coingram
کوینگرام

نوسان

قیمت

نام ارز

2.3%

69,285 $

3,997,744,500 تومان

Bitcoin

Bitcoin

btc

1.7%

3,736 $

215,545,851 تومان

Ethereum

Ethereum

eth

0.1%

0.999 $

57,642 تومان

Tether

Tether

usdt

2.7%

613.8 $

35,415,106 تومان

Binance Coin

Binance Coin

bnb

4.3%

175.56 $

10,129,812 تومان

Solana

Solana

sol

1.9%

3,742 $

215,930,133 تومان

Staked Ether

Staked Ether

steth

0.2%

0.9973 $

57,544 تومان

USD Coin

USD Coin

usdc

1%

0.5308 $

30,627 تومان

XRP

XRP

xrp

2.9%

0.1671 $

9,642 تومان

Dogecoin

Dogecoin

doge

5.6%

6.25 $

360,625 تومان

TonCoin

TonCoin

ton

کاهش قیمت بیت کوین پس از انتشار آمار PCE

06/اسفند/1401
افزودن به نشان شده ها
کاهش قیمت بیت کوین پس از انتشار آمار PCE
BTC
Bitcoin
بیتکوین
اخبار
1849
3 دقیقه

ساعت ۵ عصر روز جمعه آمار شاخص هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) آمریکا در ماه ژانویه، منتشر شد. این شاخص که معیاری برای اندازه‌گیری تورم است، آماری بیش از انتظار اقتصاددانان را نشان داد و نگرانی در مورد بازگشت تورم و شدت گرفتن واکنش فدرال رزرو را به بازارها بازگرداند. در نتیجه انتشار این آمار ناامیدکننده، تمام بازارها از جمله بازار کریپتو واکنش منفی نشان دادند و قیمت بیت کوین برای مدتی به پایین سطح ۲۳٬۰۰۰ دلار رسید.

به گزارش کوین دسک، شاخص هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) سال-به‌-سال برای ماه ژانویه ۵.۴٪ اعلام شد. این در حالی است که این شاخص برای ماه دسامبر ۲۰۲۲ تنها ۵.۳٪ بود. پیش‌بینی اقتصاددانان در مورد PCE ماه ژانویه نهایتا ۵.۰٪ بود که داده‌های منتشرشده بسیار بالاتر از تخمین آنها است. همچنین PCE مرکزی (بدون در نظر گرفتن قیمت مواد غذایی و انرژی) برای ماه ژانویه بالاتر از تخمین ۴.۳ درصدی و برابر با ۴.۷٪ اعلام شد.

در مقایسه ماه-به-ماه، شاخص هزینه‌های مصرف شخصی اصلی ماه ژانویه برخلاف پیش‌بینی جهش ۰.۵ درصدی، ۰.۶٪ افزایش یافته است درحالی که این شاخص در ماه دسامبر تنها ۰.۲٪ رشد کرده بود. نرخ مرکزی نیز برخلاف پیش‌بینی افزایش ۰.۴ درصدی، در ماه ژانویه ۰.۶٪ افزایش یافت.

توجه: منظور از نرخ اصلی (Headline) و مرکزی (Core)، آمار یک شاخص با و بدون در نظر گرفتن اقلام خوراکی و هزینه‌های مربوط به انرژی است.

شاخص هزینه‌های مصرف شخصی (PCE)، یکی از معیارهای موردعلاقه فدرال رزرو برای تصمیم‌گیری در رابطه با تورم است. پس از انتشار آمار PCE ماه ژانویه احتمال افزایش ۰.۵ درصدی نرخ بهره در جلسه ماه مارچ فدرال رزرو قوت گرفته است. این در حالی است که یک ماه پیش اکثریت قریب به اتفاق سرمایه‌گذاران انتظار داشتند این نرخ در ماه مارچ تنها ۰.۲۵٪ افزایش یابد.

همان‌طور که در نمودار زیر مشاهده می‌شود، CME FedWatch Tool برای افزایش ۰.۵ درصدی نرخ بهره در جلسه ۲۲ مارچ فدرال رزرو، ۲۷٪ احتمال قائل است. در روز پنجشنبه و پیش از انتشار آمار PCE ژانویه، احتمال افزایش ۰.۵ درصدی نرخ بهره، نزدیک به صفر بود. این احتمال که هم‌اکنون ۲۷٪ است، شب گذشته پس از شوک وارد شده به بازار با اعلام آمار PCE، تا نزدیک به ۵۰٪ افزایش یافته بود.

پیش‌بینی‌ها در مورد میزان افزایش نرخ یهره؛ منبع: CME FedWatch Tool

آماری که دیروز برای شاخص PCE منتشر شد درک بازار در مورد کاهشی شدن نرخ تورم در ایالات متحده و تاکیدات جروم پاول بر ضدتورمی شدن فضای اقتصاد آمریکا در سال ۲۰۲۳ را به چالش کشیده است.

تخمین‌ها فعلی در مورد شرایط اقتصاد کلان در آمریکا از آن حکایت دارند که نرخ بهره در نهایت به حداقل ۵.۵٪ خواهد رسید و تا پایان سال ۲۰۲۳ نمی‌توان کاهش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو را محتمل دانست.

واکنش بازار کریپتو و بازار سهام چه بود؟

انتشار آمار شاخص PCE با واکنش منفی بازار دارایی‌های پرریسک (سهام و کریپتو) همراه بود. قیمت بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال بازار پس از انتشار این شاخص با ۲۰۰ دلار کاهش، به ۲۳٬۷۳۰ دلار کاهش یافت و سپس حمایت ۲۳٬۸۰۰ دلار را از دست داد و به کمتر از ۲۳٬۰۰۰ دلار سقوط کرد. قیمت لحظه‌ای بیت کوین بر اساس داده‌های میهن بلاکچین، ۲۳٬۰۹۸ دلار است.

[نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ساعتی؛ منبع: تریدینگ ویو

قیمت اتریوم هم شب گذشته تا ۱۵۷۷ دلار کاهش یافت و در زمان نگارش خبر ۱۶۰۱ دلار است. همچنین ارزش کلی بازار کریپتو شب گذشته تا مرز ۱ تریلیون دلار کاهش یافت.

این خبر روی سهام شرکت‌های مرتبط با بازار رمزارزها نیز اثر منفی شدیدی داشت. به طوری که سهام شرکت‌های کوین بیس، مایکرواستراتژی و ماراتن دیجیتال همگی بین ۵ تا ۸٪ کاهش را تجربه کردند.

معاملات آتی نزدک ۱۰۰ و شاخص S&P 500 نیز هرکدام به ترتیب ۱.۹٪ و ۱.۴٪ کاهش یافتند. همچنین شاخص S&P 500 روز گذشته با بیش از ۱٪ کاهش، برای سومین بار در ۷ روز گذشته، معاملات روزانه را پایین‌تر از سطح ۴٬۰۰۰ خاتمه داد.

  • دلیل کاهش قیمت بیت کوین چیست؟

بازار عصر جمعه با انتشار آمار PCE ماه ژانویه با شوک مواجه شد. افزایش این شاخص که معیار محبوب فدرال رزرو برای اندازه‌گیری تورم است، نگرانی‌ها در مورد افزایش سخت‌گیری فدرال رزرو را شدت داد و دورنمای ناامید‌کننده‌ای برای سال ۲۰۲۳ ترسیم کرد. در واکنش به این آمار تمام بازارها نزولی شدند و بازار کریپتو هم به این خبر واکنش منفی نشان داد.

  • چشم انداز اقتصاد کلان آمریکا در سال ۲۰۲۳ چگونه است و چه تاثیری بر قیمت بیت کوین دارد؟

با انتشار آمار PCE ماه ژانویه، چشم‌انداز اقتصاد کلان آمریکا در سال ۲۰۲۳ تا حدی تغییر کرد. دیگر کسی ادعا نمی‌کند که احتمالا کاهش نرخ بهره از دسامبر ۲۰۲۳ آغاز می‌شود. توقعات در مورد سقف نرخ بهره بالاتر رفته است و نشانه‌های چرخش فدرال رزرو در سال ۲۰۲۳ تا حد زیادی محو شده‌اند. این موضوع می‌تواند تاثیر منفی شدیدی بر قیمت بیت کوین و وضعیت بازار کریپتو بگذارد.

منبع:

میهن بلاکچین


امتیاز دادن به خبر

با لایک کردن هر خبر شما می توانید کوین بیشتر جایزه بگیرید


مطالب مرتبط با این موضوع

اندرو تیت:بیت کوین، تنها گزینه پولی قابل اعتماد

اندرو تیت:بیت کوین، تنها گزینه پولی قابل اعتماد

آیا کاهش ذخیره در صرافی‌ها نقطه عطفی برای انفجار قیمت است؟

آیا کاهش ذخیره در صرافی‌ها نقطه عطفی برای انفجار قیمت است؟

رقص صعودی بیت‌کوین در پاسخ به گزارش تورم؛ قیمت از سقف ۶۶ هزار دلاری فراتر رفت!

رقص صعودی بیت‌کوین در پاسخ به گزارش تورم؛ قیمت از سقف ۶۶ هزار دلاری فراتر رفت!

عنوان: بیتکوین 1 میلیون دلاری: آینده‌ای واقعی یا توهم؟

عنوان: بیتکوین 1 میلیون دلاری: آینده‌ای واقعی یا توهم؟

پای بیت کوین به معاملات بازار مسکن در ایران باز شد!

پای بیت کوین به معاملات بازار مسکن در ایران باز شد!


تحلیل کاربران

کاهش قیمت بیت کوین

[email protected]

07/اسفند/1401

روز پنج شنبه شاخص هزینه‌های مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) مقدار ۴.۷ درصد اعلام شد که از مقدار پیش‌بینی شده (۴.۳ درصد) بیشتر بود. این یعنی تورم به آن سرعتی که انتظار می‌رفت کاهش نیافته است

19

کریستوفر والر

habibsh

06/اسفند/1401

رئیس فدرال رزرو هشدار داده که قیمت ارزهای دیجیتال ممکن است در مقطعی به صفر برسد . ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ بنابراین به نظر شما بازار در حال دستکاری هست؟ ....

23

رییس فدرال

[email protected]

07/اسفند/1401

با عرض سلام و شب بخیر به تمامی کاربران کوین گرام رئیس فدرال تصمیم گرفتن نه فقط قیمت بیت کوین بلکه قیمت تمام ارزهای دیجیتال را به نزدیک صفر برسانند بعد شروع به روند صعودی کنند

19

افـزایش قیمت بیت کوین

mahsadas

07/اسفند/1401

تا زمانی که بیت کوین بالای ۲۲ هزار دلار باقی بماند، می‌توان انتظار افزایش قیمت دوباره تا ۲۵ هزار دلار را داشت

20

قیمت بیت

۰۹۹۲۵۹۰۵۵۰۷

07/اسفند/1401

انتشاراین اخبار واماربهانه است ازطرف بزرگان بازرسه ماه بود بیت وارزهای دیگر دراوج ناامیدی شروع برشد کردن جای که خیایها دادای خودرافروختن ودراوج امیدهای زیادی خیلیها که اخرازهمه حرکت میکنن ودیگران راتقلید خرید کردن پس دوباربعدچندماه باضرر میفروشن وقتی اخبارهای منفی ناامیدشان کرد یکسال تاهاوینگ چهارساله هست احتمالا چندباراین منفی ومثبت انجام ودراخر صعوداصلی

17

دانلود اپلیکیشن موبایل کوینگرام

با اپلیکیشن اندروید کوینگرام از آخرین مطالب بازارهای مالی و رمزارز ها با خبر باشید، قیمت تمامی رمزارز ها در لحظه چک کنید و نرخ آنها را با مبدل ارز کوینگرام به یکدیگر تبدیل کنید، با دیگر افراد در مورد تحلیل ها و مطالب گفت و گو کنید، سبد دارایی ارزهای دیجیتال خودتان را بسازید و از سود و زیان خود در بازه های زمانی مختلف با خبر باشید و با شرکت رایگان در مسابقات پیش بینی رمزارز جایزه ببرید.
coingram
coingram
کوینگرام

استارتاپ کوینگرام به عنوان یک رسانه تخصصی در حوزه بازار های مالی وارز های دیجیتال ، فعالیت خود را از تیر 1398 شروع کرد. هدف ما از ابتدا آموزش وآشنایی مردم با علم و فناوری آینده یعنی بلاک چین بوده است. آشنایی با انواع ارز های دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، آدا کاردانو و بقیه رمزارز ها میتواند ما را در انتخاب خرید و سرمایه گذاری در این حوزه بسیار بیشتر کمک کند. همان طور که سرمایه گذاری ها و ورود پول به این حوزه روز به روز بیشتر می شود، مسئولیت ما برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بیشتر می شود تا کسی درگیر پروژه های کلاه برداری و طرح های پانزی نشود.

برگزیده ها

درآمد از کوینگرام

شرایط و قوانین

مفاهیم پایه

آشنایی با بلاکچین

آشنایی با بیتکوین

آشنایی با اتریوم

کوینگرام

درباره ما

ارتباط با ما

شبکه های اجتماعی

اینستاگرامتلگرام

کلیه ی حقوق این سایت نزد کوینگرام محفوظ بوده و بازنشر محتوای اختصاصی با ذکر منبع بلامانع است.