coingram
کوینگرام

سقوط سیلورگیت و کاهش قیمت بیت کوین

13/اسفند/1401
افزودن به نشان شده ها
 سقوط سیلورگیت و کاهش قیمت بیت کوین
BTC
Bitcoin
بیتکوین
اخبار
2316
زمان مطالعه: 4 دقیقه

قیمت بیت کوین روز گذشته در واکنش به تردیدهای ایجادشده در رابطه با ورشکستگی احتمالی بانک سیلورگیت و ناتوانی خریداران در دفاع از سطوح حمایتی پیشین، کاهش چشم‌گیری یافت.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین در اوایل صبح جمعه تنها در عرض یک ساعت بیش از ۵٪ سقوط کرد و با لمس سطح ۲۲٬۰۰۰ دلار به پایین‌ترین سطح در دو هفته اخیر رسید. کندل قرمز ۱۲۶۰ دلاری قیمت بیت کوین در تایم‌فریم ساعتی، در نمودار زیر قابل مشاهده است. قیمت اتریوم و سایر آلت‌کوین‌ها نیز در واکنش به خبر ورشکستگی احتمالی بانک سیلورگیت، کاهش یافت.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم‌فریم ساعتی؛ منبع: تریدینگ ویو

تحلیلگران همچنان منتظرند ببینند با حفظ حمایت ۲۲،۰۰۰ دلاری، چه اتفاقی برای بیت کوین خواهد افتاد. برخی از تحلیلگران خواستار آرامش معامله‌گران هستند و در مقابل، برخی معتقدند همچنان خطر سقوط قیمت وجود دارد.

در ادامه، نگاهی به سه عامل اصلی که باعث ریزش روز گذشته بیت کوین و سایر بازار ارز دیجیتال شد می‌اندازیم.

۱ – ورشکستگی احتمالی بانک سیلورگیت

دلیل اصلی ریزش روز گذشته قیمت بیت کوین، گمانه‌زنی‌ها در رابطه با احتمال ورشکستگی بانک سیلورگیت است. سیلورگیت نقش عمده‌ای در تامین نقدینگی بازار رمزارزها دارد و بسیاری از شرکت‌های بزرگ این صنعت با آن همکاری می‌کنند. با این حال، به دنبال انتشار شایعات مبنی بر ورشکستگی سیلورگیت، بسیاری از شرکت‌های بزرگ ارز دیجیتال اعلام کردند حداقل به طور موقت همکاری خود با این بانک را متوقف خواهند کرد.

سیلورگیت در روز نخست ماه مارچ (۱۰ اسفند) اعلام کرد ارائه گزارش مالی سالانه خود را به تعویق می‌اندازد؛ تصمیمی که به گمانه‌زنی‌های مربوط به ورشکستگی این بانک دامن زد.

به دنبال این تصمیم سیلورگیت، صرافی کوین‌بیس اعلام کرد استفاده از درگاه‌های این بانک را متوقف می‌کند. صرافی کریپتو دات کام نیز از قطع همکاری با این بانک خبر داد.

 

در ادامه، شرکت سیرکل، صادرکننده استیبل کوین USDC نیز به نگرانی‌های مربوط به بانک سیلورگیت واکنش نشان داد و اعلام کرد برخی از خدماتی که از این بانک دریافت می‌کرده را متوقف خواهد کرد. همچنین پائولو آردوینو، مدیر عامل شرکت تتر نیز اعلام کرد صادرکننده مهم‌ترین استیبل کوین در بازار کریپتو اشتراک منافعی با بانک سیلورگیت ندارد و در صورت ورشکستگی این بانک، آسیبی نخواهد دید. قیمت سهام بانک سیلورگیت پس از انتشار این خبر در سقوطی خیره کننده طی چند ساعت حدود ۶۵٪ کاهش یافت و از حدود ۱۳.۵ دلار به کمتر از ۵ دلار رسید.

سقوط ارزش سهام بانک سیلورگیت؛ منبع: تریدینگ ویو

علیرغم ریزش سهام بانک سیلورگیت و فاصله ۶۰ درصدی آن تا پایین‌ترین سطح تاریخ، بیت کوین واکنش چندانی نشان نداد و از سقوط بیشتر جلوگیری کرد. سامسون مو، مدیر بخش فناوری شرکت بلاک استریم در توییتی در این رابطه نوشت:

سقوط بانک سیلورگیت و از دست رفتن پشتوانه بانکی صرافی‌ها بر بیت کوین تاثیری ندارد. از بین رفتن بانکداری فیات برای صرافی‌ها به این معنی است که معاملات رمزارزها در نهایت به سمت همتا به همتا (P2P) سوق داده خواهد شد؛ درست مانند چین. علیرغم نبود صرافی‌ها، همچنان اکوسیستم معاملاتی همتا به همتا قوی وجود دارد.

وی در توییت بعدی خود مدعی شد آنچه که در حال رخ دادن برای بانک سیلورگیت است، ممکن است در نهایت برای هر بانکی اتفاق بیفتد. مو افزود:

بانک خودت باش.

ورشکستگی احتمالی بانک سیلورگیت آخرین اتفاق ناگواری است که به دنبال ورشکستگی صرافی FTX در صنعت رمزارزها رخ می‌دهد. بسیاری از شرکت‌های ارز دیجیتال به نوعی با صرافی FTX در ارتباط بودند و با ورشکستگی این صرافی وضعیت برای آنها وخیم شد. پیشتر در میهن بلاکچین در مورد احتمال سقوط بانک سیلورگیت و اثرات احتمالی آن بر بازار کریپتو هشدار داده شده بود.

۲- بیت کوین سطح حمایت خود را از دست داده است

برخی از معامله‌گران از قبل انتظار ریزش قیمت بیت کوین را داشتند. بیت کوین هفته‌ها در تلاش بود تا بر مقاومت ۲۵٬۰۰۰ دلاری غلبه کند که در تحقق آن ناتوان بود و منجر به راکد‌ترین ماه تاریخ این رمزارز شد.

در این بین، نقدینگی نهنگ‌ها در صرافی‌های ارز دیجیتال نیز احتمالا به رکود اخیر بیت کوین کمک کرده است. کردیبل کریپتو (Credible Crypto)، معامله‌گر معروف بازار در توییتی در این رابطه نوشت:

همانطور که انتظار می‌رفت قیمت بیت کوین [پس از ناتوانی در غلبه بر ناحیه مقاومت حوالی ۲۳٬۸۰۰ دلار] به سطح حمایت تایم‌فریم کوتاه مدت [خط سبز در نمودار پایین ۲۲٬۴۰۰ دلار] سقوط کرد. حالا گاوها باید اینجا خودی نشان دهند. در صورت ناتوانی در افزایش قیمت، هدف قیمتی پایین‌تر من [ناحیه ۱۹٬۵۰۰ تا ۲۰٬۵۰۰ دلار] زودتر از آنچه انتظار داشتم محقق خواهد شد.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم‌فریم ۴ ساعته

با توجه به نموداری که این معامله‌گر در توییت خود به اشتراک گذاشته است، وی معتقد است در صورت عدم افزایش قیمت بیت کوین، احتمالا قیمت تا ۲۰٬۰۰۰ دلار کاهش خواهد یافت. سطح ۲۰٬۰۰۰ دلار حمایت روانی مهمی است که در رالی ماه ژانویه بازیابی شد.

۳- فشار فروش سنگین و دومینوی لیکوییدیشن‌ها

در همین حال، پلتفرم Skew مدعی شد تراکنش بزرگی در صرافی بایننس به ریزش اخیر بیت کوین به کف چند هفته اخیر منجر شده است. این پلتفرم در این رابطه نوشت:

در مورد قیمت بیت کوین دومینوی مارجین کال اتفاق افتاده است. چیزی که پیش از این حرکت اتفاق افتاد فروش حجم عمده‌ای از بیت کوین در صرافی بایننس به صورت اسپات (لحظه‌ای) بود که قیمت را به تا نقطه لیکوییدیشن حجم عظیمی از قرارداد‌های لانگ کاهش داد.

نمودار بیت کوین

اکثر معامله‌گران آتی اما خود را برای اصلاح قیمت اخیر آماده نکرده بودند به طوری که میزان لیکویید شدن پوزیشن‌های لانگ روز گذشته به اوج چند ماهه خود رسید.

بر اساس داده‌های Coinglass، تنها ۷۲.۹ میلیون دلار از پوزیشن‌های لانگ در زمان نگارش این خبر لیکویید شده است. میزان لیکویید شدن بین صرافی‌های مختلف نیز به ۲۰۵ میلیون دلار رسیده است.

نمودار پوزیشن‌های لیکویید شده بیت کوین

منبع:

میهن بلاکچین


امتیاز دادن به خبر

با لایک کردن هر خبر شما می توانید کوین بیشتر جایزه بگیرید


مطالب مرتبط با این موضوع

کشف امکانات بی‌پایان با پروتکل رونز: انقلابی نو در بلاکچین بیت کوین

کشف امکانات بی‌پایان با پروتکل رونز: انقلابی نو در بلاکچین بیت کوین

تاریخ‌سازی بلاک ۸۴۰,۰۰۰ در بیت کوین: آغاز دوره جدیدی از هاوینگ

تاریخ‌سازی بلاک ۸۴۰,۰۰۰ در بیت کوین: آغاز دوره جدیدی از هاوینگ

چشم‌انداز قیمت بیت کوین پیش از هاوینگ: آماده‌سازی برای یک رشد جدید

چشم‌انداز قیمت بیت کوین پیش از هاوینگ: آماده‌سازی برای یک رشد جدید

هشدار کمبود عرضه بیت کوین: تنها ۹ ماه تا خالی شدن ذخایر صرافی‌ها

هشدار کمبود عرضه بیت کوین: تنها ۹ ماه تا خالی شدن ذخایر صرافی‌ها

فرصت‌های جدید معاملاتی در بازار: آماده‌باش برای سودآوری!

فرصت‌های جدید معاملاتی در بازار: آماده‌باش برای سودآوری!


تحلیل کاربران

نواسانات شدید

habibsh

13/اسفند/1401

نواسانات شدید قیمت به نفع مردم کشور ما نیست و نخواهد بود ... کسانیکه معامله کرده و در سقوط بازار گیر افتاده اند چه راهکاری خواهند داشت.. آیا دوباره بخرند ... یا نگهداری کنند به چه امیدی ؟! در هر صورت عدم ثبات قیمت خوب نبوده و نواسانات به این صورت مناسب سرمایه گذاری نمیباشد...

32

بیت کوین

masoud.h

01/فروردین/1402

سلام سروران به نظر من،فعلا وقت خرید بیت کوین نیست ..‌‌‌. هنوز جا داره بیاد پایین تا ۱۵ تومن.بازم باید دید چی میشه

7

قیمت بیت کوین

salimafzalli

14/اسفند/1401

قیمت بیت کوین هرچه پایین تر بیاد به نفع چکسی است مردم یا سرمایه گذاران دلیل اصلی ریزش ورشکستگی بانک سیلورگیت است یا چیز دیگه.......

25

ارز های موفق

poria_3578

13/اسفند/1401

تو این مدت که ارز های دیجیتال کاهش زیادی داشتن اگه بخاید یه سرمایه خوب داشته باشید ارز XRP و OKB خوب هستند که XRP زیاد نزولی نبوده و OKB هم افزایشی بوده تو این یک ماه گذشته

29

ارز okb

[email protected]

13/اسفند/1401

با عرض سلام و خسته نباشید به تمامی کاربران کوین گرام عارضم که تو این موقعیت نابسامان در این حوزه بهترین ارزی که میشه کسب سود کرد همین OKB هستش نه چیز دیگه

34

برداشت

vahdat.masomi

13/اسفند/1401

سلام و خسته نباشید و ممنون از برنامه خوبتان میخواستم بدونم که برداشتش آزاد شده یا نه و اینکه ما که وقتی برداشت آزاد نبود جزوه برترین ها بودیم میتونیم برداشت کنیم یا نه

40

قیمت بیت

۰۹۹۲۵۹۰۵۵۰۷

14/اسفند/1401

درتحلیلهای قبل گفتم همیشه دراوج ناامیدهای مکرر وفروش بیشر ارزها یاسهام دربازاربعلت ناامیدی دارندگان سهام یاارز حاضربه فروش باهرقیمت هستن سرمایه داران بزرگ خریدهای خودرا انجام وشروع به دادن خبرهای مثبت میکنند ووقتی درقیمت مناسب سودخودراخارج کردن وسرمایه گزاران خرد نرتب صعود وافزایش ارزش سهام رامیبینند خریدمیکنند ودراوج امیدزیاد ناگهان خبرهای منفی دوبارارسال میشود

26

کاهش قیمت سلطان

aliansari

13/اسفند/1401

در شرایط فعلی جامعه هرچه قیمت بیت کوین کمتر بشه بیشتر بنفمع مردم کشور ماس. تعداد بیشتری میشه خرید کرد. امیدوارم تمام دوستان از این فرصت نهایت استفاده رو داشته باشن.

35

بانک سیلورگیت

marwan

13/اسفند/1401

مشکلات برای این بانک با سقوط صرافی FTX آغاز شد. بانک سیلورگیت که به بانک ارزهای دیجیتال نیز شناخته می‌شود، در حال حاضر با تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا به دلیل دخالت خود در سقوط FTX روبرو است. این تحقیقات فعلا حول حساب‌های سم بنکمن فراید در این بانک متمرکز است.

25

دانلود اپلیکیشن موبایل کوینگرام

با اپلیکیشن اندروید کوینگرام از آخرین مطالب بازارهای مالی و رمزارز ها با خبر باشید، قیمت تمامی رمزارز ها در لحظه چک کنید و نرخ آنها را با مبدل ارز کوینگرام به یکدیگر تبدیل کنید، با دیگر افراد در مورد تحلیل ها و مطالب گفت و گو کنید، سبد دارایی ارزهای دیجیتال خودتان را بسازید و از سود و زیان خود در بازه های زمانی مختلف با خبر باشید و با شرکت رایگان در مسابقات پیش بینی رمزارز جایزه ببرید.
coingram
coingram
کوینگرام

استارتاپ کوینگرام به عنوان یک رسانه تخصصی در حوزه بازار های مالی وارز های دیجیتال ، فعالیت خود را از تیر 1398 شروع کرد. هدف ما از ابتدا آموزش وآشنایی مردم با علم و فناوری آینده یعنی بلاک چین بوده است. آشنایی با انواع ارز های دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، آدا کاردانو و بقیه رمزارز ها میتواند ما را در انتخاب خرید و سرمایه گذاری در این حوزه بسیار بیشتر کمک کند. همان طور که سرمایه گذاری ها و ورود پول به این حوزه روز به روز بیشتر می شود، مسئولیت ما برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بیشتر می شود تا کسی درگیر پروژه های کلاه برداری و طرح های پانزی نشود.

برگزیده ها

درآمد از کوینگرام

شرایط و قوانین

مفاهیم پایه

آشنایی با بلاکچین

آشنایی با بیتکوین

آشنایی با اتریوم

کوینگرام

درباره ما

ارتباط با ما

شبکه های اجتماعی

اینستاگرامتلگرام

کلیه ی حقوق این سایت نزد کوینگرام محفوظ بوده و بازنشر محتوای اختصاصی با ذکر منبع بلامانع است.