coingram
کوینگرام

آیا اتریوم میتواند بعد از مِرج مسیر قیمت خود را از سایر ارزهای دیجیتال جدا کند؟

17/شهریور/1401
افزودن به نشان شده ها
آیا اتریوم میتواند بعد از مِرج مسیر قیمت خود را از سایر ارزهای دیجیتال جدا کند؟
ETH
Ethereum
اتریوم
تحلیل
2212
زمان مطالعه: 2 دقیقه

چین‌آلیسیس (Chainalysis)، شرکت فعال در زمینه تجزیه‌وتحلیل داده‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال، گفته است اتریوم می‌تواند پس از انجام به‌روزرسانی مِرج (Merge) مسیر قیمتی خود را از سایر ارزهای دیجیتال جدا کند. کارشناسان این شرکت می‌گویند بازدهی سهام‌گذاری اتریوم می‌تواند برای سرمایه‌گذاران سازمانی جذاب باشد و پذیرش این ارز دیجیتال را میان شرکت‌های بزرگ به میزان قابل‌توجهی گسترش دهد.

به گزارش کوین تلگراف،‌ چین‌‌آلیسیس در گزارش روز گذشته خود نوشته است که به‌روزرسانی پیش روی اتریوم می‌تواند سهام‌گذاری اتر را مانند خرید اوراق قرضه و کالاهای تجاری، بین سازمان‌های بزرگ رواج دهد و در عین حال، این شبکه را با محیط‌زیست سازگارتر کند.

به گفته چین‌آلیسیس، انتظار می‌رود سود سالانه سهام‌گذاری اتریوم بین ۱۰ تا ۱۵درصد باشد و به همین خاطر می‌تواند جایگزین اغواکننده‌ای برای اوراق قرضه بین سرمایه‌گذاران سازمانی در نظر گرفته شود. گفتنی است بازدهی اوراق قرضه دولتی آمریکا به میزان قابل‌توجهی از سهام‌گذاری اتریوم کمتر است.

چین‌آلیسیس می‌گوید:

پس از مرج، اتریوم می‌تواند مسیر قیمتی خود را از سایر ارزهای دیجیتال جدا کند؛ چراکه قابلیت سهام‌گذاری اتریوم و دریافت سود، این ارز دیجیتال را به ابزاری مانند اوراق قرضه و کالاهای تجاری تبدیل خواهد کرد که در کنار سود سهام‌گذاری، ارزش خود آن نیز می‌تواند افزایش پیدا کند.

طبق داده‌های چین‌آلیسیس، تعداد آن دسته از سهام‌گذاران اتریوم که معادل یک‌میلیون دلار یا بیشتر، اتر به این کار اختصاص داده‌اند، از کمتر از ۲۰۰ مورد در ژانویه ۲۰۲۱ (دی ۱۳۹۹) به حدود ۱٬۱۰۰ مورد در اوت (مرداد) امسال افزایش یافته است.

چین‌آلیسیس می‌گوید اگر سرعت افزایش تعداد سهام‌گذاران بزرگ اتریوم، پس از به‌روزرسانی مرج بیشتر شود، آن وقت این فرضیه تأیید خواهد شد که سرمایه‌گذاران سازمانی به سهام‌گذاری اتریوم به چشم یک استراتژی با بازدهی مناسب نگاه می‌کنند.

کارشناسان چین‌آلیسیس معتقدند با جذاب‌ترشدن بحث سهام‌گذاری اتریوم، تعداد معامله‌گران خرد و دانه‌درشت اتر نیز بیشتر خواهد شد.

اتریوم‌های که اکنون سهام‌گذاری شده‌اند، در یک قرارداد هوشمند قفل هستند و نمی‌توان آنها را تا زمان به‌روزرسانی شانگهای که احتمالاً ۶ تا ۱۲ ماه پس از مرج انجام می‌شود، برداشت کرد.

نقدینگی در بازار سهام‌گذاری اتریوم اکنون جریانی یک‌طرفه دارد (یعنی فعلاً پولی از آن خارج نمی‌شود) و همین موضوع باعث شده است تا برخی از سرویس‌دهندگان حوزه سهام‌گذاری، دارایی‌هایی مصنوعی ارائه کنند که معادل اتریوم‌های سهام‌گذاری‌شده ارزش دارند و می‌توان آنها را مثل توکن‌های معمولی خریدوفروش کرد. مشکل این دارایی‌های مصنوعی اما، این است که همیشه برابری یک‌به‌یک خود را با اتریوم حفظ نمی‌کنند.

چین‌آلیسیس گفته است:

به‌روزرسانی شانگهای این امکان را برای سهام‌گذاران فراهم خواهد کرد تا در صورت تمایل، دارایی خود را برداشت کنند. این اتفاق جریان نقدینگی را در بازار اتریوم راه‌اندازی خواهد کرد و پس از آن سهام‌گذاری به‌طور کلی به‌نوعی سرمایه‌گذاری جذاب‌تر تبدیل خواهد شد.

نکته دیگری که کارشناسان چین‌آلیسیس به آن اشاره کرده‌اند، این است که تغییر سازوکار شبکه اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام، مصرف انرژی در شبکه این ارز دیجیتال را پس از رویداد مرج تا ۹۹درصد کاهش خواهد داد.

این شرکت تحلیلی در این رابطه گفته است:

انتقال به اثبات سهام اتریوم را از نظر محیط‌زیستی کم‌آسیب‌تر خواهد کرد و این حرکت می‌تواند سرمایه‌گذاران طرف‌دار محیط‌زیست را در برخورد با این دارایی راحت‌تر کند. این موضوع به‌ویژه درباره سرمایه‌گذاران سازمانی نیز صدق می‌کند.

شرکت کانسنسیس (ConsenSys) هم که توسعه‌دهنده کیف پول مشهور متامسک است و جوزف لوبین (Joseph Lubin)، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم آن را تأسیس کرده است، این هفته گزارشی با عنوان «تأثیر مرج بر مؤسسات» منتشر کرد.

کارشناسان کانسنسیس نیز احساسی مشابه چین‌آلیسیس نسبت به تأثیر پاداش سهام‌گذاری اتریوم و افزایش سازگاری این بلاک چین با محیط‌زیست در جذب سرمایه‌گذاران سازمانی دارند، اما بر اهمیت این موضوع نیز تأکید کرده‌اند که زنجیره‌ٔ مبتنی بر اثبات سهام اتریوم علاوه‌بر امنیت بیشتری که برای سرمایه‌گذاران نهادی به ارمغان می‌آورد، می‌تواند اتر را هم به یک دارایی ضدتورمی تبدیل کند.

کانسنسیس در گزارش خود نوشته است:

کاهش سرعت عرضه اتریوم‌های جدید و افزایش حجم توکن‌هایی که در شبکه سوزانده می‌شوند، به‌صورت سیستماتیک عرضه درگردش اتریوم را کاهش خواهد داد. این اتفاق بر قیمت اتریوم فشاری ضدتورمی وارد خواهد کرد و در نتیجه نگرانی سرمایه‌گذاران سازمانی از بی‌ارزش‌شدن این توکن برطرف شده و احتمال رشد قیمت آن بیشتر خواهد شد.

منبع:

ارز دیجیتال


امتیاز دادن به خبر

با لایک کردن هر خبر شما می توانید کوین بیشتر جایزه بگیرید


مطالب مرتبط با این موضوع

حجم معاملات ماهانه صرافی‌های متمرکز کاهش یافت.

حجم معاملات ماهانه صرافی‌های متمرکز کاهش یافت.

 مسدود کردن دارایی های Binance.US توسط SEC

مسدود کردن دارایی های Binance.US توسط SEC

اتریوم و بایننس کوین پیشتاز در کاهش تورم

اتریوم و بایننس کوین پیشتاز در کاهش تورم

به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران نسبت به خبر مسدودشدن دارایی‌های بایننس نگران نیستند

به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران نسبت به خبر مسدودشدن دارایی‌های بایننس نگران نیستند

واکنش خوب رمزارزها در مواجهه با اخبار منفی SEC

واکنش خوب رمزارزها در مواجهه با اخبار منفی SEC


تحلیل کاربران

تحلیل

khodadadloalii

17/شهریور/1401

۱۰۰ درصد اکثر سرمایه گذاران بعد از بیت کوین روی اتریوم تمرکز دارن احتمالا در اینده نه چندان دور مسیر اتریوم با سایر ارزها جدا شود و مسیر نزولی را در پیش بگیرد

25

اتریو

javadashori

19/شهریور/1401

اتریوم یک ارز خیلی خوبیه و قیمتش از اینی که هست قطعا بیشتر میشه و باید از الان خریداری کنید تا بعد ها بفروشید و سود خیلی خوبی بکنید

16

عرضه سهام

arashpayman

17/شهریور/1401

بعد از بروزرسانی اتریوم شاید مدت زمان نسبتا کمی لازم باشه تا توی بازار ارزش و قیمت آن مقداری رشد و ثبیت بشه ... برای خیلی از فعالین و سرمایه گذاران بازار سهام فرصت خوبی خواهد شد برای خرید و معامله سهام این ارزرمز و کلا بازار اتریوم از بقیه ارز رمزها جدا خواهد شد

26

اتریوم

[email protected]

18/شهریور/1401

اتریوم میتونه روند مثبتی بگیره و حتی اگه بازار ریزشی هم باشه با این بروزرسانی روند کاملا جدا از خود نشون بده و اگر اینجوری بشه قطعا توانایی گرفتن جایگاه بیت کوین رو داره

22

قیمت اتریوم

محمدرضااکبریان

17/شهریور/1401

قیمت اتریوم بعد از مرج میتونه خودشو از بقیه ارز ها جدا کنه و رشدی خوب رو به دست بیاره و این خبر خوبی هست برای بقیه ارز ها چراکه اتریوم بخش بزرگی از کنترل بازار رو در دست داره و میتونه بقیه ارز هارو به منطقه سبز بکشونه

27

اتریوم

علیرضادوست

13/اسفند/1401

اتریوم (ethereum) دومین ارز بزرگ در بازار ارزهای دیجیتال است که بلاک چین آن قابلیت های فراوانی را برای توسعه برنامه های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند فراهم کرده است. اگرچه قیمت این ارز دیجیتال چندماهی است روی سراشیبی قرار گرفته و در حال نزول بوده است ، چشم انداز بلندمدت ...

1

اتریوم

ahmadshrzad

17/شهریور/1401

اتریوم ارز آینده داریه و قیمتش از اینی که هست چند برابر میشه و اگه دقیقا بعد از بروزرسانی مرج این اتفاق بیافته قیمتش از ارزهای دیگه جدا میشه

56

از شایعه تا واقعیت

Blacklove

13/دی/1401

با سلام اتریوم رقابت شدیدی با بیت کوین داشته و داره و با بستری که در حال آماده کردن است خیلی خوب توانسته جایگاه خود را در میان حدود بیست و سه هزار ارز دیجیتال پیدا کند و باید دانست اتریوم اصلیترین ارز جهان خواهد بود

3

بهترین اتفاق

amiralihomayerazavi

18/شهریور/1401

بنظر من این یک اتفاق شدنی‌ست البته برای جذب سرمایه گذار هم میتونیم از این حرفا بزنیم تا سرمایه گذار بیشتری وارد بازار بشه و ارزش بصورت خارق العاده ای بره بالا

29

مرج

hanih

17/شهریور/1401

در زمان اجرای شدن مرج اتریم از اثبات کار به اثبات سهام کوج کرد واین باعث میشه که هزینه تولید اتریم تا 99درصد کاهش پیدا کنه

33

دانلود اپلیکیشن موبایل کوینگرام

با اپلیکیشن اندروید کوینگرام از آخرین مطالب بازارهای مالی و رمزارز ها با خبر باشید، قیمت تمامی رمزارز ها در لحظه چک کنید و نرخ آنها را با مبدل ارز کوینگرام به یکدیگر تبدیل کنید، با دیگر افراد در مورد تحلیل ها و مطالب گفت و گو کنید، سبد دارایی ارزهای دیجیتال خودتان را بسازید و از سود و زیان خود در بازه های زمانی مختلف با خبر باشید و با شرکت رایگان در مسابقات پیش بینی رمزارز جایزه ببرید.
coingram
coingram
کوینگرام

استارتاپ کوینگرام به عنوان یک رسانه تخصصی در حوزه بازار های مالی وارز های دیجیتال ، فعالیت خود را از تیر 1398 شروع کرد. هدف ما از ابتدا آموزش وآشنایی مردم با علم و فناوری آینده یعنی بلاک چین بوده است. آشنایی با انواع ارز های دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، آدا کاردانو و بقیه رمزارز ها میتواند ما را در انتخاب خرید و سرمایه گذاری در این حوزه بسیار بیشتر کمک کند. همان طور که سرمایه گذاری ها و ورود پول به این حوزه روز به روز بیشتر می شود، مسئولیت ما برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بیشتر می شود تا کسی درگیر پروژه های کلاه برداری و طرح های پانزی نشود.

برگزیده ها

درآمد از کوینگرام

شرایط و قوانین

مفاهیم پایه

آشنایی با بلاکچین

آشنایی با بیتکوین

آشنایی با اتریوم

کوینگرام

درباره ما

ارتباط با ما

شبکه های اجتماعی

اینستاگرامتلگرام

کلیه ی حقوق این سایت نزد کوینگرام محفوظ بوده و بازنشر محتوای اختصاصی با ذکر منبع بلامانع است.