coingram
کوینگرام

بیت کوین برای دستیابی به قیمت ۴۷٬۰۰۰ دلار باید از چه موانعی عبور کند؟

18/دی/1400
افزودن به نشان شده ها
بیت کوین برای دستیابی به قیمت ۴۷٬۰۰۰ دلار باید از چه موانعی عبور کند؟
Bitcoin
Altcoin
BTC
تحلیل
1711
زمان مطالعه: 3 دقیقه

طبق اطلاعات IntoTheBlock، کاهش قیمت بیت کوین به کمتر از ۴۲,۰۰۰ دلار، به دلیل عدم وجود سطح حمایتی قوی، مسیر را برای کاهش قیمت بیشتر هموار خواهد کرد. اما بیت کوین برای دستیابی به قیمت ۴۷٬۰۰۰ دلار نیز موانع سختی پیش رو دارد.

به نقل از U.Today، اگرچه اندیکاتور سرمایه ورودی و خروجی، سیگنالی در خصوص وجود یا عدم وجود فشار فروش در بازار رمزارزها را نشان نمی‌دهد، اما هم‌چنان می‌توان از این اندیکاتور برای تعیین سطح مقاومتی بالقوه در مسیر قیمت بیت کوین استفاده کرد.

از آنجایی که هرگاه دارایی به قیمت خرید ابتدایی (قیمتی که سرمایه‌گذاران در آن به خرید دارایی پرداخته‌اند) می‌رسد، سرمایه‌گذاران به کسب سود یا حذف ریسک از پورتفولیوی خود تمایل دارند، ممکن است بیت کوین با بیشترین فشار فروش خود بین ۴۲,۰۰۰ الی ۴۳,۰۰۰ دلار و ۴۵,۰۰۰ الی ۴۷,۰۰۰ دلار مواجه شود.

در هر دوی این محدوده‌های قیمت، ۳.۲ میلیون آدرس با مجموع موجودی ۱.۹ میلیون بیت کوین وجود دارد. بنابراین اگر این افراد به کسب سود یا حذف ریسک بپردازند شرایط سختی برای بیت کوین در جهت رسیدن به قیمت ۴۷٬۰۰۰ دلار را می‌توان متصور بود. این معیار نشان می‌دهد هرگاه در هرکدام از این محدوده‌های قیمت، آدرس‌های بیشتری به خرید بیت کوین پرداخته‌اند، محدوده مذکور بزرگ‌تر نمایش داده شده است.

آدرس‌هایی که بیت کوین را در قیمت بین ۳۵،۸۶۳ دلار تا ۴۸،۵۳۷ دلار خریداری کرده‌اند.

سطوح حمایتی

طبق همین معیار، در حال حاضر بزرگترین محدوده حمایتی بین ۳۹,۰۰۰ الی ۴۱,۹۰۰ دلار است که در این محدوده، ۱ میلیون آدرس با مجموع موجودی ۷۰۰,۰۰۰ بیت کوین وجود دارند. کاهش قیمت ناگهانی تعداد دارندگان، در محدوده قیمت ۳۸,۰۰۰ الی ۳۹,۰۰۰ دلار قرار دارد، به طوری که کمتر از یک میلیون آدرس در این محدوده قیمت، در سود هستند.

پس از اصلاح قیمت اخیر بازار، سودآوری بیت کوین به ۵۷٪ کاهش یافته است، به طوری که ۳۶٪ تمام دارندگان یا معامله‌گران بیت کوین در ضرر هستند. در حال حاضر قیمت بیت کوین ۴۱,۵۸۵ دلار بوده و نسبت به روز گذشته ۳.۸٪ کاهش قیمت داشته است.

تاثیر اتفاقات اخیر بر قیمت بیت کوین

مشکل قطع شدن اینترنت در قزاقستان یکی از عوامل تاثیر گذار بر شبکه بیت کوین بوده است. قزاقستان بنا بر گزارشات موجود ۱۸٪ از هش‌ریت شبکه را تامین می‌کند. به نظر می‌رسد قطعی اینترنت فقط در چند ساعت در ۵ ژانویه منجر به کاهش ۱۲٪ هش‌ریت شده است.

قطعی اینترنت در قزاقستان و تاثیر آن بر هش ریت شبکه بیت کوین

با این حال، تاثیر قطعی اخیر اینترنت بسیار کمتر از کاهش شدید هش‌ریت ناشی از ممنوعیت استخراج بیت کوین توسط دولت کشور چین در سال گذشته بوده است. گفتنی است در آن زمان، کشور چین بزرگترین و از لحاظ فناوری پیشرفته‌ترین کشور در عرصه استخراج بیت کوین بود.

در اواسط هفته جاری، Arcane Research خاطرنشان کرد که شرایط بازار، نامساعد به نظر می‌رسد. در گزارش هفتگی این شرکت که در تاریخ ۴ ژانویه منتشر شده، آمده است:

فعالیت معاملاتی بیت کوین از کریسمس تاکنون به طور غیرمعمولی کاهش یافته است و حجم معاملات نقدی و نوسان قیمت بسیار اندک بوده است. نوسان کم خود را به صورت کاهش قیمت آرام و تدریجی بیت کوین نشان داده است.

این شرایط به نفع هیچکس نبوده است. طبق گزارش Coinglass مقدار لیکویید شدن روزانه وضعیت‌های معاملاتی در تاریخ ۵ ژانویه در صرافی‌های اوراق مشتقه به ۲۵۰ میلیون دلار رسیده است. این مقدار، بیشترین سطح طی یک ماه اخیر است. در ۲۴ ساعت اخیر نیز در مجموع ۲۱۳ میلیون دلار قرارداد آتی لیکویید شده است که ۶۵٪ آنها قراردادهای Long یا خرید استقراضی ارز دیجیتال بوده است.

کاهش لوریج در بازار معاملات آتی بیت کوین و اتر ممکن است گویای شرایط سالم‌تر بازار باشد. معمولا، هنگامی که معامله‌گران حجم وضعیت‌های معاملاتی خود را کاهش می‌دهند، احتمال روند نزولی قیمت نیز کاهش می‌یابد.

Duong مدیر بخش تحقیقاتی سازمانی کوین بیس، در این خصوص، نوشته است:

استفاده از لوریج شدیداً کاهش یافته است. استفاده از لوریج در معاملات بیت کوین، از ۲۰٪ در اوایل سه ماه سوم ۲۰۲۱ به ۵٪ در ژانویه ۲۰۲۲ رسیده است. در همین بازه زمانی نیز استفاده از لوریج در معاملات اتر از ۲۰٪ به ۲٪ کاهش داشته است.

وضعیت آلتکوین‌ها اکنون چگونه است؟

پس از منتشر شدن گزارش کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) که طی آن مجددا برنامه‌های مرتبط با تحت کنترل در آوردن ترازنامه مالی فدرال تایید شد، قیمت اتریوم بیش از قیمت بیت کوین سقوط کرد. اتریوم اکنون با ۱۲.۷٪ کاهش نسبت به هفته گذشته، به قیمت ۳٬۲۱۸ دلار خرید و فروش می‌شود در حالیکه بیت کوین در این بازه زمانی ۹.۴۵٪ کاهش قیمت را تجربه کرده است.

سایر ارزهای دیجیتال نیز نسبت به هفته قبل عملکردی مشابه داشته‌اند. [ایننس کوین با ۱۲.۴٪ کاهش به قیمت ۴۵۴.۲ دلار خرید و فروش می‌شود و سولانا با ۱۸.۶٪ افت به سطح ۱۴۱.۱ دلار رسیده است. کاردانو، ریپل و پولکادات به ترتیب با ۷٪، ۸.۵٪ و ۷٪ کاهش به قیمت ۱.۲۳، ۰.۷۷ و ۲۵.۳۴ دلار معامله می‌شوند.

لونا رمز ارز بومی شبکه ترا که در ریزش‌های قبلی قیمت بیت کوین خلاف بازار حرکت می‌کرد و توانست به اوج قیمتی جدید بالای ۱۰۳ دلار دست یابد اکنون با ۲۲.۴٪ کاهش قیمت هفته بدی را سپری می‌کند و به ارزش ۶۹ دلار خرید و فروش می‌شود. آوالانچ دیگر رمز ارز خبرساز ماه‌های اخیر نیز با ۲۰٪ کاهش قیمت نسبت به هفته گذشته به ارزش ۸۷.۹ دلار معامله می‌شود.

میم کوین‌ها نیز وضعیت مشابهی را تجربه کرده‌اند. دوج کوین با ۸.۵٪ کاهش و شیبا اینو با ۱۱.۹٪ کاهش به ترتیب به قیمت‌های ۰.۱۵ دلار و ۰.۰۰۰۰۲۹ دلار خرید و فروش می‌شوند.

از طرف دیگر بازار ریزشی رمز ارزها روی چند کوین خاص اثری نداشته است. رمز ارز LINK امروز با ۱۲.۹٪ افزایش نسبت به روز گذشته (۳۵٪ رشد در یک هفته قبل) خوش درخشیده است و اکنون به قیمت ۲۶.۷ دلار معامله می‌شود. هارمونی و اینترنت کامپیوتر نیز روزهای خوبی را سپری می‌کنند و هر کدام با حدود ۳۰٪ افزایش قیمت در یک هفته اخیر همراه بوده‌اند. ارز دیجیتال ATOM نیز رشد خوبی را شاهد بوده است و با ۱۵٪ افزایش قیمت نسبت به هفته گذشته به قیمت ۳۸.۸۱ دلار خرید و فروش می‌شود.

منبع:

میهن بلاکچین


امتیاز دادن به خبر

با لایک کردن هر خبر شما می توانید کوین بیشتر جایزه بگیرید


مطالب مرتبط با این موضوع

بیت‌کوین یا سهام آمازون و متا؛ کدام پایدارتر است؟

بیت‌کوین یا سهام آمازون و متا؛ کدام پایدارتر است؟

سوددهی ماینرهای شبکه بیتکوین

سوددهی ماینرهای شبکه بیتکوین

نهنگ‌های بیت کوین دیدگاه صعودی دارند

نهنگ‌های بیت کوین دیدگاه صعودی دارند

دلیل کاهش قیمت بیت‌کوین به زیر ۲۶۰۰۰ دلار چه بود؟

دلیل کاهش قیمت بیت‌کوین به زیر ۲۶۰۰۰ دلار چه بود؟

عدم قطعیت‌های کلان و افت بیت کوین به زیر 27 هزار دلار

عدم قطعیت‌های کلان و افت بیت کوین به زیر 27 هزار دلار


تحلیل کاربران

بیت کوین

asalbanoo1364

18/دی/1400

بیت کوین شرایط سختی دارد و برای بازگشت به قیمت ۴۷۰۰۰ دلار باید حمایت های بیشتری را داشته باشد ولی به زودی صعودی میشود

25

بیت

mtpanah

18/دی/1400

بعید‌ ب‌ نظر‌ میاد‌ بیت‌ بتونه‌ ب‌ 47 برسه‌ مطمعنن‌ تا‌ 38 ریزش‌ داریم‌ تو‌ این‌ هفته‌ شاهد‌ بیت کوین‌ 38 هزار‌ دلاری‌ هستیم

26

ربرش

hamidrz77

18/دی/1400

زمانیکه ریزشی صورت میگیرد. البته روی تمام ارزها اثر نمیکنه. و در هر ریزش بعضی از ارزها ریزش که نمیکنن بلکه سیر صعودی میگیرن.

11

تلاش پادشاه از ها

محمدرضااکبریان

18/دی/1400

بیت کوین باید برای رشد تا ۴۷۰۰۰دلار خط مقاومت ۴۵۰۰۰دلار رو بشکنه در این صورت میتونه به ۴۷۰۰۰دلار برسد به امید موفقیت

15

رمزارز

[email protected]

18/دی/1400

باسلام خدمت مردم عزیز ایران که در رمزارز بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند این رمزارز در اینده به بیشترین قیمت خواهد رسید

8

بیت کوین و موانع

ati.ali78

18/دی/1400

بیت کوین در سال جدید باید نشون بده قابل اعتماد و پیشرفت شروع کنه نباید یک کشور بتونه اثر بزاره ولی هر اتفاقی در اقتصاد جهان سوم اثر میزاره بر ارز های

20

شرایط سخت بیت کوین

nazsad

18/دی/1400

بیت کوین در حال حاضر برای سرمایه گذران و معاملگه گران خود سود آوری ندارد و همین ترس در بازار و مشکلاتی که چین و قطعی برق قزاقستان به بازار وارد کرد بیشتر در حال حاضر لمس میشه ولی میشه با دیدن دور نما و داشتن اطلاعات خوب از این بازار درآمد بالا کسب کرد

22

بیت کویین وریزش قیمت آن

سیدحسین11

18/دی/1400

بیت کویین شرایط سختی دارد واین روزها خرید وفروش آن مشکل است قیمت ثابتی در این روزها ندارد وروند خوبی رو از پادشاه ارزها نمی بینیم

10

سلام

rezaporeyan1373

18/دی/1400

سلام دوستان جون مادرتون تحلیل منولایک کنیدبخداازته دل کسایی روکه لایکم میکنن دعامیکنم مشکلاتشون حل شه وبه ارزوهاشون برسن چون کوین هام کمه وبه لایکتون نیازدارم ومنم بالایک کردن تحلیل های شماجبران میکنم باتشکر

19

موانع بیت کوین

[email protected]@stesh

18/دی/1400

بیت کوین بزرگترین مانعی که روبروی خودش می بینه همین ترس حاکم بر بازاره و باید یه حرکت مثبتی در بازار ارز انجام شه تا بیت کوین رشد کنه

22

تلاش بیت کوین برای رسیدن به ۴۷۰۰۰دلار

زارع

18/دی/1400

بیت کوین با شرایط سختی دست وپنجه نرم می کند وبرای رسیدن به ۴۷هزاردلار درتلاش است اگر چنانچه مقاومت های ۴۲و۴۳۵۰۰هزاردلاری رابگذرد وبه حمایت ۴۵ هزاردلار برسد سطح موانع را برای رسیدن به ۴۷ هزار دلار آسان‌تر می شود وگاوها تلاش خودرا برای رسیدن به سطح حمایتی ۴۷هزاردلاررا به خوبی شروع کردند

17

روزهای خوب بیت کوین!

me_can

20/دی/1400

به نظر من فرصت خوبیه برای کسانی که هدف دارن و میخوان،بیت کوین بخرن تا قیمت پایین هست اقدام کنند،چون به نظ من بیت کویین رسشه در بازار ارزدیجیتال داره و با این دلایل نمیشکنه که نگرانی ایجاد بشه

5

بیت کوین

[email protected]@n

18/دی/1400

به نظر الان بیت کوین فقط باید حمایت شه تا بازار رو به دست نهنگ ها بکشونه و نهنگ ها بتونن قیمت رو بازیابی کنند و بالا بکشونن

28

شرایط نامناسب

mambli

18/دی/1400

خب شرایط بد بازار نشونه های خوبی رو داره که مثلا اگه شرایط قزاقستان خوب بشه بازار تا ۶ هزار دلار برگشت می تونه داشته باشه

12

بیت کوین

bahram7280z

18/دی/1400

بیت کوین برای صعودی شدن و رسیدن دوباره به قیمت ۴۷٠٠٠ دلار باید کف قیمتی خودش رو با قدرت بیشتری بزنه و بعدش شروع به صعودکنه

24

بیت کوین

aylin6

18/دی/1400

بیت کوین پادشاه ارزهاداره تلاش میکنه ک به سطح47هزاربرسه واین وبعیدمیدونم وبنظرمن تا38هزاردلارمیرسه وتاپایان زانویه درحال ریزش هست

14

مرز 47000هزار دلار

1285975200

18/دی/1400

الان شرایط برای رشد بیت کوین محیا نیست و ریزش آن محتمل تر از افزایش اونه،،احتمالا تا پایان ژانویه افزایشی درکار نباشه

15

ترس ازبازار رمز ارزها

shahrzad1400

18/دی/1400

وجود ریزش ارزش دلاری بیت‌کوین و ترسی که بازار را فراگرفته است، طبق معمول عده‌ای از معامله‌گران از این اصلاح به‌عنوان فرصتی برای خرید در کف‌های قیمتی استفاده می‌کنند.

12

تحلیل بیت کوین BTC بازه زمانی ۴ساعته:

amir_hoseyn

18/دی/1400

بیت کوین پنجمین روز هفته اول 2022 را نیز با کاهش قیمت به پایان رساند. قیمت بیت کوین حالا تقریبا 100 درصد موج قبلی را اصلاح قیمت داده است. و اکنون به منطقه حساسی برخورد کرده است. موج اصلاحی را می توان داخل یک کانال نزولی در نظر گرفت. بنابراین قیمت به قیمت کانال نزولی برخورد کرده، و می توان با مشاهده واگرایی انتظار برگشت قیمت تا سقف کانال در قیمت 46000 دلار را داشت. اما همان طور که روز قبل نیز عنوان شد، برگشت قیمت به دلیل ترس شدید در بازار می‌تواند به آهستگی انجام گیرد.

7

بیت کوین

علیرضادوست

18/دی/1400

بیت کوین بهترین سهم است اما برای سر مایه گزاری در این از باید از بازاری که این روزا زیاد بالا و پایین میاد باخبر باشیم

21

بیت کوین

[email protected]

18/دی/1400

بیت کوین خیلی موانع سنگینی برای صعودی شدن پیش رو داره و باید دید این حمایت هایی که ازش میشه میتونه کمک کنه تا این موانع برداشته شن

22

alireza

alireza hasanzadeh

21/دی/1400

Use the edit icon to pin, add or delete clips.Tap on a clip to paste it in the text box.Tap on a clip to paste it in the text box.

4

بیت کوین

ماهور

18/دی/1400

بیت کوین برای بازیابی قیمت تا ۴۷٠٠٠ دلار باید تلاش بیشتریکنه و حمایت نهنگ ها و شرکت های بزرگ باید بیشتر شه

20

دانلود اپلیکیشن موبایل کوینگرام

با اپلیکیشن اندروید کوینگرام از آخرین مطالب بازارهای مالی و رمزارز ها با خبر باشید، قیمت تمامی رمزارز ها در لحظه چک کنید و نرخ آنها را با مبدل ارز کوینگرام به یکدیگر تبدیل کنید، با دیگر افراد در مورد تحلیل ها و مطالب گفت و گو کنید، سبد دارایی ارزهای دیجیتال خودتان را بسازید و از سود و زیان خود در بازه های زمانی مختلف با خبر باشید و با شرکت رایگان در مسابقات پیش بینی رمزارز جایزه ببرید.
coingram
coingram
کوینگرام

استارتاپ کوینگرام به عنوان یک رسانه تخصصی در حوزه بازار های مالی وارز های دیجیتال ، فعالیت خود را از تیر 1398 شروع کرد. هدف ما از ابتدا آموزش وآشنایی مردم با علم و فناوری آینده یعنی بلاک چین بوده است. آشنایی با انواع ارز های دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، آدا کاردانو و بقیه رمزارز ها میتواند ما را در انتخاب خرید و سرمایه گذاری در این حوزه بسیار بیشتر کمک کند. همان طور که سرمایه گذاری ها و ورود پول به این حوزه روز به روز بیشتر می شود، مسئولیت ما برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بیشتر می شود تا کسی درگیر پروژه های کلاه برداری و طرح های پانزی نشود.

برگزیده ها

درآمد از کوینگرام

شرایط و قوانین

مفاهیم پایه

آشنایی با بلاکچین

آشنایی با بیتکوین

آشنایی با اتریوم

کوینگرام

درباره ما

ارتباط با ما

شبکه های اجتماعی

اینستاگرامتلگرام

کلیه ی حقوق این سایت نزد کوینگرام محفوظ بوده و بازنشر محتوای اختصاصی با ذکر منبع بلامانع است.