coingram
کوینگرام

نوسان

قیمت

نام ارز

1.8%

69,953 $

4,036,288,100 تومان

Bitcoin

Bitcoin

btc

2.8%

3,793 $

218,851,484 تومان

Ethereum

Ethereum

eth

0%

0.9999 $

57,694 تومان

Tether

Tether

usdt

4.1%

622.2 $

35,902,094 تومان

Binance Coin

Binance Coin

bnb

3.4%

178.02 $

10,271,754 تومان

Solana

Solana

sol

2.8%

3,791 $

218,720,505 تومان

Staked Ether

Staked Ether

steth

0.1%

1 $

57,700 تومان

USD Coin

USD Coin

usdc

0.2%

0.5363 $

30,945 تومان

XRP

XRP

xrp

4.5%

0.1709 $

9,861 تومان

Dogecoin

Dogecoin

doge

4.8%

6.29 $

362,933 تومان

TonCoin

TonCoin

ton

بررسی کیف پول های بیت کوین از منظر حریم خصوصی ! قسمت اول

02/شهریور/1398
افزودن به نشان شده ها
 بررسی کیف پول های بیت کوین از منظر حریم خصوصی ! قسمت اول
کیف پول
آموزش
امنیت
9995
دقیقه

این دومین بخش از مجموعه مقالات نوشته شده توسط بنیاد حقوق بشر (HRF) در زمینه ارز دیجیتال و حریم خصوصی می باشد که توسط بنیاد زی کش تامین وجه شده است. برای خواندن در مورد هدف این مجموعه مقالات، مقدمه ما را از طریق این لینک بخوانید. بخش بعدی در این مجموعه به بررسی مجموعه ای از ارز های دیجیتال بنام کوین های حریم خصوصی می پردازد. این مجموعه توسط Eric Wall نوشته شده است که اخیرا به عنوان کارشناس فناوری حریم خصوصی به HRF پیوسته است.

اگر شما یک فعال سیاسی یا یک روزنامه نگار هستید و در مورد خطر فاش شدن فعالیت های بیت کوینی خود توسط یک سازمان و یا حکومت مستبد نگران هستید، انتخاب کیف پول مناسب می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. در حالی که مقاله قبلی در این مجموعه تلاش داشت به این سوال پاسخ دهد که وقتی از بلاک چین بیت کوین استفاده می کنیم، چه ردپا هایی از خود بر جای می گذاریم، برای تجهیز کردن خوانندگان با یک درک سطح پروتکل از ویژگی های حریم خصوصی بیت کوین ، در این مقاله قصد داریم وارد حیطه عمل شویم و کاربران را با اپلیکیشن هایی که برای تعامل با پروتکل و ارسال و دریافت بیت کوین مورد استفاده قرار می دهیم یعنی کیف پول های بیت کوینی آشنا کنیم.

بحثی که در اینجا ارائه شده است تا حدود زیادی متمرکز بر دسترسی به حریم خصوصی در برابر یک سازمان یا حکومت تجسسگر است. کاربرانی که نگران نظارت نیستند و آرزو دارند که کار با بیت کوین را شروع کنند، این مقاله برای آنها احتمالا اغراق و چیزی مازاد می باشد. هدف از این بررسی تنظیم اهداف حریم خصوصی نسبتا جاه طلبانه ای برای کاربرد های متفاوت و بررسی احتمال عملی دسترسی به این اهداف با استفاده از ابزار هایی است که در حال حاضر در صنعت امروز موجود هستند.

همچنان که به موضوع مهارت یافتن در حریم خصوصی بیت کوین نزدیک می شویم، اولین چیزی که به نظرتان می رسد نوع کاربرد این قضیه می باشد. به عنوان مثال به موارد زیر توجه نمایید:

آیا قصد دارید که مقداری از ثروت خود را به منظور پس انداز و یا محافظت از پولتان در برابر توقیف غیر قانونی به بیت کوین تبدیل کنید؟

آیا شما نویسنده ای هستید که قصد دارید بخشش های بیت کوینی را در اینترنت دریافت کنید و آنها را به ارز بومی کشورتان تبدیل کنید؟

آیا قصد دارید که به انجام خرید های آنلاین کالا ها و خدمات دیگر با استفاده از بیت کوین بپردازید؟

آیا قصد دارید که به خرید حضوری کالا ها و خدمات با استفاده از بیت کوین بپردازید؟

این شرایط حائز اهمیت هستند زیرا نوع اقداماتی را که شما باید انجام دهید، تحت تاثیر قرار می دهند. نیاز های حریم خصوصی فوری یک کاربر که می خواهد بیت کوین ذخیره کند، ممکن است محدود به توانایی ایجاد یک آدرس جدید و اطمینان یافتن از دریافت ایمن کوین ها باشد. در ضمن، یک کاربر نگران در مورد حریم خصوصی که آرزو دارد بخشش های بیت کوینی را به صورت منظم دریافت کند، ممکن است علاقه مند به مکانیسمی برای ایجاد اتوماتیک آدرس های جدید برای هر بخشش باشد. علاوه بر این، چنین کاربری که از بیت کوین برای خرید آنلاین استفاده می کند، ممکن است تمایل داشته باشد که منبع وجوه و آدرس آی پی منبع را در زمان انتقال تراکنش مغشوش و تیره کند. و سرانجام چنین کاربری می خواهد که از طریق استفاده از یک گوشی تلفن به نوعی حریم خصوصی و امنیت مانند تراکنش های حضوری دست یابد.

به یاد داشته باشید که در حالی که ترسیم یک تصویر ماندگار از پروتکل یک ارز دیجیتال به دلیل فرآیند مداوم بهبود و تغییر آن در واقع یک چالش می باشد، انجام چنین کاری برای اپلیکیشن های خارجی مختلفی که با آن تعامل دارند حتی چالش آفرین تر می باشند. در نتیجه، خوب است که همیشه مطمئن شوید که اطلاعات به روزی در مورد اپلیکیشن کیف پولی که قصد استفاده از آن را دارید، دارا می باشید. محصولات نرم افزاری برای ایمن باقی ماندن نیازمند تعمیر و نگهداری هستند و محصولاتی که به خوبی تعمیر و نگهداری شده باشند، می توانند به مرور زمان بهبود پیدا کنند؛ در حالی که محصولاتی که فاقد چنین اقداماتی باشند به مرور زمان رو به زوال خواهند بود. پروژه های متن باز اغلب دارای مخازن Github می باشند که در آنجا می توانید یادداشت های بیرون داده شده و فعالیت توسعه را بررسی کنید اما برای یک کاربر عادی بهترین گزینه این است که با کاربران دیگر محصول تعامل داشته باشد و سوال بپرسد. یکی از عالی ترین نقاط قوت بیت کوین جامعه ای فعال از هواداران می باشد که در پلتفرم هایی مانند Reddit و تویتر می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید و از آنها استفاده نمایید.

پیدا کردن یک کیف پول

در زمان این نوشتار، bitcoin.org بدون شک به روز ترین لیست از اپلیکیشن های کیف پول بیت کوین را دارد که بر اساس طبقه مرتب شده اند. این وبسایت اطلاعات خود را به شیوه ای شفاف از مشارکان مختلف زیادی می گیرد و نقطه شروع خوبی برای هر کاربر می باشد تا در زمان استفاده از بیت کوین ضرورت ها را یاد بگیرد.

به یاد داشته باشید که علی الرغم این حقیقت که bitcoin.org آرزو دارد که یک تلاش گروهی و شفاف باشد اما همه وبسایت ها ذاتا در معرض کنترل متمرکز هستند و محتوای آنها در هر زمانی می تواند به خطر بیافتد. همین وبسایت نیز چون توسط حامی بیت کوین کش (فورک بیت کوین) اداره می شود؛ به تازگی جهت گیری های زیادی دارد و کاربر را به خرید بیت کوین کش به صورت غیرمستقیم ترغیب میکند.

همیشه در خلال فرآیند نصب یک نرم افزار بیت کوین بسیار دقت کنید و همیشه مطمئن شوید که آنچه که دانلود می کنید نرم افزار حقیقی است. یک وب پیج به مخاطره افتاده می تواند مشابه یک وب پیج حقیقی به نظر برسد، تنها با این تفاوت که این کیف پول دانلود شده دارای تله پنهان برای دزدیدن وجوه شما می باشد. در پایین دو روش برای اجتناب از این امر بیان شده است. گزینه advanced امنیت بهتری را برای شما فراهم می آورد اما گزینه easy تنها بهبودی بر حالت عادی است و بهتر از این است که هیچ عملی انجام داده نشود.

Easy: وقتی که یک اپلیکیشن کیف پول را از یک وبسایت دانلود می کنید، همیشه مطمئن شوید که به دامنه صحیح هدایت شده اید. به عنوان مثال جستجوی عبارت Bitcoin Knots در گوگل، نتایجی از سایت های مشهوری مانند Bitcoin Wiki، Bitcointalk و GitHub را به شما نشان خواهد داد که هر کدام از این نتایج به همان وبسایت متصل می باشد.

Advanced: فایل های نصب فراهم شده برای نرم افزار اغلب به عنوان binaries مورد اشاره قرار می گیرند که اغلب با کلید های PGP از جانب یک یا تعداد زیادی از توسعه دهندگان پروژه امضا شده اند. به عنوان مثال به لینک های Bitcoin Core download instructions و Electrum download instructions مراجعه کنید.

امتیاز حریم خصوصی

برای هر کیف پول در Bitcoin.org، در حال حاضر چهار امتیاز مختلف حریم خصوصی وجود دارد که این چهار امتیاز improved، Basic، Weak و Variable می باشند.

معیار امتیاز bitcoin.org برای حریم خصوصی به صورت زیر تعریف می شود:

حریم خصوصی: آیا این کیف پول از حریم خصوصی کاربران محافظت می کند؟برای دستیابی به یک امتیاز خوب، کیف پول باید از استفاده دوباره از آدرس با به کار بردن یک آدرس جدید برای هر تراکنش اجتناب کند و از افشای اطلاعات به همتا ها یا سرور های متمرکز جلوگیری کند و با Tor سازگار باشد.برای دریافت نمره قبولی، کیف پول باید از استفاده مجدد از آدرس اجتناب کند و برای هر تراکنش آدرس جدیدی ایجاد کند.

با مطالعه مقاله اول از این مجموعه درمی یابیم که در حالی که کیفیت های کیف پول توصیف شده در اینجا قطعا شانس شما را در حفظ حریم خصوصی خود بهبود می دهند اما هرگز برای حفظ حریم خصوصی خود در برابر یک رقیب ماهر کافی نیستند. به عنوان مثال، اگر از یک کیف پول برای دریافت بیت کوین استفاده کنید و سپس روزی تصمیم بگیرید که همه موجودی خود را به کیف پول جدیدی بفرستید، روش اکتشافی مالکیت ورودی رایج هنوز به یک ابزار تحلیلی بلاک چین اجازه می دهد که به طور جزئی همه آدرس های مورد استفاده را به یکدیگر مرتبط کند.

اگر سپس به دو تا از کیف پول های طبقه improved یعنی Bitcoin Core و Wasabi Wallet نگاه کنیم، هر دوی آنها دارای این قابلیت هستند که از ایجاد ارتباطی که در بالا توضیح داده شد، جلوگیری کنند. در مورد Bitcoin Core، شما به طور دقیق می توانید از نمای کنترل کوین استفاده کنید تا به طور دستی یک خروجی را در یک زمان و در تراکنش های جداگانه ارسال کنید و پیوسته این اطمینان را داشته باشید که آدرس های شما هرگز با همدیگر ترکیب نخواهند شد. در Wasabi، باز همین نما برای شما موجود است اما در بالای آن توانایی مدیریت کوین ها از طریق تراکنش ترکیبی Chaumian CoinJoin فراهم شده است که به این ترتیب تکنیک خوشه بندی بلاک چینی ذکر شده غیر قابل استفاده و یا نادرست می شود. در اساس ممکن است از امتیاز improved به عنوان یک مبنای اولیه بزرگ برای مقوله کیف پول ها با تنوع های زیاد در داخل آن تعبیر شود. در زیر لیست کاملی از کیف پول هایی که در این مقوله قرار می گیرند را مشاهده می کنید:

امنیت و حریم خصوصی

در یک جهان ایده آل، ما قادر خواهیم بود که تنها بر ویژگی های حریم خصوصی کیف پول ها متمرکز شویم و همه جنبه های امنیتی خارج از این حیطه را رها کنیم. اما در واقعیت، چالش های امنیت و حریم خصوصی جدایی ناپذیر و در هم تنیده می باشند. بدون امنیت چیزی بنام حریم خصوصی نخواهیم داشت. در حالی که اکثر بهره برداری های نرم افزاری در کیف پول های امروزه با هدف استخراج کلید های خصوصی و دزدیدن وجوه افراد طراحی شده اند، آنها همچنین ممکن است طوری طراحی شده باشند که بتوان اطلاعات حساس در مورد کاربران را از آنها استخراج کرد. و در جهان ما که مرتبا به سمت داده مرکزی می رود تقریبا هر اطلاعاتی در مورد کاربران می تواند درآمدزا باشد و چنین انگیزه هایی برای رقیبان در حال افزایش می باشد.

برای مشاهده گر خارجی، امنیت نرم افزار ممکن است چالش مخوفی به نظر برسد. و افراد معدودی هم که وارد این حیطه می شوند، واقعیت های ناخوشایندی را تجربه خواهند کرد. نرم افزار به ندرت به صورت بسته های مستقل می آید و در عوض بسیاری از بسته های نرم افزاری وابسته به دیگر بسته های نرم افزاری می باشند. این یعنی که آسیب پذیری ها و بهره برداری ها همیشه از طریق کد مبنای آن پروژه های نرم افزاری خاص وارد اپلیکیشن های کیف پول نمی شوند بلکه به طور غیر مستقیم از طریق وابستگی های آنها وارد می شوند. به عنوان مثال در این زمینه می توان به Copay اشاره کرد.

حال این سوال مطرح می شود که کاربری که به حریم خصوصی اهمیت می دهد زمانی که تصمیم به انتخاب کیف پول می گیرد، چگونه باید با این چالش ها مواجه شود؟ چگونه پروژه هایی را که احتمالا اقدامات امنیتی خوبی را فراهم آورده اند از پروژه هایی که چنین نیستند، شناسایی می کنیم؟ در جهان نرم افزار های متن باز، می توان بر یک قانون اساسی متکی بود و آن این است که اگر افراد شایسته تر و صادق تری کد را مورد بررسی قرار دهند، احتمالا امنیت آن نیز بیشتر خواهد شد. Bruce Schneier در مورد این موضوع چنین می گوید:

تنها انتشار کد به این معنی نیست که افرادی برای عیب های امنیتی آن را مورد بررسی قرار می دهند. محققان امنیتی افرادی پر مشغله هستند که علایق آنها زیاد تغییر می کند. آنها زمان بررسی هر کد منبعی را که منتشر می شود، ندارند. پس در حالی که منتشر کردن کد منبع چیز خوبی است اما این کار امنیت را تضمین نمی کند. من می توانم تعداد زیادی کتابخانه های امنیتی متن باز را نام ببرم که قبلا کسی در مورد آنها نشنیده است و کسی آنها را مورد ارزیابی قرار نداده است. از طرف دیگر، کد امنیتی در لینوکس مورد مشاهده تعداد زیادی از مهندسان امنیتی خیلی خوب قرار گرفته است.دوما لازم است مطمئن شوید که مشکلات امنیتی به محض پیدا شدن مرتفع می گردند. مردم نقص های امنیتی را در کد امنیتی متن باز پیدا خواهند کرد. این چیز خوبی است. در زمان این نوشتار، دلیلی وجود ندارد که باور کنیم که کد متن باز ایمن تر از کد اختصاصی است. دلیل متن باز کردن آن این است که افراد زیادی کد را برای نقص های امنیتی مورد بررسی قرار می دهند و این نقص ها را پیدا خواهند کرد. اینها را سریعا باید درست کرد. پس یک کد متن باز که دو سال سن دارد احتمالا نقص های امنیتی کمتری از یک کد اختصاصی با همان سن و سال خواهد داشت. دلیل این امر این است که بسیاری از این نقص ها در خلال این دوره پیدا شده اند و مرمت شده اند. نقص های امنیتی در کد های اختصاصی هم پیدا می شوند اما با سرعتی بسیار آهسته تر.

از آنجا که این درس ها امروز هم مانند دو دهه قبل درست می باشد و تغییری ایجاد نشده است، وضعیت دشواری در اینجا برای ما پیش می آید: اگر امنیت و حریم خصوصی غیر قابل جدا شدن و توام هستند، آیا انتخاب یک کیف پول مانند Wasabi Wallet که ویژگی های حریم خصوصی پیشرفته تری دارد اما کد پایه آن کمتر از Bitcoin Core مورد بررسی قرار گرفته است، همراه با مزیت های خود دارای ریسک های برجسته ای به نسبت حریم خصوصی می باشد؟

تاریخ نشان داده که ابزار هایی که به طور خاص برای از میان برداشتن سازمان های ناظر طراحی شده اند، به مرور زمان مورد توجه بیشتر این سازمان ها قرار گرفته اند. به عنوان مثال، معروف است که NASA ابزار های حریم خصوصی honeypot را توسعه داده است که به طور خاصی برای جلب کاربران بیت کوین در گذشته طراحی شده است. بنیاد حقوق بشر در مورد این قضیه نظر یک متخصص بیت کوین بنام Peter Todd را جویا شده است:

“به طور کلی می توانم بگویم که Bitcoin Core به طور غیر معمولی درجه بسیار دقیق و کاملی از بازرسی را دریافت کرده است و به همین دلیل احتمالا از بقیه قابل اعتماد تر می باشد. اما این تنها یکی از عوامل موجود است. من به عنوان یک کاربر نهایی، بیشتر متمرکز بر آن چیزی هستم که فکر می کنم فرآیند توسعه و استاندارد ها هم احتمالا بر آن متمرکز هستند و اینکه چه انگیزه هایی آنها دارند نیز برایم حائز اهمیت است. بنابراین من کمتر نگران چیز هایی مانند Wasabi خواهم بود زیرا اهداف این پروژه به نظر خوب می رسد و ویژگی های سودمند حریم خصوصی آن ممکن است در کل بهتر باشد.

اما این تصمیم آسانی نیست. به منظور انبارش آفلاین صرف، من تنها متمایل به استفاده از Bitcoin Core مستقیما بر یک کامپیوتر جداگانه هستم تا وابستگی ها را به حداقل برسانم و مطمئن شوم که کیف پول پشتیبانی شده است.”

به طور خلاصه می توان گفت بله، کیف پول هایی مانند Wasabi در معرض ریسک بزرگتری برای داشتن نقص های امنیتی هستند و ریسک های مرتبه دوم آن در زمینه حریم خصوصی بیشتر از Bitcoin Core است اما در نهایت باید ریسک ها را در برابر عملی بودن سنجید. به عنوان مثال اجرای Wasabi بر روی Tor بدون هیچ تنظیمی به شیوه ای خلاقانه کار می کند اما کاربری که قصد دارد این کار را با Bitcoin Core انجام دهد باید انتظار ویرایش دستی فایل های تنظیم شده و استفاده از یک سطح کاربری خط فرمان لینوکس را داشته باشد.

وقتی که صحبت از چیز مهمی مانند حریم خصوصی و حاکمیت مالی می شود، هیچ کس توصیه نمی کند که امنیتی کمتر از آنچه در حد تئوری فراهم است را انتخاب کنید اما باید واقع بین هم باشیم که کاربران تا چه حد قادر به اجرا و پذیرش اقدامات نرم افزاری پیچیده می باشند.

##

ادامه دارد

منبع:

میهن بلاکچین


امتیاز دادن به خبر

با لایک کردن هر خبر شما می توانید کوین بیشتر جایزه بگیرید


مطالب مرتبط با این موضوع

کدام پروژه‌ها میتوانند هایپ بعدی بازار باشند و رشد چند صددرصدی را داشته باشند!

کدام پروژه‌ها میتوانند هایپ بعدی بازار باشند و رشد چند صددرصدی را داشته باشند!

آموزش گام به گام فیوچرز صرافی مکسی(Mexc) به همراه 200 هزار شیبا هدیه

آموزش گام به گام فیوچرز صرافی مکسی(Mexc) به همراه 200 هزار شیبا هدیه

۸۷۰ هزار دلار از کیف پول مارک کوبان دزدیده شد!

۸۷۰ هزار دلار از کیف پول مارک کوبان دزدیده شد!

انواع صرافی در دنیای رمزارزها

انواع صرافی در دنیای رمزارزها

هشدار محققان سایبری: بدافزار اینفمیس کیف‌پول‌های ارز دیجیتال را هدف قرار داده است

هشدار محققان سایبری: بدافزار اینفمیس کیف‌پول‌های ارز دیجیتال را هدف قرار داده است


تحلیل کاربران

حریم خصوصی در کیف پول

parastukh12

08/مهر/1398

ترفندهای هرمی و طرح پانزی، روشی کلاهبردارانه در سرمایه‌گذاری هستند که در آن تضمین بیشترین نرخ سود با کمترین میزان ریسک به سرمایه گذاران داده می‌شود. فعالیت این طرح به‌ گونه‌ای است که سود سرمایه گذاری افراد قدیمی‌تر را با دریافت پول از سرمایه گذاران جدیدتر تضمین می‌کند. فرض کنید شرکتی راه‌اندازی می‌شود که با تبلیغات گسترده به مردم وعده سودهای تضمینی و فوق‌العاده را می‌دهد. این شرکت می‌تواند بدون محصول باشد یا اینکه یک یا چند محصول برای خود معرفی کند. در سطح اول، مالک شرکت میزان مبلغ حداقلی را برای ورود سرمایه‌گذاران تعیین می‌کند. مثلا مشخص می‌کند که مشتریان با پرداخت ماهانه 100 دلار (یا خرید محصول فرضی) می‌توانند عضو طرح شوند و با آوردن عضوهای جدید به سودهای بی‌نظیر دست یابند. اساس طرح اینگونه است که شرکت سود خود را برداشته و سود تضمینی را به مشارکت کنندگان می‌دهد. اما در واقعیت هیچگونه فعالیت تجاری انجام نمی‌پذیرد. در روزهای اول فعالیت شرکت، سود به طور منظم و دقیق به سرمایه‌گذاران تعلق می‌گیرد. همین مورد باعث می‌شود تا مشتریان، طرح‌ را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنند. این طرح در آخر به دلیل وجود نداشتن محصول کاربردی به یک اشباع می‌رسد که دیگر سرمایه‌گذاران جذب آن نمی‌شوند. به این ترتیب سرمایه‌گذاران قبلی هم دیگر پولی دریافت نمی‌کنند و طرح به طور کامل از هم فرو می‌پاشد.برای دانلود کیف پول، ابتدا به سایت رسمی مربوط به ارز دیجیتالی که قصد خریدش را دارید سر بزنید. سعی کنین برای دانلود اپلیکیشن مربوط به کیف پول، از لینک‌هایی که در سایت رسمی به googleplay و یا appstore وجود دارد استفاده نمایید. نظرات کاربرانی که اپلیکیشن را دانلود کرده‌اند و امتیازات آنها را بررسی کنید. به یاد داشته باشید، برنامه‌ای با 100000 دانلود و امتیاز 4قابل اعتمادتر از برنامه‌ای با 1000 دانلود و امتیاز 4.5 می‌باشد. به هنگام استفاده از کیف پول‌هایی که جدید هستند بیشتر احتیاط کنید. کلید خصوصی خود را در جای امن نگهداری کنید. از یک مرورگر جداگانه برای دسترسی به کیف پول آنلاین خود استفاده نمایید. از کیف پول خود بکاپ بگیرید. نرم‌افزار کیف پول خود را به‌روزرسانی کنید. از رمزهای عبور بلندتر و پیچیده برای امنیت بیشتر استفاده نمایید. کیف‌پول‌هایی مشهورتر  با کاربران بیشتر را برای کاهش ریسک انتخاب کنید. به هنگام اجرای نرم افزار کیف پول، قابلیت تشخیص هویت دو مرحله‌ای و درخواست رمز عبور اضافی به هنگام اجرای نرم‌افزار را فعال کنید. کیف‌پول‌هایی با قابلیت چند امضا که برای هر تراکنش باید کاربری دیگر یا حتی چندین کاربر دیگر، تراکنش مذکور را تائید کنند، امن‌تر هستند.

14

كيف پول

sarona

25/شهریور/1398

بنظرم در اولين گام مهمه كه امنيت خود اپ يا وب ها بالا باشه. گام دوم هم اعتماد نداشتن به بقيه اس نبايد به هركسي در اين مورد اعتماد كرد و حريم شخصي رو اختيارشون گذاشت. در رابطه با چنين چيزي بايد هوشمندانه عمل كرد و مراقب حساب بود. اما مهم كه كيف پول هاي قدرتمندي مثل كوينومي باشه كه امنيت بالايي دارن.اينطوري كاربران حفاظت و امنيت بالايي در قبال سرمايه اشون دارن.

20

تحلیل کیف پول

[email protected]

23/شهریور/1398

بهترینکیف پول کیف پولیست که از هر لحاظ امنیت مالی راتضمین کند و بی شک راه هک شدن نداشته باشد و چنج های گوناگون و ساپورت ارز های دیجیتال گوناگون را داشته باشد

26

امنیت

Ahmad27

08/مهر/1398

همیشه امنیت کیف پول ها بالاست ولی باید مراقب هم بود چون هر چه جلوتر میریم هکرها هم قوی تر و پیچیده تر میشن

18

کیف پول

sacoin

19/مهر/1398

كيف پول blockchainاز هر لحاظ تاييد شده است هم از لحاظ اعتبار وهم اینکه پرداخت به موقع وسریعی داره.وشامل ارزهای مهم دیجیتاله.

16

معایب

Mr_JR

25/شهریور/1398

عیب بزرگ کیف پول های صرافی ساختار متمرکز آنها می باشد. این ساختار دسترسی آسان را برای هکر ها فراهم می کند و آنها به آسانی می توانند تازه واردانی را که ممکن است مقادیر برجسته ای پول را در ارز های مختلف سرمایه گذاری کنند، شناسایی نمایند. بدون وجود یک بلاک چین برای توزیع فعالیت خود در میان میلیون ها نود، یک نقطه تکی شکست وجود خواهد داشت که اگر ایجاد شود همه اطلاعات حساس و دارایی های شما در داخل کیف پول آن صرافی به مخاطره خواهد افتاد

20

امنیت کیف پول

[email protected]

06/مهر/1398

امروزه خیلی هکر ها برای منافع خود کیف پول بیت کوین ها را هک می کنند ما باید امنیت کیف پول خود را بیشتر کنیم

15

کیف پول

soheil_4011

19/آبان/1398

جدیدا یک کیف پول ایرانی اومدبه نامpmcکه دیگر نگران تحریم آن نباشید واز امنیت زیادی بر خوردار است حمایت کنید تا بکشه بالا برای دریافتش میتوانید از گوگل پلی دانلود کنید فعلا فقط واسه اندروید اومده و بعدا واسه iosمیاد

9

کیف پول free wallet

Dogtor

19/شهریور/1398

شما با یک بررسی ساده میتونید قوی بودن و یا شکننده بودن کیف پول ها رو مشاهده کنید! از لحاظ امنیت، فری ولت از روش ورود پیش پا افتاده و حفره دار، یعنی ایمیل:پسورد استفاده میکنه، که این روش کیف پول شما رو به خطر میندازه و با یک کرک ساده ارز های داخل کیف پول شما به خطر میوفته!! اینجا وقتی شما امنیت کافی رو ندارید، حریم خصوصی هم ندارید! چه بسا انتخاب بجایی داشته باشید که بشه تضمینش کرد. از اینها گذشته، بنده بشخصه از این کیف پول استفاده میکردم و حدود نیم بیت‌کوین (که میتونید ببینید که چه مقدار میشه) داخلش داشتم، زمانی که خواستم وارد اکانتم بشم پیغام خطا میداد، که فهمیدم اکانتم بلوکه شده!! با ایمیل و توئیتر و راه های دیگه هم نشد ارتباط برقرار کنم، و این شد که جواب ما "نادیده گرفتن" دست اندرکاران شد!! اینجا شما نه از جانب هکر و کرکر ها امنیت دارید و نه از جانب خود گردانندگان این کیف پول!!!! که در نهایت میشه گفت حریم خصوصی تو این کیف پول بی معنیه

42

کیف پول

Mohammad72

20/شهریور/1398

ازهرنظری که برسی کنیم خودمون امنیت خودمون روبه خطرمیندازیم اگرخودمون یادبگیریم رمز کارت وکیف یچیز شخصی نبایدبه کسی گفته بشه به قول قدیما مالیت روبپا همسایه ات رودزد نکن رمز کارت کیف روبکسی نگو پولیت تو امن ترین جای دنیاست.

34

کیف پول های امن بیت کوین

نوید

01/مهر/1400

به نظر من الان کیف پول کوینومی بهترین کیف پول موجود در بین ارزهای دیجیتاله.هم استفاده از اون راحته هم امنه

3

کیف پول

elmira3030

20/آبان/1398

اکسدوس یک کیف پول دسکتاپی رایگان است که توسط جی پی ریچاردسون و دنیل کاستاگنولی در اواسط سال 2015 ساخته شد. اکسدوس اولین کیف پول دسکتاپی با پشتیبانی از چندین ارز رمزنگاری است.

6

امنیت

Vahid_ah

02/مهر/1398

برای یه کیف پول, اولین گزینه , امنیتش هست و بعدش سهولت نقل و انتقال و همچنین جلب اعتماد کاربران

20

حفظ حریم خصوصی

zs.13730328

04/آبان/1398

داشتن حریم خصوصی در کیفهای پولی خیلی مهم است.البته حتی بیشتر برای کسانی که از که موقعیت بالاتری برخوردارند

9

بهترین برنامه جمع اوری پول های خود

yegane.tarkhani

05/آبان/1398

من ب شخصه این برنامه خوب و جذاب کیف پول رو بهتون پیشنهاد میکنم واقعا عالیه از وقتی نصبش کردم پول هامو خیلی خوب نگهه میدارم و مدیریتشون میکنم

10

بیت کوین

rahabano

11/مهر/1398

بیت کوین در نزدیک سطح 7,700 دلار با حمایت روبرو شد و فشار خرید دوباره قیمت را به سطوح بالا کشاند. این یک نشانه مثبت است، چون نشان می‌دهد که حتی قبل از رسیدن قیمت به محدوده حمایت بحرانی 7,451 تا 7,337 دلار، تقاضا افزایش می‌یابد

14

بهترین

vampireeee

28/مهر/1398

برای ایرانی ها خیلی سخته سرمایه گذاری و استفاده از کیف پول دیجیتال با وضع هرروزه تحریم ها علیه ایرانی ها

17

امنیت ارز دیجیتال

hadi1361z

23/آبان/1398

در ارزهای دیجیتال امنیت حرف اول و آخر را میزند چون اگر امنیت نباشد اصلا نمیتوان با خاطر آسوده معاملات را انجام داد.

5

کیف پول های معروف

talkbac

24/شهریور/1398

به نظر من از کیف پول های معروف برای بیت کوین استفاده بشه خیلی بهتره کوینومی و بلاک چین که البته یکی از کیف پول های معروف هستند در حال حاضر

17

حریم دیجیتالی

reza_erfani_org

29/شهریور/1398

پسورد یک حساب یا یک کیف پول دیجیتالی چیزی خصوصی و غیر قابل گفتار برای شخص دیگری است میتوان با حفظ رمز با خاطری اسوده تر در عرصه ارز های دیجیتالی قدم برداشت.

20

کیف پول

احمدمحمدی

05/مهر/1398

الان ما در ایران زندگی می کنیم بعد از امنیت کیف پول ها باید دقدقه دیگه مون اینباشه آیا مارو تحریم کردن یا نه بعد شما بگید امنیت داره یا نداره اول سوالمون باید این باشه تحریم هستیم یا نه تمام

18

دانلود اپلیکیشن موبایل کوینگرام

با اپلیکیشن اندروید کوینگرام از آخرین مطالب بازارهای مالی و رمزارز ها با خبر باشید، قیمت تمامی رمزارز ها در لحظه چک کنید و نرخ آنها را با مبدل ارز کوینگرام به یکدیگر تبدیل کنید، با دیگر افراد در مورد تحلیل ها و مطالب گفت و گو کنید، سبد دارایی ارزهای دیجیتال خودتان را بسازید و از سود و زیان خود در بازه های زمانی مختلف با خبر باشید و با شرکت رایگان در مسابقات پیش بینی رمزارز جایزه ببرید.
coingram
coingram
کوینگرام

استارتاپ کوینگرام به عنوان یک رسانه تخصصی در حوزه بازار های مالی وارز های دیجیتال ، فعالیت خود را از تیر 1398 شروع کرد. هدف ما از ابتدا آموزش وآشنایی مردم با علم و فناوری آینده یعنی بلاک چین بوده است. آشنایی با انواع ارز های دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، آدا کاردانو و بقیه رمزارز ها میتواند ما را در انتخاب خرید و سرمایه گذاری در این حوزه بسیار بیشتر کمک کند. همان طور که سرمایه گذاری ها و ورود پول به این حوزه روز به روز بیشتر می شود، مسئولیت ما برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بیشتر می شود تا کسی درگیر پروژه های کلاه برداری و طرح های پانزی نشود.

برگزیده ها

درآمد از کوینگرام

شرایط و قوانین

مفاهیم پایه

آشنایی با بلاکچین

آشنایی با بیتکوین

آشنایی با اتریوم

کوینگرام

درباره ما

ارتباط با ما

شبکه های اجتماعی

اینستاگرامتلگرام

کلیه ی حقوق این سایت نزد کوینگرام محفوظ بوده و بازنشر محتوای اختصاصی با ذکر منبع بلامانع است.