس ولت هم خوبه

51

کینومی

fatemeh1375

09/اردیبهشت/1399

کیف پول کوینومی عالیه رابط کاربری ساده که کسانی که حتی با دنیای دیجیتال اشنایی ندارند نیز می تونن باهاش کار کنن

56

کیف پول تراست والت

EHSAN.15

13/اسفند/1400

کیف پول تراست (Trust) یک کیف پول چند ارزی است که وابسته به صرافی بایننس است. این کیف پول برای پلتفرم‌های موبایلی (اندروید و iOS) طراحی شده است و به کاربران موبایلی امکان ذخیره، دریافت و پرداخت ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند.

3

بازار ارزهای دیجیتال

mojtaba.mi

22/شهریور/1401

واقعا بازار رمز ارزها بسیار گسترده و پیچیده هست بنظرم حتما باید اول دانشش رو داشته باشی بعد واردش بشی مرسی از مطالب خوبتون خیلی آموزنده و مفید بود

0

کیف پول

a.m.f.m

21/آذر/1400

واقعا مرسی از راهنمای های خوبتون واقعا ممنون از ساخت این برنامه این برنامه همه اطلاعات مارو زیاد میکنه و بهمون کمک میکنه که پیشرفت کنم من توصیه میکنم از این برنامه همیشه استفاده کنید واقعا خیلی خوبه مرسی از کادر خوبتون

8

کیف ارز

chamane

04/اسفند/1399

کیف پول دیجیتالی دقیقا همون همراه بانک است اما ک میشه ارز و باهاش جابجا کرد ولی خوب همراه بانک هم در معرض هکر هست خوب طبیعی هم هست کلی کار رو راحت و ساده میشه سر جای خودت میتونی باهش انجام بدی دیگ از مضراتش امکان هک شدنه

26

عالی هست خیلی خوبه میتونن خیلی سود رو به

boxing

07/اردیبهشت/1400

خیلی بهتره در آینده جانشین پول های دستی میشه و از همه بیماری ها جلوگیری میکنه از رفت و آمد بیخود جلوگیری می‌کند وقط مارو میخره

17

کیف پول

خسرو

30/فروردین/1399

من خیلی از کیف پول ها رو امتحان کردم ولی یکی از کیف پول که هم کار با اون راحته هم معتبر هست کیف پولExcoino است ولی یک مشکل داره اونم یه کم پول بر میداره ودر آخر خواهش می کنم لایک ما رو فراموش نکنید با تشکر

71

تحلیل ازکیف پول

eghdarha

02/مرداد/1399

سلام برای منه تازه وارد که از گوشی موبایل فقط استفاده میکنم یکیو پیشنهادکنید شما که همه روگفتید ویکیو تاییدنکردید.

55

کیف پول

miuzkhan

01/مرداد/1399

این کیف پول ها به نظر من خیلی خوبه ولی این یکی کیف پول از بقیه خیلی بهتره و من هم از این خیلی بیشتر از بقیه ی کیف پول ها خوشم میاد

37

کیف پول

shhdxji

07/مرداد/1399

خدا کنه که یک کیف پول بسازیم دیگه هکر دست بهش پیدا نکنه امید وارم که با پیشرفت تکنولوژی روز یک کیف پول قدرتمند برای ارز دیجیتال بسازند که دیگه هیچ کس جز خودمان وارد نشود امید وارم

36

کیف پول

masouma

06/آذر/1400

برنامه خوبیه واقعا و خیلی ساده توضیح میده که همه متوجه میشن عالیه من فعلا با برد ولت کار میکنم تا بعد

6

کیف پول دیجیالی

reza0090

23/تیر/1399

واقعا مطالیتون مفید واسه کسایی مثل خودم ک مبتدی هستیم خیلی کار امد و مفید . در اینده نچندان دور مردم بیشتر ب سمت درامد مجازی میرن تا انجام دادن کار و لازمه ک کسایی مثل شما مارو راهنمایی کنن

39

کیف پول

zendehdel

28/آبان/1399

امن ترین وپر امنیت ترینها در حال حاضر جهت نگهداری وحفظ ارزهامون همین کیف پولها هستن که اونم باید با صرافی مظمینی که انتخاب میکنیم استفاده کرده تا کوچکترین خدشه ای به سرمایه وارزهایمان وارد نشه

24

لایک

Amirhossein1123

23/آبان/1400

من دیروز این برنامه رو نصب کردم دارم یه چیزایی یاد میگیرم به نظرم برنامه خوبیه برای همه آرزوی موفقیت میکنم

6

کیف پول سخت افزاری

sajadsohrabi

14/اردیبهشت/1399

بهترین نوع کیف پول کیف پول سخت افزاری هستش ک من خیلی وقته استفاده میکنم و حرف نداره ب شما دوستان هم پیشنهاد میدم من فقط ب این نوع کیف پول اعتماد دارم

55

کیف پول

[email protected]

29/مرداد/1400

انصافا مطالب در مورد کیف پول ها کامل و جامع بود مخصوصا نکات ضعف و قوت رو هم بیان نمودند . و اینکه تلاش برای آشنایی کامل کاربر با کیف پول و نحوه استفاده آن و آماده زیر ساخت ها

13

کیف پول atomic

hzangane

13/مرداد/1399

کیف پول اتومیک چرا نیست این کیف پول هم کیف پول عالی هست. این کیف پول به ارز های بیشتری دسترسی داره و کار با اون بسیار سادس

31

mohammadebi

mohammadebi

06/آبان/1400

سلام من تازه واردم کیف پول کدوم بهتره برای تازه وارد ها؟ ایا میشه کیف پول هارو عوض کرد ؟ لطفا راهنمایی کنید!!

8

کیف پول مناسب

khanlou1358

28/اردیبهشت/1399

به عقیده من که با تعداد زیادی از کیف پولهای نرم افزاری کار کردم freewallet بهترین ولت نرم افزاریه. هم کار کردن باهاش ساده ست و هم کارمزد کمی دریافت میکنه و هم تبدیل ارزها بسیار ساده و سریعه.....

53

کیف پول

behnaz.ki

07/تیر/1399

ممنون از توضیحات خوبتون ومعرفی بهترین کیف پول ها من از توضیحات شما خیلی مطالب مفیدی فهمیدم ................

32

کیف پول ارزی

torkiyan

13/اردیبهشت/1400

اگر میشد که این کیف پولی بهتر و جامع تر در دسترس عام قرار میگرفت و جای خودشو به دفتر های بانکی می داد بهتر می تونه مستر ثمر قرار بگیره ممنون از زحمات شما عزیزان

21

کیف پول ایمن

manochehrsattarfam

01/مهر/1398

به نظر میرسد نقش کیف پول در نگهداری ارزهای دیجیتالی استخراج شده بسزا بوده میبایستی قابلیت حفظ حریم خصوصی درآن لحاظ شود وکاربران در استفاده کردن آنها تبحر کسب نمایند واز ابعاد مختلف کاربردآن آشنایی کامل و وافر داشته باشند وشناخت کاملی از آن داشته باشند

75

کیف پول

مهیل

29/اردیبهشت/1400

خیلی ممنون که مطالب جالب ومفیدی گذاشته اید. دوستان عزیز در این اقتصاد بد کشورمون باید خودمان به فکر هموطنان خود باشیم وهر کس در هر زمینه وبا هر روشی به هموطن خودمون را یاری کنیم تا با کسب درامدی گره از مشکل هموطنی باز کنیم ولبخندی به لبی بنشانیم همه ما با تمام توان یاری گر وهمراه هم باشیم وبه امید شادی وسر افرازی همه مردم ایران.

27

کیف پول خوب اونی هست که اول امنیت داشته

edvardo20

04/دی/1399

بهترین کیف پولها آنهایی هستند که اول امنیت داشته باشند سپس موارد دیگر رو اجرا بشه وگرنه اگه امنیت نباشه به هیچ عنوان قابل اجرا و استفاده نیست

33

کیف پول

rezaghaffari

05/آذر/1399

با سلام. برای اطمینان خاطر و نداشتن استرس، می توانید ارزهای دیجیتال را در کیف پول شخصی خودتان نگه داری کنید. اگر می خواهید ارزهای دیجیتال خود را برای مدت طولانی ذخیره کنید، نگه داری آنها در کیف پول شخصی می تواند امن تر از کیف پول صرافی باشد. اما اگر می خواهید روزانه و به صورت لحظه ای معامله کنید، کیف پول صرافی می توانید گزینه بهتری باشد. برای استفاده از کیف پول صرافی اطمینان حاصل کنید که صرافی موردنظر ارزهای شما را به امن ترین روش نگه داری می کند (در والکس ارزهای دیجیتال کاربران در کیف پول های سخت افزاری ذخیره و نگه داری می شود)

40

دانلود اپلیکیشن موبایل کوینگرام

با اپلیکیشن اندروید کوینگرام از آخرین مطالب بازارهای مالی و رمزارز ها با خبر باشید، قیمت تمامی رمزارز ها در لحظه چک کنید و نرخ آنها را با مبدل ارز کوینگرام به یکدیگر تبدیل کنید، با دیگر افراد در مورد تحلیل ها و مطالب گفت و گو کنید، سبد دارایی ارزهای دیجیتال خودتان را بسازید و از سود و زیان خود در بازه های زمانی مختلف با خبر باشید و با شرکت رایگان در مسابقات پیش بینی رمزارز جایزه ببرید.
coingram
coingram
کوینگرام

استارتاپ کوینگرام به عنوان یک رسانه تخصصی در حوزه بازار های مالی وارز های دیجیتال ، فعالیت خود را از تیر 1398 شروع کرد. هدف ما از ابتدا آموزش وآشنایی مردم با علم و فناوری آینده یعنی بلاک چین بوده است. آشنایی با انواع ارز های دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، آدا کاردانو و بقیه رمزارز ها میتواند ما را در انتخاب خرید و سرمایه گذاری در این حوزه بسیار بیشتر کمک کند. همان طور که سرمایه گذاری ها و ورود پول به این حوزه روز به روز بیشتر می شود، مسئولیت ما برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بیشتر می شود تا کسی درگیر پروژه های کلاه برداری و طرح های پانزی نشود.

برگزیده ها

درآمد از کوینگرام

شرایط و قوانین

مفاهیم پایه

آشنایی با بلاکچین

آشنایی با بیتکوین

آشنایی با اتریوم

کوینگرام

درباره ما

ارتباط با ما

شبکه های اجتماعی

اینستاگرامتلگرام

کلیه ی حقوق این سایت نزد کوینگرام محفوظ بوده و بازنشر محتوای اختصاصی با ذکر منبع بلامانع است.