coingram
کوینگرام

نوسان

قیمت

نام ارز

0.5%

61,700 $

3,677,320,000 تومان

Bitcoin

Bitcoin

btc

2.2%

3,392 $

202,141,148 تومان

Ethereum

Ethereum

eth

0.4%

1 $

59,719 تومان

Tether

Tether

usdt

1.7%

576.5 $

34,358,208 تومان

Binance Coin

Binance Coin

bnb

7.3%

138.28 $

8,241,488 تومان

Solana

Solana

sol

0.2%

1 $

59,779 تومان

USD Coin

USD Coin

usdc

2.1%

3,390 $

202,057,708 تومان

Staked Ether

Staked Ether

steth

0.3%

0.4785 $

28,519 تومان

XRP

XRP

xrp

4.3%

7.63 $

454,748 تومان

TonCoin

TonCoin

ton

5.2%

0.1252 $

7,462 تومان

Dogecoin

Dogecoin

doge

پروژه اکو اسمارت (Ecosmart) ترون؛ کلاهبرداری همه کاره و هیچ کاره!

20/تیر/1399
افزودن به نشان شده ها
پروژه اکو اسمارت (Ecosmart) ترون؛ کلاهبرداری همه کاره و هیچ کاره!
اکو اسمارت
معرفی
اخبار
Tron
8072
7 دقیقه

به گزارش کوینگرام به نقل از میهن بلاکچین

اکو اسمارت (Ecosmart) که با نام Ecosmart ECS نیز شناخته می‌شود، پروژه‌ای است که توجه کاربران ایرانی را در ۲ ماه گذشته به خود جلب کرده و مدعی است که کاربران با زیر مجموعه گیری می‌توانند به صورت هفتگی و روزانه سود دریافت کنند و به لطف قرارداد هوشمند ترون پولدار شوند! با توجه به درخواست کاربران، تصمیم گرفتیم که در مورد پروژه اکو اسمارت مطلب بنویسیم و شما را بیشتر با این پروژه آشنا کنیم.

اکو اسمارت (Ecosmart) چیست؟

اکو اسمارت ادعا می‌کند که اولین پروژه‌ای است (!) که از قرارداد هوشمند ترون به روش بازاریابی چند سطحی (MLM) استفاده می‌کند و از سیستم زیرمجموعه گیری هیبریدی ۱۵ سطحی و ۶ سطح زیرمجموعه گیری اضافی استفاده می‌کند، که البته با کمی سرچ در اینترنت متوجه می شوید این ادعا درست نیست و شعار هایی از قبیل «اولین سایت، اولین صرافی، اولین پلتفرم» صرفا جنبه تبلیغاتی دارد.

برای شروع به کار در این سایت، سه پکیج برای خرید وجود دارد:

پلن A که باید ۵۰۰۰ ترون واریز کنید تا بتوانید تا ۵ سطح زیرمجموعه داشته باشید. پلن B با ۱۰۰۰۰ ترون سرمایه گذاری و تا ۱۰ سطح زیرمجموعه و پلن C با ۲۰۰۰۰ ترون و تا ۱۵ سطح زیرمجموعه. قیمت هر کوین ترون در زمان نگارش این مقاله، ۰.۰۱۷ دلار است. اگر با دلار ۲۱۰۰۰ تومانی حساب کنیم، حداقل مبلغ سرمایه گذاری شما (پلن A)، باید ۱.۷۸۵.۰۰۰ تومان باشد.

برخی از کسانی که اکو اسمارت را تبلیغ می‌کنند، ادعا می‌کنند که زیرمجموعه گیری این سیستم، کاملا اختیاری است و شما اگر نمی‌توانید زیرمجموعه جذب کنید، سود شما باز هم به صورت هفتگی واریز می‌شود، که البته این هم یک نوع تکنیک گول زدن است. خب اگر می‌شد بدون زیرمجموعه گیری سود دریافت کرد که چرا همه به دنبال ریفرال گیری بودند؟‌ سود بیشتر؟! بعد هم همین سیستم سود بدون زیرمجموعه، از کجا می‌آید؟ محصول یا خدمات اکو اسمارت چیست و چرا باید به شما روزانه و هفتگی پول بدهد؟! برخی می‌گویند سهام دریافت می‌کنید؛ سهام چه چیزی دقیقا؟!

نکته: شما به هیچ وجه نمی‌توانید سرمایه اولیه خود را برداشت کنید و تنها می‌توانید سود روزانه و هفتگی را دریافت کنید. درک این موضوع مقداری سخت است؛ در سرمایه گذاری واقعی و درست، شما اختیار دارید هر زمان که به هر دلیلی خواستید، سرمایه اولیه‌تان را برداشت کنید. اکو اسمارت این کار را نمی‌کند و می‌گوید پولتان را واریز کنید، زیرمجموعه بگیرید و من به شما سود روزانه و هفتگی می‌دهم!

خب، در اولین نگاه، می‌بینیم که حتی تعداد سطوحی که در سایت رسمی آن نوشته شده (۱۵ سطح هیبریدی و ۶ سطح اضافی)، کاملا شفاف نیست؛ چرا که زمانی که ماشین حساب اکو اسمارت را به منظور محاسبه سود باز می‌کنیم، تنها ۵ سطح را نشان می‌دهد که به شرح زیر هستند:

 • سطح ۱: تعداد زیرمجموعه: ۳ ؛ درصدی که به شما تعلق می‌گیرد: ۹ ؛ سود دریافتی شما: ۱۳۵۰ ترون
 • سطح ۲: تعداد زیرمجموعه: ۹ ؛ درصدی که به شما تعلق می‌گیرد: ۸ ؛ سود دریافتی شما: ۳۶۰۰ ترون
 • سطح ۳: تعداد زیرمجموعه: ۲۷‌ ؛ درصدی که به شما تعلق می‌گیرد: ۷ ؛ سود دریافتی شما: ۹۴۵۰ ترون
 • سطح ۴: تعداد زیرمجموعه: ۸۱ ؛ درصدی که به شما تعلق می‌گیرد: ۶ ؛ سود دریافتی شما: ۲۴۳۰۰ ترون
 • سطح ۵: تعداد زیرمجموعه: ۲۴۳ ؛ درصدی که به شما تعلق می‌گیرد: ۵ ؛ سود دریافتی شما: ۶۰۷۵۰ ترون
 • مجموع سودهای شما در این ۵ سطح: ۹۹۴۵۰ ترون!

همانطور که دیدیم، اولا که تنها سود ۵ سطح در وب سایت رسمی آن بررسی شده؛ البته ادعا شده که اگر در پلن‌های B و C ترون واریز کنید، تعداد سطح بیشتری برای شما فعال می‌شود، که خب این هم جای سوال دارد؛ ثانیا، تنها با همین ۵ سطح و با سرمایه گذاری زیر ۲ میلیون تومان و تنها با این درصدهای سود کم، شما صاحب ۳۵.۵۰۰.۰۰۰ تومان می‌شوید! (ما رقم را به تومان حساب کردیم که درک این سودهای نجومی برای شما راحت‌تر باشد).

پس اگر نام اکو اسمارت به گوشتان خورده و می‌خواهید برای به دست آوردن پول زیاد در مدت کوتاه و با سرمایه گذاری کم در این سیستم ثبت نام کنید، پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله را تا انتها بخوانید و سپس تصمیم بگیرید.

حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال به دلیل جدید بودن و نسبتا ناشناخته بودن، بستر خوبی برای پروژه‌های کلاهبرداری فراهم کرده. تقریبا همه سایت‌های کلاهبرداری، دارای ظاهر سایت بسیار زیبا و جذاب هستند و وعده‌های میلیاردر شدن در مدت کوتاه را می‌دهند. اما باید بدانید که هر چیزی که گرد است، لزوما گردو نیست!

قبل از این که ادامه مطلب را بخوانید، پیشنهاد می‌کنیم که اول مقاله طرح پانزی (Ponzi) چیست؛ چگونه در دام آن گرفتار نشویم؟ را مطالعه کنید، تا با سیستم کاری پروژه‌های کلاهبرداری مثل اکو اسمارت بیشتر آشنا شوید.

پانزی بودن پروژه اکو اسمارت

چرا این پروژه پانزی است؟ در سیستم‌های پانزی، پول از افراد جدید دریافت، و به افراد بالاسری تحویل داده می‌شود (مقداری هم مالک پروژه بر می‌دارد). اگر شما قادر به ریفرال گیری نباشید، ضرر خواهید کرد. این پروسه آنقدر به طول می‌انجامد تا این که دیگر نفرات جدید وارد نمی‌شوند و یا تعداد آنها آنقدر کم می‌شود، که پول دیگر با بالاسری‌ها نمی‌رسد؛ در این موقعیت، شرکت جمع می‌کند و با تمام پول‌ها فرار می‌کند.

این نوع پروژه‌ها مثل اکو اسمارت ، هیچ گونه تولید محصول یا خدماتی ندارند و صرفا پول از یک طرف به طرف دیگر جابجا می‌شود.

اکو اسمارت دقیقا مانند پروژه دابل وی (Double Way) که قبلا بررسی کردیم، از کلمات قرارداد هوشمند، برنامه غیرمتمرکز، غیر قابل هک، تغییر ناپذیر و متن باز استفاده می‌کند. خب، همانطور که دیدیم، اکو اسمارت از بازاریابی ۱۵ سطحی هیبریدی و اضافی استفاده می‌کند، و در ماشین حسابش تنها می‌توان ۵ سطح را محاسبه کرد که این شفافیت لازم را ندارد!

نکته جالب دیگر این است که تنها با ۵ سطح زیرمجموعه، پول شما تقریبا ۱۷ برابر می‌شود! کسانی هم که اکو اسمارت را تبلیغ می‌کنند، از همین روش وارد عمل می‌شوند؛ یعنی “تو که پول زیادی نمیزاری، اون ۲ میلیون تومان کجاتو می‌گیره؟ باهاش چیکار می‌تونی بکنی؟ بیا من یه سیستم بهت معرفی می‌کنم که یه شبه پولتو چند برابر می‌کنی!” بعد هم اشاره می‌کنند که این یک سیستم بلاک چینی است و از قرارداد هوشمند ترون استفاده می‌کند. از آنجایی که خیلی از افراد با این اصطلاحات آشنا نیستند، با خود فکر می‌کنند که: “ایول عجب چیزیه! خب اگه از این چیزهایی استفاده می‌کنه که فلانی بهم گفت، پس حتما کارش درسته. ۲ تومان که چیزی نیست، ولی فکر کن بشه ۳۰ تومان. وااااای”!

اینجاست که مبلغان سیستم اکو اسمارت، خوشحال از این که یک نفر را به راحتی جذب کرده‌اند، شب‌ها خواب پول فراوان می‌بینند و به بنز و BMW و خانه در زعفرانیه و ویلا در بهترین نقطه شمال فکر می‌کنند!

یادتان باشد:

هر پروژه‌ای که نام بلاک چین و قرارداد هوشمند و اصطلاحات ثقیل را به یدک می‌کشد، ممکن است فقط بازی با کلمات برای گول زدن شما باشد.

نقشه راه (Roadmap) اکو اسمارت

اکو اسمارت ادعا می‌کند که از یک سیستم توزیع توکن متفاوت استفاده می‌کند؛ توزیع توکن‌ها پس از هر سرمایه گذاری جدید، کاهش می‌یابد.

کاهش توزیع توکن یا کوین‌ها را گواه اثبات سوزاندن (POB) می‌گویند. برخی پروژه‌ها این کار را برای کم کردن تعداد کوین‌های در گردش انجام می‌دهند و یکی از دلایل این کار، افزایش قیمت کوین است. اما اکو اسمارت هیچ دلیلی برای این کار ندارد؛ در ادامه متوجه می‌شوید که اصلا چنین توکنی وجود خارجی ندارد!

سیستم زیرمجموعه گیری اکو اسمارت

۱۰٪ سرمایه ذخیره، درآمد ثابت ۷٪ و ۳٪ برای اعضای بالاسری.

درآمد ثابت زمانی اتفاق می‌افتد که یک سیستم، محصول یا خدماتی برای ارائه کردن داشته باشد. اکو اسمارت در همه زمینه‌ها فعالیت می‌کند. چنین چیزی امکان ندارد؛ پروژه درست، باید یک راه حل برای یک مشکل، و یا یک محصول یا خدمات ارائه کند و نمی‌تواند در همه زمینه‌ها وارد شود.

نکته جالب این است که چرا درآمد ثابت باید برای اعضای بالاسری یا راس هرم وجود داشته باشد؟ مگر همه اعضا همان کار را انجام نمی‌دهند؟ پس یک جای کار می‌لنگد! اکو اسمارت می‌خواهد با وعده درآمد ثابت برای اعضای بالاسری، شما را ترغیب به سرمایه گذاری کند. “زودتر پول بدید تا پولدار بشید!” این کار هم با این ادعا انجام می‌شود که اکو اسمارت به شما می‌گوید که اگر کل فروش شما و زیرمجموعه‌هایتان به ۵۰۰۰۰ دلار رسید، شما وارد یک استخر پاداش می‌شوید و مادام‌العمر ماهیانه ۳٪ سود می‌گیرید! (آدمیزاد یاد نتورک مارکتینگ ایران می‌افتد!)

سیستم Community Maker اکو اسمارت

سیستم ریفرال گیری هوشمند! اولین ICO‌ با روش نتورک مارکتینگ یا بازاریابی شبکه‌ای!

لازم است توضیحاتی درباره ICO بدهیم؛ ICO یعنی عرضه اولیه کوین. در این سیستم، پروژه‌ها به جذب سرمایه از طرف کاربران می‌پردازند. خلاصه پروسه این سیستم به این گونه است که کوین‌ها باید در صرافی (ها) لیست شوند و سپس مردم به آنها رای دهند. اگر در صرافی رای کافی آوردند، وارد مرحله جذب سرمایه می‌شوند. بماند که در سال ۲۰۱۸، خیلی از پروژه‌ها از طریق ICO کلاهبرداری کردند!

اکو اسمارت با توکن ECS این کار را نمی‌کند، چون هیچ صرافی‌ای آن را لیست نمی‌کند. پس می‌خواهد با شیوه نتورک مارکتینگ جذب سرمایه کند. ما در وب سایت Coinmarketcap (که مرجعی معتبر برای ارزهای دیجیتال است)، توکن ECS را جستجو کردیم و هیچ نشانی از این توکن نیافتیم!

در این تصویر نوشته که:

 • ساخت جامعه و خریداران توکن
 • ساخت وایت پیپر و تکنیکال پیپر
 • ساخت توکن ECS
 • تحلیل گرافیکی توزیع توکن‌ها به صورت زنده!
 • توسعه یک پلتفرم قیمت گذاری هوشمند مبتنی بر اعضای جامعه و سودهای روزانه پروژه

در کادر پایین هم نوشته که این پروژه زمانی که سرمایه گذاری‌ها به ۵۰ میلیون ترون رسید، شروع به کار می‌کند!

بیایید اینها را بررسی کنیم: اگر اکو اسمارت هیچ وایت پیپر و توکنی تولید نکرده، پس چرا از مردم پول می‌گیرد. تحلیل گرافیکی توزیع توکن‌ها به صورت زنده هم که بی‌معنی و برای پیچیده کردن پروژه نوشته شده. تازه اکو اسمارت بعد از این که سرمایه به ۵۰ میلیون ترون رسید، می‌خواهد وایت پیپر و توکنش را عرضه کند؟! عجیب نیست؟

مرکز بازی هوشمند اکو اسمارت

بازی‌های همتا به همتا، استراتژیک، سیستم هوشمند ریفرال گیری، درآمد تصاعدی، پلتفرم تبلیغاتی، درآمد از تبلیغات! البته این سرویس هنوز نیامده است. اکو اسمارت ادعا می‌کند که دارای بازی‌های گوناگونی است که البته هنوز در حال راه اندازی است. این سیستم دقیقا چکار می‌کند؟! آدم یاد آچار فرانسه می‌افتد!

 • شروع پروژه بازی
 • ایجاد وب سایت برای پروژه بازی
 • طراحی بازی استراتژیکی
 • طراحی شبکه و توسعه زیرمجموعه‌های بازی (!)
 • ساخت یک قرارداد پرداخت هوشمند برای مرکز بازی
 • آزاد کردن توکن‌های ساخته شده در بخش Community Maker برای استفاده در بازی
 • توسعه بخش کازینو

در کادر پایین هم نوشته که زمانی که مجموع سرمایه گذاری‌ها به ۱۰۰ میلیون ترون رسید، این پروژه شروع می‌شود!

بررسی می‌کنیم: خب، اکو اسمارت هیچ کاری نکرده و منتظر است تا سرمایه گذاری‌ها به مبالغی برسد و سپس تازه شروع به کار کند (اگر بکند)! در ضمن در بخش رودمپ یا نقشه راه، پروژه‌ها برای خدماتشان، باید تاریخ عرضه را مشخص کنند. همانطور که می‌بینید، هیچ تاریخی برای عرضه هیچ کدام از خدمات و محصولاتی که ادعا می‌کند، مشخص نشده، که این خیلی جای بحث دارد!

درگاه پرداخت و کیف پول ارز دیجیتال اکو اسمارت

انواع کیف پول‌های غیرمتمرکز، امنیت بالا، سرعت بالای تراکنش‌ها، سیستم زیرمجموعه گیری کیف پول، سود هوشمند به صورت روزانه، درگاه پرداخت پرسرعت، دارای پشتیبانی قرارداد هوشمند! همچنین اکو اسمارت دارای یک شبکه اجتماعی هوشمند و یک کیف پول غیرمتمرکز است. ما در فضای بلاک چین و ارزهای دیجیتال، چیزی به نام کیف پول غیرمتمرکز نداریم و این اسم برای پیچیده کردن و بازی با کلمات به کار رفته، تا کاربران فکر کنند چون پیچیده است، پس حتما درست کار می‌کند!

 • شروع غیرمتمرکز سازی کیف پول‌ها!
 • توسعه یک قرارداد هوشمند برای کسب سود از کیف پول برای هولدرها.
 • شروع ایجاد درگاه پرداخت
 • قرارداد هوشمند برای درگاه پرداخت
 • جذب نیرو و توسعه دفتر دپارتمان (!)
 • کیف پول و صرافی

در کادر پایین هم نوشته که شروع این پروژه زمانی است که کل سرمایه گذاری‌ها به ۱۹۰ میلیون ترون برسد.

بررسی کنیم: اول از همه این که ما در دنیای بلاک چین و ارزهای دیجیتال چیزی به نام کیف پول غیرمتمرکز نداریم! کیف پول یک رابط کاربری است و هیچ ربطی به موضوع غیرمتمرکز ندارد. پس این صرفا یک بازی با کلمات است و هیچ مفهومی ندارد.

استخدام افراد و توسعه دفتر دپارتمان! یعنی اکو اسمارت با این عظمت هنوز دفتری برای خود ندارد؟ با چه نیرویی تمام این کارهای بزرگ را انجام داده؟!

ربات هوشمند اکو اسمارت

که اتوماتیک بازار را تحلیل می‌کند، نوسان بازار را کاهش می‌دهد و زیرمجموعه می‌گیرد! خب؛ چه نیازی به تحلیل بازار هست؟ مگر در این سیستم کاربران ترید می‌کنند یا سیگنال می‌گیرند؟! کنترل و کاهش نوسان بازار را بر چه اساس انجام می‌دهد؟! اگر اتوماتیک زیرمجموعه می‌گیرد، پس چه نیازی هست که ما زیرمجموعه بگیریم؟ این ربات برای هر کسی زیرمجموعه می‌گیرد و برای او پول در می‌آورد!

 • شروع ساخت ربات هوشمند
 • تست ربات به صورت هوشمند
 • ایجاد قراردادهای هوشمند به صورت موازی برای ربات هوشمند و دریافت سود روزانه (!)
 • ایجاد یک سیستم زیرمجموعه گیری در بازاریابی رباتی (!)
 • ارتقای ربات

در کادر پایین هم نوشته که بعد از این که کل سرمایه به ۱ میلیارد ترون رسید، این پروژه شروع به کار می‌کند.

بررسی کنیم: قرارداد هوشمند موازی برای ربات و دریافت سود روزانه؟ یک نفر این را زیرنویس کند! بازاریابی رباتی دیگر چه صیغه‌ای است؟!

صرافی غیرمتمرکز هیبریدی اکو اسمارت

صرافی غیرمتمرکز که رابط مالتی بلاک در بلاک چین است، جدیدترین نوع بلاک چین، دریافت سود روزانه،‌ حداقل کارمزد،‌ ساخت یک مرکز مبادلات ابری.

مالتی بلاک چین (MultiBlockchain)، سیستمی است که هنوز در دنیا کاملا بی نقص عملی نشده است. سیستم به این صورت است که بلاک چین‌های مختلف مثل بیت کوین، اتریوم و غیره را به هم متصل می‌کند و شما می‌توانید به راحتی، مستقیما بیت کوین خود را به اتر یا هر کوین دیگر تبدیل کنید، بدون این که نیاز به صرافی یا شخص ثالث برای این کار داشته باشید.

این سیستم با اتمیک سواپ (Atomic Swap) کار می‌کند، که پیش بینی می‌شود تا ۱۰ سال دیگر ممکن است عملیاتی شود. پس نتیجه می‌گیریم که اکو اسمارت در این مورد دروغ می‌گوید و صرفا برای پیچیده کردن و سرپوش گذاشتن روی کلاهبرداری‌اش این اصطلاحات را به کار می‌برد!

 • شروع طراحی صرافی
 • ساخت توکن در صرافی
 • غیرمتمرکز کردن پرداخت‌های صرافی برای برخی از شبکه‌های بلاک چین اصلی (ترون، بیت کوین، اتریوم و غیره)
 • ایجاد تست نت بلاک چین
 • انتقال به بلاک چین اصلی

در کادر پایین هم نوشته که زمانی که کل سرمایه به ۲ میلیارد ترون رسید، این پروژه شروع به کار می‌کند.

بررسی می‌کنیم: خود تیتر این قسمت باگ دارد؛‌ صرافی غیرمتمرکز هیبریدی یعنی این که بدون نیاز به صرافی یا هر واسطه‌ای،‌ بتوانید بلاک چین‌های مختلف را به هم متصل کنید. (همانطور که بالاتر توضیح دادیم). این کار فعلا عملی نیست. پس اکو اسمارت چگونه این کار را انجام می‌دهد؟

اپلیکیشن شبکه اجتماعی اکو اسمارت

 • رسیدن به ۳ میلیون کاربر فعال
 • ساخت شبکه‌های اجتماعی
 • ایجاد قراردادهای هوشمند برای شبکه‌های اجتماعی
 • ایجاد کیف پول‌های انتقالی بر روی شبکه‌های اجتماعی (!)
 • ایجاد پرداخت نقدی و مکانیزم‌های تبلیغاتی بر روی شبکه‌های اجتماعی
 • سود روزانه از فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات

خدا را شکر که این مورد نیازی به رسیدن سرمایه به یک مبلغ خاص را ندارد! اما باز هم معلوم نیست که چه تاریخی قرار است عرضه شود. هدف این سیستم این است که شما با ذخیره یا لایک کردن ویدیوها، سود دریافت می‌کنید. باگ این قضیه اینجاست که چرا اکو اسمارت اصرار دارد به همه زمینه‌ها وارد شود؟! برای این که تیم خوب و کارآمدی دارد؟! برای این که در همه این زمینه‌ها تخصص دارد؟! یا برای این که می‌خواهد با پیچیده کردن همه چیز، اوضاع را به نفع خود تغییر دهد و از مردم کلاهبرداری کند؟!

پلن موازی اکو اسمارت

 • لیست شدن در صرافی‌های ارز دیجیتال متداول، همزمان با شبکه سازی مشتریان
 • دریافت مجوز برای بخش کازینو
 • توسعه کل پلتفرم‌ها (هر چند وقت یک بار) به منظور یافتن نیازهای جدید

ما آخر نفهمیدیم اکو اسمارت می‌خواهد توکن خود را در آخرین مرحله لیست کند؟ در مرحله اول می‌خواهد لیست کند؟ برای گرفتن مجوز کازینو، چرا در مرحله آخر اقدام می‌کند؟ مگر نباید اول مجوز بگیرد بعد شروع به طراحی و ساخت کند؟!

خب، از این اصطلاحات نتیجه می‌گیریم که اکو اسمارت چیزی برای عرضه کردن ندارد و با تلاش برای ورود به همه زمینه‌ها، می‌خواهد خود را معتبر جلوه کند.

اکو اسمارت دارای ۳۱۲۵ عضو است و ۲۳.۰۳۷.۹۶۱ ترون داخل این سیستم در گردش است. ۹.۵۱۸.۲۶۸ ترون نیز به عنوان کمیسیون دریافت شده است. کل توکن‌های توزیع شده نیز ۴۰.۷۹۷.۸۳۵ ترون است.

اگر یک جمع ساده انجام دهیم، می‌بینیم که ۲۳ میلیون ترون در گردش + ۹ میلیون ترون کمیسیون = ۳۰ میلیون ترون؛ پس چطور ۴۰ میلیون ترون بین کاربران توزیع شده؟! البته اگر الان وارد سایت شوید، می‌بینید که هیچ کدام از این اعداد نمایش داده نمی‌شوند، که این جای سوال دارد!

وایت پیپر اکو اسمارت

نکته عجیب دیگر این است که در سایت اکو اسمارت هیچ وایت پیپری مشاهده نمی‌شود! هر پروژه معتبری باید یک وایت پیپر در سایت خود داشته باشد و اگر نداشته باشد، یعنی یا هیچ برنامه خاصی ندارد و به احتمال زیاد کلاهبردار است، و یا پروژه برای تیم سازنده آن هیچ اهمیتی ندارد.

اگر هر کدام از این دو مورد برای اکو اسمارت صدق کند، باز هم خطرناک است. همچنین در بخش نقشه راه (Roadmap) اکو اسمارت ، هیچ تاریخ راه اندازی برای هیچ کدام از کارهایی که قرار است انجام دهد، ندارد. پروژه‌های درست، دقیقا می‌دانند که چه زمانی قرار است یک امکان را راه اندازی و منتشر کنند و برای آن برنامه ریزی کرده‌اند. نمونه‌ای از این پروژه‌های قوی، اتریوم است. اتریوم دقیقا می‌داند کی قرار است امکاناتش را عرضه کند؛ اما اکو اسمارت این کار را نکرده است.

لینک ریفرال عجیب در داخل سایت ترون!

نکته دیگری که وجود دارد، این است که زمانی که از داخل وب سایت رسمی ترون وارد سایت اکو اسمارت می‌شوید، از طریق لینک ریفرال وارد می‌شوید! یعنی این که یک نفر لینک زیرمجموعه گیری خود را به جای آدرس سایت اصلی اکو اسمارت وارد کرده، که شما به محض زدن روی آن لینک، وارد قسمت ثبت نام با لینک ریفرال آن شخص می‌شوید! آدرس این بخش را قرار می‌دهیم تا شما نیز آن را بررسی کنید:

(از چپ به راست): tron.network – DApp – Dapp.review – EcoSmartECS – Visit Website دقیقا مطابق با این مسیر وارد سایت اکو اسمارت شوید و در قسمت URL، آدرس ریفرال را ببینید!

کاملا مشخص است که یک نفر در راس هرم قرار دارد و همه کاربران، زیرمجموعه‌های او هستند!

دامین سایت بالا، esctoken.com است؛ یعنی سایتی که شما پس از نصب کیف پول افزونه گوگل کروم، در سایت ثبت نام می‌کنید و وارد می‌شوید. وب سایت اصلی آن، که نقشه راه و باقی چیزها در آن قرار دارند،‌ ecosmartecs.com است! چرا ۲ دامین و سایت؟!

قسمت FAQ سایت ecosmartecs.com

۱. سوال: از کجا پشتیبانی بگیرم؟ جواب: ایمیل یا عضویت در شبکه‌های اجتماعی (تلگرام، اینستاگرام، توییتر، یوتیوب و دیسکورد).

۲. سوال: چگونه می‌توانم این محصول (!) را منتشر کنم؟ جواب: شما می‌توانید پلن‌های خود را از طریق صفحات اجتماعی تبلیغ کنید.

۳. سوال: توکن ICO‌ چگونه است؟ جواب: در این محصول ما از سیستم خرید و توزیع هوشمند توکن، از طریق قرارداد هوشمند استفاده کردیم.

۴. سوال: توزیع توکن چگونه است؟ جواب: در این محصول ما از سیستم خرید و توزیع هوشمند توکن، از طریق قرارداد هوشمند استفاده کردیم. (این که همان جمله قبلی بود!)

۵. سوال: چگونه می‌توانم شروع به خرید این توکن کنم؟ جواب: ابتدا کیف پول را نصب کنید و بعد، با استفاده از Dapp Browser وارد بخش توکن ما شوید و از خرید هوشمند لذت ببرید.

۶. سوال: حداقل میزان خرید این توکن چقدر است؟ جواب: حداقل قیمت برای پیوستن به این پروژه، ۵۰۰۰ ترون است.

۷. سوال: حداکثر میزان خرید این توکن چقدر است؟ جواب: حداکثری برای خرید وجود ندارد.

۸. سوال: آیا من پاداش دریافت می‌کنم؟ جواب: در پلن قرارداد هوشمند ما، شما به صورت روزانه و مادام العمر، نسبت به مقدار توزیع توکن خریداری شده و پلن توزیع توکن، سود دریافت خواهید کرد.

۹. سوال: چه منفعتی در پروژه توکن شما وجود دارد؟ جواب: این یک برنامه قرارداد هوشمند است که شما می‌توانید با فریز کردن توکن‌های خود در تمامی پلن‌های شرکت (بازی، صرافی و غیره) روزانه سود دریافت کنید.

۱۰. سوال: آیا محدودیتی برای ثبت نام وجود دارد؟ جواب: خیر. چون سیستم با قرارداد هوشمند عمل می‌کند و نیازی به تایید هویت نیست. (چون ایرانی‌ها را هدف گرفته).

۱۱. سوال: از چند روش می‌توانم از این سیستم سود بگیرم؟ جواب:

 • سود هفتگی بر اساس توزیع توکن ECS و زیرمجموعه گیری.
 • افزایش قیمت توکن از طریق اسمارت دراپ. (پس چرا اسمارت دراپ (به این اهمیت) در قسمت رودمپ نوشته نشده؟!)
 • کسب درآمد از طریق توزیع توکن و زیرمجموعه گیری.
 • سهامداری به عنوان پلتفرم آینده

خب. تا اینجا دیدیم که خیلی از این سوالات متداول، جواب بسیار ساده‌ای داشتند و اکثرا در حد یک خط توضیح داده شده‌اند. اگر اکو اسمارت انقدر از پروژه خود مطمئن بود، پس چرا کمی وقت بیشتر برای این سوالات نگذاشته؟!

جستجوی اکو اسمارت در یوتیوب و آپارات

ما در یوتیوب Ecosmart ecs را جستجو کردیم. تنها ۴ ویدیو پیدا شد که دو تا از آنها تبلیغ این سیستم بود؛ یکی از آنها ویدیوی اصلی اکو اسمارت بود که در سایت آن منتشر شده و آخری، یک ویدیوی ۲۰ ثانیه‌ای است که آموزش می‌دهد چگونه ترون را به اکو اسمارت انتقال دهید. اگر این سیستم به این حد قوی و جهانی است، پس چرا هیچ اطلاعاتی از آن در یوتیوب وجود ندارد!

اما بیایید آن را به فارسی در یوتیوب سرچ کنیم؛ ویدیوهای بسیار زیادی می‌بینیم که همه آنها آموزش نحوه ثبت نام در اکو اسمارت است و حتی برخی دوستان، کاملا پلن آن را ریز کرده و وارد جزئیات شده‌اند! این جزئیات شامل سود در یک ماه، که با ۶۰ میلیون تومان سرمایه اولیه، ماه اول در صورت پر کردن ۳ سطح خود (۳ و ۹ و ۲۷)، ۳۵ میلیون سود می‌کنید و از ماه دوم بدون این که کار کنید، ماهی ۱۶ میلیون در می‌آورید! در انتها هم می‌گوید که کجا با ۶۰ میلیون، ماهی ۱۶ میلیون سود میدن بهت؟ من خودم وقتی که این پلن رو حساب کردم گفتم دم این کسی که این سیستمو ساخته گرم!

یا در یک ویدیوی دیگر، یک هموطن علنا نوشته که: “این بالاسریته و این پاداش رو میگیره! زرده تویی (نقطه زرد) و ورودی می‌گیری و پاداشش مستقیما به تو داده میشه! زمانی که ۳ ورودی میگیری پاداشش رو مستقیما میگیری!

این جملات بسیار آشناست؛ هر کسی که می‌خواهد یک پروژه کلاهبرداری معرفی کند، با استفاده از این گونه صحبت‌ها، احساسات مردم را هدف می‌گیرد و در نهایت گول می‌زند.

در آپارات هم که سرچ کردیم، کلا دو ویدیو پیدا شد که یکی آموزش ثبت نام در اکو اسمارت است و دیگری یک ایرانی زحمت کشیده، برای دوبله هزینه پرداخت کرده و ویدیوی توضیحات اکو اسمارت را که در سایت اکو اسمارت هست را دوبله کرده، تا راحت‌تر بتواند آن را به دیگر هموطنان خود معرفی کند! در پایین تمام این ویدیوها نیز لینک ریفرال این اشخاص قرار دارد!

دقیقا اینجا مشخص شد که اگر اکو اسمارت یک سیستم جهانی است که می‌خواهد انقلابی به پا کند، پس چرا هیچ ویدیویی از آن در یوتیوب نیست؟! چرا وقتی که آن را فارسی سرچ کردیم، ویدیوهای زیادی مبنی بر تبلیغ پیدا شد؟!

واضح است که اکو اسمارت درست مثل پروژه‌های پانزی دیگر، به دنبال بازاریابی در خاورمیانه، ایران و در کل کشورهایی است که وضعیت اقتصادی مناسبی ندارند. ما همین قضیه را در الکسا نیز بررسی کردیم. الکسا وب سایت معتبری است که اطلاعات سایت‌ها را بر اساس میزان ترافیک، مناطق جغرافیایی که آن را سرچ کرده‌اند و خیلی امکانات دیگر،‌ به شما ارائه می‌دهد. حالا ببینیم در الکسا چه خبر است:

همانطور که می‌بینید، شهروندان مالزیایی ۴۷.۲٪ اکو اسمارت را جستجو کرده‌اند، ایران ۳۰.۵٪ و ارمنستان ۶.۸٪. اکو اسمارت در کل دنیای به این بزرگی، تنها در این ۳ کشور جستجو شده است! پس پروژه به این عظمت، چرا فقط برای این سه کشور برنامه ریزی کرده است؟!

چه کسانی در سیستم‌های پانزی و هرمی ضرر می‌کنند؟ کسانی که زود وارد می‌شوند و در راس هرم قرار می‌گیرند، معمولا خیلی زود به بازگشت سرمایه می‌رسند و حتی چندین برابر آن را نیز کسب می‌کنند؛ اما کسانی که در پایین یا کف هرم قرار دارند، نه تنها به سرمایه خودشان نمی‌رسند، بلکه ضرر هم می‌کنند.

نظرات کاربران درباره اکو اسمارت

 • نه اقا ترون کلاهبرداری نیست. ولی این شرکت هایی ک میان میگن ترون جایزه میگیری ترون سود میکنی فلان همشون کلاهبرداری ان
 • چند وقتیه که اکو اسمارت داره از ارز ترون سوء استفاده میکنه و توی کشور باب شده
 • یکی بیاد این اکو اسمارت رو به من توضیح بده توکن اون تو برای چیه که کل ورودی تقسیم بر توکن ها میشه بعد مثال که زده زده چهار میلیون سرمایه کلشه ضرب در ۱۰ درصد تقسیم بر ۸ میلیون توکن
 • سلام این اکو اسمارت چیه اینقدر دارن تبلیغ میکنن
 • چرا سود این هفته نسبت ب هفته قبلش خیلی کمتر بود؟ چون از طرفی سرمایه گذاری ها توی اسمارت بیشتر شده بود ولی سود پرداختی رو کمتر کرده بود؛ درصورتی که بایستی متناسب با افزایش سرمایه سیستم توسط ورودی های جدید، سود رو هم بیشتر میکرد!
 • طرح اکو اسمارت ش داره شروع میکنه فوق العاده وحشتناک ایده سود آوری داره

نتیجه گیری

طرح‌های کلاهبرداری پانزی روز به روز در حال افزایش هستند. این سیستم‌ها با وعده سودهای سنگین و غیرذقابل درک و با حرف‌های قشنگ، سعی در فریب مردم دارند تا پول‌های آنها را از چنگشان در بیاورند.

از آنجایی که پروژه‌های سالم، که هم نقشه راه شفاف و واضحی دارند و هم کاملا طبق برنامه ریزی پیش می‌روند، سود کمی پرداخت می‌کنند، اکو اسمارت نیز احتمالا بر طبق این موضوع آمده و نرخ سودهایش را حداکثر ۹٪ قرار داده است (که در ابتدای مقاله دیدیم که با همین درصد کم چه سود نجومی‌ای نصیب مردم می‌شود!). اکو اسمارت این کار را کرده، تا مردم فکر کنند پس حتما کارش درست است که سود کمی می‌دهد! اما طبق تحقیقات و بررسی‌هایی که ما در تیم میهن بلاک چین انجام دادیم، متوجه شدیم که خیلی از وعده‌های داده شده و نقشه راه این سیستم، چیزی جز یک حرف برای گول زدن مردم نیست و اکو اسمارت به دنبال کلاهبرداری است.

در نقشه راه اکو اسمارت هر چیزی که بگویید هست!‌ از بازی گرفته تا صرافی غیرمتمرکز هیبریدی و کیف پول غیرمتمرکز. همانطور که قبلا اشاره کردیم، هر پروژه سالمی تنها بر روی یک راه حل برای یک مشکل کار می‌کند و یا محصول یا خدماتی برای ارائه کردن دارد؛ اما اکو اسمارت هیچ کدام از این‌ها را ندارد.

همیشه مراقب پروژه‌های پانزی و کلاهبردار این چنینی باشید؛ همیشه قبل از سرمایه گذاری، سایت پروژه را کاملا بررسی کنید. اگر وعده سود آنچنانی می‌دهد، به احتمال زیاد کلاهبردار است.

نقشه راه باید تاریخ داشته باشد؛ تاریخ راه اندازی هر کاری که می‌خواهد در آینده انجام دهد.

سایت باید وایت پیپر داشته باشد؛ این مورد بسیار مهم است. چون در وایت پیپر دقیقا می‌گویند که مشکلی که در پی یافتن راه حل برای آن هستند چیست و سپس راه حل را ارائه می‌دهند. اگر پروژه وایت پیپر نداشت، یا کلاهبرداری است و یا هیچ آینده‌ای ندارد. پس در آن سرمایه گذاری نکنید.

اطلاعات داده شده باید کاملا شفاف باشد؛ نباید در یک ویدیو یک سری اطلاعات داده شود و در جایی دیگر اطلاعاتی متفاوت درباره همان موضوع. این قضیه را حتما بررسی کنید.

اطلاعات خود را در زمینه ارزهای دیجیتال، برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapp)ها (که بیشتر پروژه‌های کلاهبرداری از آنها استفاده می‌کنند)، بلاک چین و در کل درباره این حوزه افزایش دهید، تا دیگر اسیر کلاهبرداری‌هایی شبیه اکو اسمارت نشوید.

اکنون که ما پروژه اکو اسمارت را بررسی کردیم، ممکن است برخی از کاربران نظرات بد و الفاظ رکیک برای ما به کار ببرند؛ شک نکنید که این افراد همان تبلیغ کنندگان سیستم‌های پانزی مثل اکو اسمارت هستند و می‌توانید آنها را بهتر بشناسید.

بررسی فوق از سایت میهن بلاکچین است.

رسالت کوینگرام اطلاع رسانی و آموزش درحوزه ارز های دیجیتال و بازار های مالی است و وظیفه خود می دانیم که کاربران عزیز را از چنین پروژه هایی باخبر کنیم تا در دام این گونه پروژه ها گرفتار نشوند.

 


منبع:

میهن بلاکچین


امتیاز دادن به خبر

با لایک کردن هر خبر شما می توانید کوین بیشتر جایزه بگیرید


مطالب مرتبط با این موضوع

تحلیلگر مطرح بازار ارز دیجیتال رویایی از قله‌های جدید برای بیت‌کوین، اتریوم و سولانا می‌کشد!

تحلیلگر مطرح بازار ارز دیجیتال رویایی از قله‌های جدید برای بیت‌کوین، اتریوم و سولانا می‌کشد!

ترون (TRX) با رویداد توکن‌سوزی بزرگ، نقشه راه جدیدی را ترسیم می‌کند!

ترون (TRX) با رویداد توکن‌سوزی بزرگ، نقشه راه جدیدی را ترسیم می‌کند!

ایلان ماسک با زبان طنز به نوسانات بازار کریپتو واکنش نشان می‌دهد!

ایلان ماسک با زبان طنز به نوسانات بازار کریپتو واکنش نشان می‌دهد!

کیف پولی که از 757 دلار به 880 هزار دلار رسید!

کیف پولی که از 757 دلار به 880 هزار دلار رسید!

آموزش ثبت نام و احراز هویت در صرافی بیت۲۴ + ۵۰۰ میلیون بیبی دوج هدیه!

آموزش ثبت نام و احراز هویت در صرافی بیت۲۴ + ۵۰۰ میلیون بیبی دوج هدیه!


تحلیل کاربران

سایتها وپروژه های ترون

۰۹۹۲۵۹۰۵۵۰۷

21/تیر/1399

ارزهای که درچندوقت گذشته ارزش چندانی باسرمایه گذاران معتبری نداشتن باایتفاده ازشیوهای مختلف تبلیغاتی وقول پرداخت جوایزگوناگون وفروش ارز ازطریق تبلیغات وسود درسپرده گذاری بسیارهم سود وارز جمع کردن اما معلوم میشود کلاه بردارن واکثرا پست کسی به انها نمیرید از هرده سایت یک سایت انهم با توجه به سابقه های گونانگون وباید با اگاهیشرکت کنید

14

اکو اسمارت

bahman120

21/تیر/1399

تشکر از کوینگرام برا معرفی و اطلاع رسانی سایتها و برنامه های پانزی و کلاهبردار. این اطلاع رسانی باعث میشه مردم ب راحتی گول نخورن و چشم و گوششون باز شود و سرمایه هاشونو از دست ندهند. خدا خیر بده بهتون

13

اکو اسمارت

ro_Hosin

20/تیر/1399

ممننوناز کوینگرام که اطلاعات مفیدی به ما میدهد و از به دام افتادن در کلاهبرداری های اینچنینی اکو اسمارت ....و دادن اگاهی بسیار سپاسگزاریم .مرحبا و پر توان باشید

22

اکو اسمارت

hasanarsin

21/تیر/1399

عالی بود سیستم پانزی برای جهان سومیه.و نباید تو کشور ما رواج پیدا کنه بهتره به سیستمایه اینوستی و پانزی وزود نکنیم

8

معرفی سایت های کلاهبرداری

km2929

21/تیر/1399

امروزه با رونق ارزهای دیجیتالی ما شاهد کلاهبرداری های متعددی در این زمینه خواهیم بود. لذا قبل از ورود به این سایت‌ها تحقیق لازم درباره آنها را انجام دهید تا باعث طلف شدن وقت و هزینه هاتون نشه

13

اکواسمارت

m.esi

20/تیر/1399

اکوتسمارت و گرم فیری ، یوی مانی و هم چنین کریپتو تب و ۹۰ ٪ از پلتفورم های موجود در زمینه سرمایه گذاری و استخراج ابری یا مارجنین ها و باینری اپشن ها دروغ و کلاهبرداری هستند گول این هیولاها رو نخورید راه مطمعن رو پیدا کنید

19

اظهار نظر

@lireza.tt

08/مرداد/1399

بنظر من دوستانی ک هیچ اطلاعاتی درباره ارز ندارن نیان اینجا چرت بنویسن فقط برا اینکه حرفی زده باشن.بهتره اول برید تحقیق ببینید ارز چیه اکواسمارت چیه بانک ترون چیه چقد سابقه دارن و و و بعد بیاید تخریب یا دفاع کنید. مرسی اه

8

پانزی

kiyashah

20/تیر/1399

این طرح و این پلان هم خودش کپی هست و از شرکت هایی ک موفق بودند و جواب دادن کپی شده اما شرکت موفق کجا و شرکت و شخص کلاهبردار کجا

21

بانک اف ترون

mmohamadaminn

21/تیر/1399

نمیدونم چطور میگید کلاهبرداری من الان تو بانک آف ترون که یه پروژه مثل همینه سرمایه گذاری کردم و الان بعد تقریبا20 روز سرمایه اولیم برگشته و الان رو سود خالص هستم .بدون حتی1 زیرمجموعه.

11

کلاهبرداری

AmirHo3eenck

19/آبان/1399

از این سایت ها زیاد هستن که سر مردم رو شیره میمالن این سایت ها اوایل پرداختی دارن تا مردم رو به سمت خود جلب کند و پس از سرمایه گذاری scamشود پس ما باید کمی در مورد سایت ها تحقیق کنیم که استخر نشود یا کمی صبر کنیم تا ببینیم سایت میخواهد کلاهبرداری کند یا نه! دوست داشتین لایک کنین

3

کلاه بردان

bmahmd

08/فروردین/1400

سلام تشکر از شما که بازکو می کنید واطلاع رسانی میکنید که به دام این سایت گروه وغیره نیفتیم برند تز جای ببرند که حس ی عده ای از بدبختی شون میان سرمایه ناچیز شونا می زارن که به امیدی ایا بشه یا نه می گفتن حر چیزی قدیمیش خوبه اینه دزد ام دزدا قدیم یجا میرفتن. طرف چیزی نداشت گذشت میکردن رد میشدن می رفتن اینا به صغیر و کبیر رحم نمی کنن دمدون گرم .

2

قراردادهای هوشمند

hamedtak1372

19/شهریور/1399

به هیچ وجه، هیچ کمپانی ای ico یا جذب سرمایه خارجی از طریق بازاریابی شبکه ای انجام نداده و نمیده. این تنها یه راه کلاهبرداریه

6

اکو اسمارت و طرح پانزی

ro_Hosin

20/تیر/1399

اکو اسمارت هم از قرار کلاهبرداریه واقعا در این دنیای مجازی مراقب بود مانند شرکت های هرمی که اعضا و عضو گیری و یه مبلغ میگیرند و هیچ کالایی خرید و فروش نمیشود یه جورایی مثل گلد کویست و یا آفرینش هنر ...

24

قدرت جذب زیر مجموعه در پنل ترون والت

fatemefeizi

21/تیر/1399

سلامبر دوستان، اگر در ارز ترون سرمایه گزاری کردید و طرح کریپتو فرندز رو دارین دنبال میکنین سعی کنین از زیرمجموعه هایی با قدرت جذب و توجیه زیر مجموعه دیگر رو جذب کنین

14

اکو اسمارت یک فرصت

hasan120

21/تیر/1399

واقعن فکر میکردم مطلبی که اینجا میگذارن درست ولی میبینم که همچین چیزی نیستش و مطمعنن نوشته این متن یک کودک ده ساله بوده یاد آوردی میکنم زمانی رو که بیت کوین به میدان آمد همه گفتن کلاهبرداری هستش ولی زمان ثابت کرد یک فرصت بوده و مطمعن هستم تا دو سال دیگه هم همچین اتفاقی برای اکو اسمارت میفته و میفهمید این یک فرصت بوده و شما مثل همیشه ازش استفاده نکردید

10

اکواسمارت

neda72

20/تیر/1399

پروژه اکو اسمارت یک پروژه کلاهبرداری است ک افراد را با وعده وعیدهای دروغین تشویق ب سرمایه گذاری میکنند ولی متاسفانه چیزی نصیب سرمایه گذاران نمیشود

10

کلاهبرداری نوین

pariya2218

21/تیر/1399

واقعا هم که هر گردی گردو نیس... این هم مثل خیلی از ایر دراپها اسکم پانزی کلاهبرداری وغیره اس...ممنون از کوین گرام با اطلاع رسانی ومقاله بسیار ارزشمندشون...

11

جاستین خاالق ترون خودش یک کلاهبردار است

saeedsaydi

06/شهریور/1399

ابتدا ممنون از بابت این جور مقالات که برای روشن شدن این سایتهای کلاهبردار برای مردم تهیه میکنید ...ولی نمیدونم چرا باز بعضی از هم وطنها دنبال این سایتها هستند ...خوب این سایتها و قراردادهای هوشمند که مثل قارچ رشت کرده اند و فقط هم بیشتر روی ترون و مشتقات ترون زوم کرده اند به نفع چه کسی هست بی تردید فروش ترون از وقتی که این سایتهای کلاهبردار امده بیشتر شده ...این شرکت ترون به همراه جاستین مثلا اگه ادمهای خوبی هستند لش مرگشان را مثل ادم بیان بگن اینها کلاهبرداری ادمهای ساده ترون نخرید و داخل این سایتها نگزارین

7

معرفی کلاهبرداران

kamezjan

19/مهر/1399

کارتون خوبه...واقعا بعضی ها ساده لوح هستن و بدون تحقیق گرفتار این لاشخورها میشن....چه بسا زندگی هایی نابود میشه با این کار کلاهبرداران

4

ترون والت

amirkhosrofeizi

21/تیر/1399

اپلیکیشن ترون والت و کیف پول ترون والت که از برنامه های ارز ترون هست یک فضای خوب رو مهیا کرده در جهت درامدزایی با یرمایه کم و سود بالا اما باید حواسها جمع باشه که کدام شکل از درامدزایی با عقل جور در میاد

18

کاردانو

mehdidabi

20/تیر/1399

طی ۱۰ روز، قیمت کاردانو ۸۵٪ افزایش داشته و حتی برای ساعاتی از نظر ارزش بازار رسماً از بیت کوین اس‌وی پیشی گرفت، تا به ششمین ارز دیجیتال برتر بازار تبدیل شود. اما دلیل این رشد شدید چه می‌تواند باشد؟ طبق گزارش کوین تلگراف، قیمت کاردانو با افزایش بیش از ۸۵ درصدی طی کمتر از دو هفته، از ۰.۰۷۴ دلار به ۰.۱۳۷ دلار رسیده است. با این رشد خیره‌کننده، کاردانو از بیت کوین اس‌وی سبقت گرفت و تبدیل به ششمین ارز دیجیتال برتر بازار شد. البته اکنون که در حال نگارش این خبر هستیم، بیت کوین اس‌وی با کمی رشد توانسته است دوباره جایگاه خود را پس بگیرد اما فاصله این دو بسیار نزدیک است

25

معاملات هوشمند

vitrin

21/تیر/1399

بسیارند اکواسمارتهایی که به قول معروف پانزی یا کلاهبرداری هست.اولین چیزی که درصحت عمل یک پروژه اهمیت دارد شعارهای منطقی و پرداخت سود عادلانه است. آنهم ادعای سودهای بالا درزمان کوتاه.شک نکنید که آن سایت وپروژه اسکم ویا تقلبی است.ومتاسفانه مدیران وسازندگان چنین سایتهایی از سادگی وشاید طمع کاربران استفاده کرده وسود سرشاری به جیب می زنند.من بعد چند سال آزمون وخطا وضرر های بسیاردراین سایتها 2سالی است که با سایتی کارمی کنم که خوب است.البته درابتدا همین سایت که مدیرایرانی هم داردچالشهایی داشت اما درحال حاضر خوب وروندش منطقی است. اگه کسی اطلاعات بیشتری خواست درخدمتم.09334201104 واتساپ

14

اکو اسمارت

ali1367

09/مرداد/1399

دمتون گرم با اطلاعاتون . حال کردم من همین امشب بهم پیشنهاد شد در مورد کار اکو اسمارت . و سریع اومدم اینجا تا ببینم قضیه چیه الان فهمیدم بله بدرد نمیخوره و خوب شد نرفتم

10

کلاهبرداری

abolfazl.m31

21/تیر/1399

پروژه های کلاهبرداری با گفتن سود بدون نیاز به سرمایه و .... به صورت کلان افراد را بازی می دهند همیشه باید این ضرب المثل را به یاد داشته باشیم "نبرده رنج گنج میسر نمی شود"

9

کلاه برداری نوین

bmi1039062

21/تیر/1399

حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال بدلیل نوین بودن و عدم شناخت کافی کاربران میدان و عرصه ی خوبی برای جولان دادن کلاهبرداران و شیادان شده است

15

آیا بلاکچین میتواند عملی انجام دهد

bahrambassaq

21/تیر/1399

من تازه وارد بازار های ارز دیجیتال شدم زیاد نمیدونم ولی سوال من اینجاست که واقعا بلاکچین میتونه کاری انجام بده یا میخواد انجام چون این سبک کار واقعا به آدم های زیادی صدمه میزنه

11

ترون

T3mplaR

07/آذر/1399

این پروسه مجموعه گیری قبلاً واس بیت کویین اجرا شده و بازده خوبیم داشت و مخاطبای این برنامرو زیاد کرد میشه گفت با این روش به راحتی میشه سر زبون‌ها افتاد

3

پروژه اکو اسمارت (Ecosmart) ترون

sadeghiazizeh

21/تیر/1399

ممنون بابت این تحقیق بسیار مفید و پر زحمت. چقد عالی مسئله رو برای ما روشن و دقیق و صریح شفاف کردین. باید در این دنیای مجازی مواظب چنین حرکاتی بود و عجولانه به طرفشون نریم تا دیر یا زود به راحتی حاضر نشیم .

16

اکو

alizarnani

26/آذر/1399

بچها من تو اکو اسمارت هستم وارد اینسیستم نشید همش دروغه کسایم ک ب شما پیشنهاد میکنن بخاطر اینه ک پولشون در بیاد و کساییم موندن اسه اینه ک پولشونو در بیارنو در بیان هیچ سودی نداره و هفته ای ی تون ب زور میده مراقب باشین کلا وارد نتورک نشین همش دروغو کثیف کاریه بجاش بورس ک میاد پایین بهتر از نت ورکه بورس باز پول خودتو میتونی برداری ولی اینجا پولت میره هیچ هم وخت زیاد میخاد هم علافی داره.

5

اکو اسمارت

sepehrizahra

20/تیر/1399

هر پروژه سالمی تنها برای یک راه حل برای یک مشکل کار میکند یا خدماتی برای ارائه دارد اما اکو اسمارت آنرا ندارد .

78

سیستم زیرمجموعه گیری

ali60

20/تیر/1399

بعدازگلدکویست که جنس میدادبه مشترکینش واونهم ابدی نبودوخیلی دیگه باب شد،اکنون شرکتهای داخلی برای فروش بهت ازاین قضایااستفاده میکنن،دولت هم سهمشومیگیره ومجوزمیده وحتی حمایت میکنه،قراردادی هم تنظیم میشه که هرچی بشه خودتی،خیلی جالبه،روی نقطه ضعفهاوکمبودهادست گذاشته میشه،۲تاازپولدارترینهای دنیاروکه جزواستثناهاهستندروهم مثال میزنن،میگن مگه اون چی اضافه داره وتوهم میتونی،هدف بزن بنزوویلاتوبگیر.همه جوگیرپیش میرن.هنوزم سنتی داره بطوروسیع اجرامیشه،نمیشه شکایت هم کرد،دیگه اونطرف دنیاوباسایت بدون ره گیری چکارمیشه کرد؟واقعاکمبودهاوعقده هابه جاهای بدی میکشونتمون،واقع بین باشین،تلاش کنین تابه خواسته برسین.اگراینهادرست بودکشورهای صاحب این سبکهاالان اصلافقیرنداشتن وهمه میلیاردربودن

21

ترون

abbaskorbanm

24/مرداد/1400

بنظر من ارزی لاک پشتی است اگر کسی صبور است خوب است باید بخری دور دراز مدت منتظر سود باشی حالا هم جدیدی رشد خوبی داشته

1

پروژه کلاهبرداری

hosein56

20/تیر/1399

جالبه که این پروژه تبلیغ و سروصدا کرده بود که به شرط زیر مجموعه گیری به سود بالا میرسی ولی متاسفانه کلاهبرداری از آب درومد و سرمایه مردم رو به جیب زدن و رفتن

16

اکو اسمارت

mohd askari

21/تیر/1399

اکو اسمارت از فرایند ریفرال یا دعوت از دیگران برای گسترش جامعه خود استفاده می‌کند. هر کاربر به‌ازای جذب زیرمجموعه، بخشی از آورده‌ی عضو جدید را به عنوان پورسانت دریافت می‌کند. اگر اعضای زیرمجموعه این کاربر نیز اعضای دیگری را وارد شبکه کنند، کاربر از آورده آنها نیز سود خواهد گرفت، اما میزان این سود نسبت به سطح اول کمتر خواهد بود

8

انچه باید درموردپروژه اکواسمارت بدانید

زارع

20/تیر/1399

پروژه اکواسمارت نیز یک سیستم کلاهبرداری است که دوستان نااگاهانه با وعده وعیدهایی دست نیافتنی دران. سرمایه گذاری وپس از مدتی متضررشده ونگران که چرا بدون اگاهی دقیق وارد این پروژه شده ام دوستان تا کاملا از هر چیز علم واطلاع کافی نداشتید واز وضع ان اگاهی پیدا نکردید دران وارد نشوید بعد پشیمان شوید

30

کلاهبرداری

mohamad9372

20/تیر/1399

این پروژه نیز مانند تمام طرح‌های پانزی دیگر از سیستم زیرمجموعه‌گیری برای سوددهی به سرشاخه‌ها استفاده می‌کند.و اون طور که از پروژه های هرمی دیگه مشاهده شده تنها سود به سرشاخه میرسه و تمامی افراد زیر مجموعه به نوعی قربانی این طرح هستند.درضمن تو این پروژه به همین موضوع هم اشاره شده که درآمدش از اعضای جدید هستش

20

عالی

babakshirdel

21/تیر/1399

ضمن سلام و خسته نباشید خدمت عزیزان بابت انتشار همچین برنامه هایی که در واقع یه نوع کلاهبرداری میشه نام برد رو معرفی می کنید لطفا در مورد همچین مورد هایی حتما در برنامه قرار بدهید ممنون

11

tron wallet

alitaghizadeh1010282

29/مرداد/1399

ترون ولت هم همین داستانو داره یعنی ترون ولت هم کلاهبرداریه؟ منم الان تو ترون ولت سرمایه گذاری کردم سودم کردم ولی خب احتمال اینکه کلاه برداری بشه هم هست

5

عالیه اطلاع رسانی به موقع

arminaka71

21/تیر/1399

ممنونم از اطلاع رسانی به موقع وو دستشان رو کردین لطفا دراین عرصه هرجا ازاین موارد هست اطلاع رسانی کنید تا ماهم بفهمیم همکاری نکنیم

10

برنامه مردمی کوئین گرام همیشه راهنمای مردم است

shabshekan

20/تیر/1399

با سلام و عرض وقت بخیر به دوستان عزیز،،،از برنامه کوئین گرام بابت اطلاع رسانی در مورد این پروژه ها بسیار تشکر میکنم،،کار خوب و اطلاع رسانی کوئین گرام زمانی بیشتر مشخص و نمود پیدا میکند که بعضی افراد شروع به فحاشی و بی ادبی کرده و ناراضی و ناراحت میشوند که همان تبلیغات چی های این برنامه های کلاهبردار هستند،،،کوئین گرام از شما ممنونم،،،

21

اکو اسمارت واقعا بدرد نمیخوره

alizarnani

18/آذر/1399

الان من خودم تو اکو اسارت هستم سود خوبی نمیده ولی بدرد نخور هفته ای دو ترون بهم میده و با اوردن زیر مجموعه ده درصد میده از من میشنوید وارد این کار نشید بدرد نمیخوره علافیه پول بیشتر میزاری هیچی بدست نمیارید بخدا

2

اکواسمارت

Hosssein63

20/تیر/1399

باتوجه به تحلیل سرمایه گذاری دراین شرکتهاریسک پذیری زیادی داردواین یه شرکت هرمی است که میتواند کلاهبرداری های کلانی ازکاربرها کند

22

کلاهبرداری

Faride42

20/تیر/1399

اگر چیزی آنقدر خوب باشد که باور آن سخت باشد ، به احتمال زیاد کلاهبرداری است . فرضا اگر با شما تماس بگیرند و به شما تخفیف ۵۰ درصدی برای خرید چیزی را پیشنهاد دهند ، باید به آن مشکوک شد .

65

طرح پانزی

farid1351

21/تیر/1399

میدونی هرچی که افراد دلسوز بیان تحلیل کنن و بگن که بابا فلان پروژه کلاهبرداریه ولی طمع ته نداره و باز افراد ساده لوح به طمع زود پولدارشدن وارد این دامها می شوند ولی به نظر من حتی اگر ما در این پروژه ها سود کنیم کار درستی نیست که باز افراد زیادی وارد بشن و ضررهای زیادی متحمل بشن آدم باید وجدان داشته باشه هرچند که پلیس فتا تمام سودها رو از افراد بالای مجموعه میگیره و حتی اونها رو تحت تعقیب قرار میده

12

.عنوان Bitcoin

mahanesediyan

08/آبان/1399

به نظربنده هقیربیتکوئین روزبه روز قیمتش بالا ترمیرودوبرای سرمایه گزاری عرز مناسبی است.جایپیش رفت این عرزیعنی بیت کوئین خیلی زیاد است ویک روزازدولارهم پیشی میگیرد.

2

اکو اسمارت

kavous_35

20/تیر/1399

هر پروژه سالمی تنها برای یک راه حل یا برای یک مشکل کار میکند یا خدماتی برای ارائه دارد اما اکو اسمارت هیچ یک از اینها را ندارد .

15

پانزی

milad1368

21/تیر/1399

این هم مثل سایتهای پانزی و هرمی قصدش کلاهبرداریه و از این روش زیر مجموعه گیری کاری میکنه که طرف به هیچکس رحم نکنه و تمام اطرافیان و دوستانش بخاطر سود بیشتر بیاره تو

11

پروژه اکو اسمارت تقلبی و کلاهبرداری

ro_Hosin

20/تیر/1399

پروژه اکو اسمارت هم تقلبی از آب در اومد جالبه که با ۲ تومن با بیان یه الگوریتم ریاضی و با ارز دیجیتال ترون و و سود ۷ درصدی و تا سطوح ۵ و جالبه که ۳ در صد سود خالص برای بنیانگذار و بالادستی از هر عضو جدید به حسابشان میشود این زنجیره عضو گیری و واریز سود به حسابشان تا زمانی که زنجیره قطع گردد ..فرار بر قرار ترجیح میدهند

23

سود

asen

21/تیر/1399

یک عده دارن از طریق تبلیغ اینجور مسائل که اکثرا اسکم هستند بقیه را می برند توضرر اصلا مشخصه دیگه سودی که براحتی میده از پول خود شماست وقتی نصف پولتون تمام شد اونم تمامه

68

اکو اسمارت

shahram.gh

21/تیر/1399

مرسی از اینکه این سایت ها رو معرفی می کنید تا ما بتونیم با شناخت کامل روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنیم و سرمایه هامونو از دست ندیم

14

دانلود اپلیکیشن موبایل کوینگرام

با اپلیکیشن اندروید کوینگرام از آخرین مطالب بازارهای مالی و رمزارز ها با خبر باشید، قیمت تمامی رمزارز ها در لحظه چک کنید و نرخ آنها را با مبدل ارز کوینگرام به یکدیگر تبدیل کنید، با دیگر افراد در مورد تحلیل ها و مطالب گفت و گو کنید، سبد دارایی ارزهای دیجیتال خودتان را بسازید و از سود و زیان خود در بازه های زمانی مختلف با خبر باشید و با شرکت رایگان در مسابقات پیش بینی رمزارز جایزه ببرید.
coingram
coingram
کوینگرام

استارتاپ کوینگرام به عنوان یک رسانه تخصصی در حوزه بازار های مالی وارز های دیجیتال ، فعالیت خود را از تیر 1398 شروع کرد. هدف ما از ابتدا آموزش وآشنایی مردم با علم و فناوری آینده یعنی بلاک چین بوده است. آشنایی با انواع ارز های دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، آدا کاردانو و بقیه رمزارز ها میتواند ما را در انتخاب خرید و سرمایه گذاری در این حوزه بسیار بیشتر کمک کند. همان طور که سرمایه گذاری ها و ورود پول به این حوزه روز به روز بیشتر می شود، مسئولیت ما برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بیشتر می شود تا کسی درگیر پروژه های کلاه برداری و طرح های پانزی نشود.

برگزیده ها

درآمد از کوینگرام

شرایط و قوانین

مفاهیم پایه

آشنایی با بلاکچین

آشنایی با بیتکوین

آشنایی با اتریوم

کوینگرام

درباره ما

ارتباط با ما

شبکه های اجتماعی

اینستاگرامتلگرام

کلیه ی حقوق این سایت نزد کوینگرام محفوظ بوده و بازنشر محتوای اختصاصی با ذکر منبع بلامانع است.