coingram
کوینگرام

بیت کوین وارد مرحله انتقال از بازار نزولی شده است

16/اسفند/1401
افزودن به نشان شده ها
بیت کوین وارد مرحله انتقال از بازار نزولی شده است
BTC
Bitcoin
بیتکوین
تحلیل
1596
زمان مطالعه: 3 دقیقه

در حالی که به نظر می‌رسد روند صعودی قیمت بیت کوین در پس تلاش ناموفق قیمت برای عبور از سطح ۲۵٬۰۰۰ دلاری در حدود ۲ هفته پیش متوقف شده است، بررسی داده‌‌های آن‌چین بیانگر آن است که این اصلاح قیمتی می‌تواند بخشی از روند انتقال از بازار نزولی باشد.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین اکنون در معرض خطر بریک اوت مجدد سطح ۲۲٬۰۰۰ دلاری قرار دارد که در صورت وقوع باعث سودبردن موجی از معامله‌گران شورت خواهد شد. برخی تحلیلگران بر این باورند که اگر بیت کوین به قیمت تعیین‌شده معامله‌گران شورت برسد، احتمال سقوط تا محدوده ۱۹٬۰۰۰ دلاری نیز وجود خواهد داشت.

نمودار حجم قراردادهای باز آپشن بیت کوین بر اساس قیمت تعیین‌شده (توسط معامله‌گران).

تعداد اندکی از تحلیلگران نیز با استناد به داده‌های آن‌چین که مقاومت قیمت در سطوح بالاتر را نشان می‌دهد، پیش‌بینی می‌کنند که قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت می‌تواند تا ۲۵٬۰۰۰ دلار افزایش یابد.

شاخص قیمت تحقق‌یافته نشان‌دهنده ذخیره سود است

تأثیرات بازدارنده افزایش نرخ بهره بانکی توسط فدرال رزرو و تورم بالا در ایالات متحده بر روی قیمت بیت کوین در کنار ایجاد نگرانی در فعالان بازار، باعث شده است که سرمایه‌گذاران ارزش زمانی پول (TVM) سرمایه‌گذاری‌های بیت کوین خود را محاسبه کنند. شاخص ارزش زمانی پول، سرمایه‌گذاران را بر اساس مدت زمانی که بیت کوین را نگهداری می‌کنند و میانگین هزینه بیت کوین‌های خریداری‌شده به گروه‌هایی مختلف تقسیم می‌کند.

سرمایه‌گذارانی که بیت کوین را طی ۶ ماه گذشته خریده‌اند، به‌موقع از شرایط نزولی بازار بهره‌مند شده‌اند و میانگین قیمت تحقق‌یافته ۲۱٬۰۰۰ دلاری نشان می‌دهد که در سود قرار دارند. میانگین قیمت تحقق‌یافته بازار برای همه سرمایه‌گذاران بیت کوین نیز ۱۹٬۸۰۰ دلار است که نشان می‌دهد هم‌اکنون سرمایه‌گذاران به‌طور متوسط در سود هستند.

در مقابل، قیمت تحقق‌یافته گروهی که برای بیش از ۶ ماه بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند، نسبت به بقیه گروه‌ها بالاتر است و در محدوده ۲۳٬۵۰۰ دلاری قرار دارد. هنگامی که قیمت بیت کوین به بالای ۲۳٬۵۰۰ دلار برسد، این گروه از سرمایه‌گذاران شاهد بازگشت اندکی از ارزش زمانی پول خود هستند و تلاش آن‌ها برای ذخیره سود منجر به ایجاد فشار و بریک اوت احتمالی خواهد شد.

نمودار قیمت تمام‌شده بیت کوین برای خریداران بر اساس زمان نگهداری.

ورود نقدینگی افزایش یافته، اگرچه نسبت به سال ۲۰۲۲ کمتر است

قیمت بیت کوین به‌شدت به نرخ بهره و شاخص دلار آمریکا (DXY) واکنش نشان می‌دهد؛ شاخص‌هایی که بر قیمت دارایی‌های پرریسک فشار وارد می‌کنند. تأثیر منفی این عوامل به نفع معامله‌گران شورت خواهد بود، اگرچه برای قیمت بیت کوین بد است. بهترین راه بیت کوین برای تحمل فشار معامله‌گران شورت، ورود نقدینگی به معاملات لانگ و فعالیت خریداران اسپات در بازار است.

بررسی خالص جابه‌جایی سرمایه در صرافی‌ها راه خوبی برای اندازه‌گیری میزان نقدینگی ورودی جدید است. در حال حاضر این شاخص افزایش ۳۴درصدی از ابتدای سال ۲۰۲۳ را نشان می‌دهد که البته نسبت به میانگین روزانه ۱.۶میلیارد دلاری سال گذشته کمتر است.

نمودار حجم بیت کوین ورودی و خروجی به صرافی‌ها.

در حال حاضر، بیشتر تحلیلگران اتفاق‌نظر دارند که توانایی ورود نقدینگی جدید به بازار ارزهای دیجیتال به‌دلیل سرکوب بانک‌هایی که از کسب‌وکارهای این صنعت حمایت می‌کنند، با مشکل مواجه شده است.

افزایش سود تحقق‌نیافته بیت کوین مشابه با الگوی چرخه‌های پیشین است

در حالی که برخی از سرمایه‌گذاران بیت کوین در محدوده سود تحقق‌یافته قرار دارند، اگر به شاخص خالص سود و زیان تحقق‌نیافته (NUPL) نگاه می‌کنیم، شاهد سیگنال‌های مثبت آن‌چین خواهیم بود. این شاخص تفاوت میان سود تحقق‌نیافته و زیان تحقق‌نیافته در عرضه بیت کوین را محاسبه می‌کند.

بر اساس گزارش گلس‌نود، شاخص خالص سود و زیان تحقق‌نیافته در ۶ مارس (۱۵ اسفند) نشان می‌دهد:

از اواسط ژانویه (اواخر دی)، میانگین هفتگی این شاخص از حالت زیان خالص تحقق‌نیافته به محدوده مثبت تغییر کرده است. این اندیکاتور نشان می‌دهد که در حال حاضر، هولدرهای حدود ۱۵درصد از ارزش بازار بیت کوین، به‌طور متوسط در سود خالص تحقق‌نیافته هستند. این الگو شبیه ساختاری مشابه مرحله انتقال در دوره‌های نزولی پیشین است.

شاخص خالص سود و زیان تحقق‌نیافته تعدیل‌شده.

در حالی که ممکن است روند صعودی بیت کوین در سال ۲۰۲۳ به‌دلیل فشار عوامل بازدارنده‌ در اواسط فوریه (اواخر بهمن) متوقف شده باشد، بررسی داده‌های آن‌چین بیانگر نشانه‌های مثبتی هستند که احتمالاً به‌زودی از پایین‌ترین مرحله بازار نزولی خارج می‌شویم.

منبع:

ارز دیجیتال


امتیاز دادن به خبر

با لایک کردن هر خبر شما می توانید کوین بیشتر جایزه بگیرید


مطالب مرتبط با این موضوع

به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران نسبت به خبر مسدودشدن دارایی‌های بایننس نگران نیستند

به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران نسبت به خبر مسدودشدن دارایی‌های بایننس نگران نیستند

بیت‌کوین یا سهام آمازون و متا؛ کدام پایدارتر است؟

بیت‌کوین یا سهام آمازون و متا؛ کدام پایدارتر است؟

سوددهی ماینرهای شبکه بیتکوین

سوددهی ماینرهای شبکه بیتکوین

نهنگ‌های بیت کوین دیدگاه صعودی دارند

نهنگ‌های بیت کوین دیدگاه صعودی دارند

دلیل کاهش قیمت بیت‌کوین به زیر ۲۶۰۰۰ دلار چه بود؟

دلیل کاهش قیمت بیت‌کوین به زیر ۲۶۰۰۰ دلار چه بود؟


تحلیل کاربران

نزول قیمت بیت کوین

aliansari

17/اسفند/1401

هرچقدر نزولی بشه فعلا با شرایط کنونی ایران و قیمت دلار برای سرمایه گذارای داخلی خوبه. هرچقدر میتونن باید بیت کوین بخرن چون اینده از آنِ رمزارزهاس.

37

بییت کوین

[email protected]

17/اسفند/1401

با عرض سلام و خسته نباشید به تمامی کاربران کوین گرام عارضم که تو این اوضاع نابسامان ایران که دلار قیمتش هر روز به بالا میره بهتره تو رمز ارزها سرمایه گذاری کرد

21

معرفی ارز و توکن های معتر و روش دستیابی

vahidesp

01/فروردین/1402

با سلام از کوینگرام لطفا تا جایی که امکان داره ارزهاو توکن هایی معرفی کنید که معتبر و اینده دار هستن و پیشرفت خواهند کرد با تشکر از تمام عوامل برنامه کوینگرام

4

ارزهای جدید

salam1360

17/اسفند/1401

تیم کوینگرام به جای این بازیهای الکی چرا درمورد ارزهای جدیداطلاعات وراهنمایی نمیده مثل ارز pawوارزهای بسیاری دیگر

16

حتما تا 16هزار دلار میاد

علیشاهین

17/اسفند/1401

شک ندارم که تا 16هزار میاد میتونین تو پیجم ببینین که اینو گفتم بعد از این رشد کوتاه مدت وارد روند نزولی میشیم

10

بیت کوین درنزول

۰۹۹۲۵۹۰۵۵۰۷

18/اسفند/1401

وقتی بیت ۲۵ هزارراردکرد تحلیها رانگاه کنید نوشتم فیکه وبازار شروع به اصلاح کرده دوستان باسابفه فروختن عزیزان بازارتاسال بعدورسیدن هاوینگ شاید دوباسه باردیگه بااخبارمثبت ومنفی بالا وپاین بشه بیت یک ابرتاج نشده در۱۷ هزارداره اگر۱۹ هزارراازدست بده تااون کانال میره دفعه قبل ۱۴ این باریک پله بالاتر برمیگرده

11

چگونه از بازارنزولی کسب درآمد کنیم..؟!!

[email protected]

16/اسفند/1401

بازار ارزهای رمزنگاری‌شده یکی از پرنوسان‌ترین بازارهاست. با توجه به آن قیمت همه رمز ها می‌تونه در طول روز بارها تغییر کنه. خیلی از افراد فکر می‌کنند سود حاصل از معاملات ارزهای رمزپایه، در نتیجه افزایش قیمت یک ارز دیجیتال است. شاید تعجب کنید اگر بگیم می‌تونید در یک بازار ریزشی هم سود کنید و از افت قیمت رمزارزها کسب درآمد کنید.

23

بازارنزولی

mahsadas

16/اسفند/1401

بازار نزولی، با رکورد اقتصادی در ارتباط هست. ترید و کسب درآمد در بازار نزولی غیر ممکن نیست، اما بهتر است استراتژی هایی را به کار ببرید که احتمال موفقیتتون بیشتربشه. بنابراین، شما باید در این بازی بسیار با احتیاط باشید، چون که بازار ارزهای دیجیتال با سرعت بالایی که در تغییر روند دارد حتی معامله گران باتجربه رونیز بسیار اوقات مات و مبهوت کرده، ما در این بحبوحه جنگ اوکراین و روسیه در یک بازار نزولی قرار داریم و نمیتوان صد درصد پیش بینی کرد که چه زمانی بازار حالت صعودی خود را به خود خواهد گرفت. توجه داشته باشید که رمز موفقیت در هر کاری داشتن تخصص و علم کافی در اون زمینه هست. در بازار ارزهای دیجیتال هم هر چقدر اطلاعات و دانش خود را بیشتر بالا ببرید، سود بهتری از این بازار خواهید برد. حتی در زمان های ریزش بازار هم میشه سود کرد، بشرطی که بدونین که چه کاری باید انجام بدین. صرافی ارز دیجیتال ایران بایننس هم در کنار شماست تا بهترین اطلاعات رو کسب کنین و با کمترین کارمزد خرید و فروش بیش از 500 ارز دیجیتال و 200 شت کوین رو انجام بدین

23

دانلود اپلیکیشن موبایل کوینگرام

با اپلیکیشن اندروید کوینگرام از آخرین مطالب بازارهای مالی و رمزارز ها با خبر باشید، قیمت تمامی رمزارز ها در لحظه چک کنید و نرخ آنها را با مبدل ارز کوینگرام به یکدیگر تبدیل کنید، با دیگر افراد در مورد تحلیل ها و مطالب گفت و گو کنید، سبد دارایی ارزهای دیجیتال خودتان را بسازید و از سود و زیان خود در بازه های زمانی مختلف با خبر باشید و با شرکت رایگان در مسابقات پیش بینی رمزارز جایزه ببرید.
coingram
coingram
کوینگرام

استارتاپ کوینگرام به عنوان یک رسانه تخصصی در حوزه بازار های مالی وارز های دیجیتال ، فعالیت خود را از تیر 1398 شروع کرد. هدف ما از ابتدا آموزش وآشنایی مردم با علم و فناوری آینده یعنی بلاک چین بوده است. آشنایی با انواع ارز های دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، آدا کاردانو و بقیه رمزارز ها میتواند ما را در انتخاب خرید و سرمایه گذاری در این حوزه بسیار بیشتر کمک کند. همان طور که سرمایه گذاری ها و ورود پول به این حوزه روز به روز بیشتر می شود، مسئولیت ما برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بیشتر می شود تا کسی درگیر پروژه های کلاه برداری و طرح های پانزی نشود.

برگزیده ها

درآمد از کوینگرام

شرایط و قوانین

مفاهیم پایه

آشنایی با بلاکچین

آشنایی با بیتکوین

آشنایی با اتریوم

کوینگرام

درباره ما

ارتباط با ما

شبکه های اجتماعی

اینستاگرامتلگرام

کلیه ی حقوق این سایت نزد کوینگرام محفوظ بوده و بازنشر محتوای اختصاصی با ذکر منبع بلامانع است.