coingram
کوینگرام

نوسان

قیمت

نام ارز

2.1%

69,550 $

4,013,035,000 تومان

Bitcoin

Bitcoin

btc

2.2%

3,740 $

215,784,152 تومان

Ethereum

Ethereum

eth

0%

0.9997 $

57,683 تومان

Tether

Tether

usdt

3.3%

616 $

35,543,777 تومان

Binance Coin

Binance Coin

bnb

3.2%

176.49 $

10,183,473 تومان

Solana

Solana

sol

2.2%

3,742 $

215,913,400 تومان

Staked Ether

Staked Ether

steth

0.1%

1 $

57,700 تومان

USD Coin

USD Coin

usdc

0.5%

0.5315 $

30,668 تومان

XRP

XRP

xrp

3.2%

0.167 $

9,636 تومان

Dogecoin

Dogecoin

doge

4.9%

6.26 $

361,202 تومان

TonCoin

TonCoin

ton

به کمک بلاک چین، محاسبات ابری پیشرفت چشمگیری می‌کند!

05/دی/1399
افزودن به نشان شده ها
به کمک بلاک چین، محاسبات ابری پیشرفت چشمگیری می‌کند!
بلاک چین
آموزش
اخبار
3600
4 دقیقه

خدمات محاسبات ابری (Cloud computing) مشاغل و توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا منابع را سازماندهی کرده و از راه دور، بار کاری را بر روی دوش اینترنت بگذارند. میلیون‌ها نفر در سراسر جهان برای اشتراک‌گذاری داده‌ها و ذخیره اطلاعات به محاسبات ابری اعتماد می‌کنند. در حالی که ویروس کرونا بسیاری از شرکت‌ها در سراسر جهان را مجبور می‌کند تا کارهای خود را از راه دور انجام دهند، بازار رایانش ابری در سراسر جهان با رشد ۳۳ درصدی در این سه ماه اخیر، به ۳۶.۵ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است. ریشه آنچه ما امروزه به عنوان رایانش ابری می‌شناسیم را می‌توان در دهه ۱۹۵۰ جستجو کرد؛ یعنی زمانی که هر کدام از زیرساخت‌های اصلی پردازنده پیچیده IBM یکی از اتاق‌های سرور را پر کرده بود و امروزه، پیشرفت سریع در تکنولوژی صدها سرور با اندازه‌هایی بسیار کوچک‌تر از قبل چنین اتاق‌هایی را پر می‌کنند.

اما افزایش قیمت‌ها و انحصارطلبی توسط شرکت‌های عظیم با مقیاس بزرگ و خطرات امنیتی (که نتیجه متمرکز بودن حجم زیادی از داده‌های کاربران است)، همچنان برای تامین‌کنندگان و مصرف‌کنندگان مساله است؛ تکنولوژی بلاک چین که توانایی ارائه راه‌حل در زمینه‌های مختلفی مانند شفافیت زنجیره تامین و انتقال مالکیت املاک را دارد، راه حل بعدی در محاسبات ابری است.

در زیر چندین روش برای بهبود بلاک چین در مدل‌های رایانش ابری موجود، شرح داده می‌شود.

بلاک چین بازار محاسبات ابری را از انحصار شرکت‌ها خارج می‌کند

با افزایش تصاعدی نیاز به محاسبات ابری، انحصار غول‌های این صنعت مانند خدمات وب آمازون، مایکروسافت آزور و گوگل کلود نیز افزایش می‌یابد. این بخش، مشابه سیستم عامل‌های تلفن همراه و موتورهای جستجو، انحصارا تحت کنترل تعداد محدودی ارائه‌دهنده سرویس است.

بزرگ‌ترین شرکت‌های محاسبات ابری جهان به سرعت از افزایش نیاز به دسترسی سریع به اطلاعات و ذخیره منابع IT بهره برده‌اند و با این کار سهم گسترده‌ای از بازار را به دست آورده‌اند؛ AWS آمازون به تنهایی صاحب سی و دو درصد از بازار محاسبات ابری در سال ۲۰۲۰ است و درآمد آن از مجموع درآمد سه رقیب بعدی نیز بیشتر است. شرکت‌های عظیم، رشد رقبای کوچک‌تر را خفه می‌کنند. اما بلاک چین به شرکت‌ها و توسعه‌دهندگان یک راه‌حل جایگزین ارائه می‌دهد؛ با استفاده از مدل‌های مبتنی بر بلاکچین، راه حل‌های محاسبات ابری در سطح سازمانی می‌توانند رقابتی معنادار داشته باشند. برای مصرف‌کننده نهایی، نگهداری داده و پردازش آن بدون نیاز به پرداخت هزینه‌های بالا و اعتماد به تعداد محدودی از قدرت‌های متمرکز ممکن می‌شود.

بلاک چین مقرون به صرفه است

با توجه به این که غول‌های صنعت در حال حاضر شاه‌کلیدها را در دست دارند، محاسبات ابری برای بسیاری از مشاغلی که به صورت روزمره از آن استفاده می‌کنند، هزینه‌های غیرمنطقی دارد. ارائه‌دهندگان برجسته محاسبات ابری مانند گوگل، برای راه‌اندازی فارم‌های سرور (server farm) در مقیاس بسیار بزرگ، به فضا و منابع زیادی احتیاج دارند و منطقا این موضوع در هزینه نهایی نمایان می‌شود.

اگر کاربر نهایی از تمام هزینه‌ای که پرداخت کرده استفاده می‌کرد، هزینه‌ها تا حدی قابل قبول بود؛ اما متاسفانه چنین نیست و بیش از یک سوم هزینه‌های محاسبات ابری هدر می‌رود. با افزایش هزینه‌های پردازش داده‌ها، بلاک چین می‌توانند هزینه‌های اضافی مربوط به ذخیره‌سازی ابری معمولی را کاهش دهد. ارائه‌دهندگان کلود مبتنی بر بلاک چین، به دلیل این که در بستر فارم‌های وسیع کار نمی‌کنند، نیازی به دریافت هزینه‌های بالاتر از کاربران نهایی ندارند؛ بنابراین می‌توانند با کسری از هزینه‌های ارائه‌دهندگان متمرکز محاسبات ابری، قدرت محاسباتی مشابه را ارائه دهند. این یکی از دلایل توجه USP به شرکت‌های نوآور مانند Gather است. با استفاده از تکنولوژی بلاکچین، ارائه‌دهندگان محاسبات ابری غیرمتمرکز می‌توانند به قدرت پردازش ارزان و قابل اطمینان، در حالی که سرعت انتقال و سطح کلی امنیت را بالا نگه دارند، دسترسی سازمانی ارائه دهند.

Gather یک مدل مبتنی بر بلاک چین ایجاد کرده که به نفع همه طرفین است. کاربران به وبسایت می‌آیند و توانایی‌های پردازش بدون استفاده خود را به اشتراک می‌گذارند. صاحبان وب‌سایت از این پردازش‌ها درآمد کسب می‌کنند و شرکت‌ها نیز از قدرت محاسباتی کم‌هزینه بهره‌مند می‌شوند.

بلاک چین به مسائل مهم امنیتی می‌پردازد

محاسبات ابری غیرمتمرکز به جز کاهش هزینه‌های تجاری، خطرات نفوذ به داده‌ها را که هم‌اکنون در مدل‌های محاسبات ابری متمرکز وجود دارد، از بین می‌برد. نتایج یک مطالعه انجام شده توسط شرکت اطلاعاتی جهانی به نام IDC، نشان داده که تقریبا ۸۰٪ شرکت‌های مورد بررسی، حداقل یک مورد نفوذ به داده‌های ابری را در ۱۸ ماه گذشته تجربه کرده‌اند.

ذخیره داده‌ها به شکل تک نقطه‌ای خطر بیشتری برای نفوذ بر داده‌ها دارد. راه‌حل‌های توزیع ذخیره‌سازی دیتای ارائه شده توسط تکنولوژی Blockchain، فایل‌ها را به قطعاتی رمزگذاری شده تقسیم می‌کند و سپس در چندین نود (اغلب در کشورهای مختلف) ذخیره می‌کند. این امر امنیت شبکه را به طور قابل توجهی تقویت می‌کند.

جلوگیری از هدر رفتن قدرت محاسباتی کنونی توسط بلاک چین

امروز برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تکنولوژی جهان، برای تامین قدرت پردازش مورد نیاز برای مسائلی که به منابع پردازش وسیع نیاز دارد، به شبکه‌ای از دستگاه‌های بیکار وابسته هستند و از قدرت تجمیعی آن‌ها استفاده می‌کنند. چندین شرکت بلاک چین این مدل را بهبود داده‌اند و راه‌حل‌های نوینی ارائه کرده‌اند که افرادی که دستگاه‌های بیکار در اختیار دارند را به اشتراک‌گذاری تشویق می‌کند.

آنکر (Anker) با استفاده از مدل اقتصاد مشارکتی، مبالغی را برای استفاده از دستگاه‌های بیکار افراد پرداخت می‌کند و آن‌ها را با افرادی که نیازمند استفاده از قدرت پردازش آن هستند متصل می‌کند. اج نتورک (Edge Network) نیز قصد دارد تا با حذف واسطه و ارائه تبادل همتا به همتا برای قدرت محاسباتی، تاثیری که فارم‌های سرور موجود بر محیط زیست دارند را کاهش دهد.

همانطور که به پایان سال ۲۰۲۰ می‌رسیم، نیروهای کار توزیع شده به مدل‌های جدیدی تبدیل می‌شوند. اشتهای جهانی برای خدمات محاسبات ابری در لحظه بیشتر می‌شود و به نظر می‌رسد بلاک چین برای تغذیه توده مردم آماده است.

منبع:

میهن بلاکچین


امتیاز دادن به خبر

با لایک کردن هر خبر شما می توانید کوین بیشتر جایزه بگیرید


مطالب مرتبط با این موضوع

تحلیلگر مطرح بازار ارز دیجیتال رویایی از قله‌های جدید برای بیت‌کوین، اتریوم و سولانا می‌کشد!

تحلیلگر مطرح بازار ارز دیجیتال رویایی از قله‌های جدید برای بیت‌کوین، اتریوم و سولانا می‌کشد!

ایلان ماسک با زبان طنز به نوسانات بازار کریپتو واکنش نشان می‌دهد!

ایلان ماسک با زبان طنز به نوسانات بازار کریپتو واکنش نشان می‌دهد!

کیف پولی که از 757 دلار به 880 هزار دلار رسید!

کیف پولی که از 757 دلار به 880 هزار دلار رسید!

ارزهای در خطر SEC کدام ها هستند؟

ارزهای در خطر SEC کدام ها هستند؟

تغییر راهبرد آرک در ETF خود

تغییر راهبرد آرک در ETF خود


تحلیل کاربران

پسیکوکینه سیس همه فن حریفی بنام بلاک چین

jalal69

06/دی/1399

هر چقدر که به سمت تکنیکال تر شدن پروسه های خیلی فنی و محاسباتی به پیشرفتهای تراز بالاتری دست میابیم از انطباق بلاک چین بر آنبیشتر و بهینه تر میتوانیم استفاده کنیم‌.گویا در گذشته های دور از آن درخیلی از علوم استفاده میشده ولی مثل خیلی از علوم موقتا به فراموشی سپرده شده بود.سپاس

12

علم قرن اینده

shabshekan

05/دی/1399

با سلام و وقت بخیر,,,کارکردهای سیستم بلاکچین و شناخت ان در تمام کشور های جهان ادامه دارد ,در کشورهای پیشرفته در هر سیستم کاربری,,یک مدل بلاکچین خاص و کاربردی ارایه شده است,به تازگی سیستم بلاکچین به کمک افراد امده تا به راحتی اطلاعات خود را در حافطه ابری زخیره کرده و با ایمنی و به راحتی به انها دسترسی داشته باشند,البته سیستم بلاکچین در اول راه است و به درستی ان را علم قرن اینده لقب داده اند,

36

بلاکچین

zendehdel

05/دی/1399

با کمک ومساعدت از بلاکچین تمام محاسبات ابری ما به واقعیت ودرستی میانجامد وهرانچه بابت پیش بینیها انجام میدیم بابت خارج شدن وجلوگیری از ضرر ویا از وارد شدن واستفاده ومنفعت بردن از کوین بیشتر به ما یاری وتجربه بیشتر میاموزه وعلم ودانش کاربر را نسبت به ارزهای دیجیتال بیشتر وبیشتر میکند

30

بلاکچین

kamezjan

05/دی/1399

بلاکچین فراتر از اونه که بخوایم در دوخط توضیح بدیم ولی خلاصه باید بگم کمک بزرگی به نسل امروز و آینده کرد که هنوز شاید متوجه و ارزشش نباشن ولی ده سال آینده که پول رسمی کره زمین ارز دیجیتال شود بعد متوجه ارزش بلاکچین میشوند

27

بلاک چین

ahmadamandadi

05/دی/1399

درحال حاضر فناوری بلاک چین درحال پیشرفت است شرکت‌ها وسازمان ها به هرطریق که باعث بهبودو پیشرفت خدماتشان باشدازاین فناوری بهره میگیرند

20

پیشرفت محاسبات ابری بااستفاده از بلاک چی

زارع

05/دی/1399

کاربران اینترنت وگوگل از محاسبات ابری با استفاده از بلاک چین بطور چشمگیری روبه افزایش استفاده کاربران برای ذخیره اطلاعات وداده های خود به محاسبات ابری با کمک بلاک چین روبه فزونی است که این کار درتسهیل داده هابه دوستان وهمکاران درنوع خود کاری بی بدیل وجوان پسند می باشد

29

بلاکتو بچین

Amin20001000

06/دی/1399

امروزه ما شاهد این هستیم که مردم از روستاها به شهرها امده اند و از ان سو سراغ اینترنت رفته اند و توانسته اند با بلاک چین اطلاعات خود را بالا ببرند و ارتباطی جامع داشته باشند.

11

فضای ابری

sajjadstar

06/دی/1399

با توجه به شرایط کنونی جهان و گستردگی ویروس کرونا در آن، بسیاری از افراد مجبور به دور کاری و استفاده از فضای اینترنت جهت به اشتراک گذاری اطلاعات خود هستند و در این بین فضای ابری می تواند کمک شایانی به جهان نماید.

15

کار‌ کرد‌ بلاکچین

mtpanah

05/دی/1399

بلاک چین تمامی اطلاعات و جزییات تک تک تراکنش‌های صورت گرفته با این ارز دیجیتال را در خود ذخیره می‌کند و اگر یک کاربر بخواهد یک بیت کوین را بیش از دو بار معامله (یعنی کلاهبرداری کند) مانع آن می شود

47

محاسبات ابری

soheilstar

05/دی/1399

محاسبات ابري به گونه اي سيستم هاي توزيع شده و موازي اطلاق مي گردد که مجموعه اي از کامپيوترهاي مجازي را که به يکديگر متصل هستند شامل ميشود. اين کامپيوترها بطور پويا عرضه شده و بعنوان يک يا چند منبع محاسباتي يکپارچه بر اساس توافقات سطح سرويس ديده ميشوند و اين توافقات در طول مذاکرات سرويس دهندگان و مصرف کنندگان برقرار ميگردند. محاسبات ابري سعي دارد ايجاد پوياي نسل جديدي از مراکز داده اي را، با ارائه کردن سرويس ها و خدمات در ماشين هاي مجازي شبکه شده بصورت پويا، بگونه اي ممکن سازد که کاربران بتوانند از هر جايي از دنيا به برنامه هاي کاربردي دسترسي داشته باشند

23

بلاک.چین

azad6200

06/دی/1399

در محاسبات ابری بلاک چین نوعی سیستم.طراحی کرده اند که.پرداخت و دریافت معاملات اقتصادی به راحتی با اینترنت میسر است

24

بلاک چین

ماهور

05/دی/1399

استفاده از بلاک چین راهی آسان برای استفاده و کار کردن برای خیلی از افراد جامعه ست و بیشترین کار در بلاکچین با استفاده از اینترنت انجام می شود

43

بلاکچبن

nas.450

07/دی/1399

با توجه به شرایط وحشتناکی که دنیارو فرا گرفته و کرونایی که دامن همه کشور هارو گرفته دور کاری رواج پیدا کرده دیگه استفاده از اینترنت و بلاک چین ها کمک خوبی به ادامه زندگی میکنن

8

دانلود اپلیکیشن موبایل کوینگرام

با اپلیکیشن اندروید کوینگرام از آخرین مطالب بازارهای مالی و رمزارز ها با خبر باشید، قیمت تمامی رمزارز ها در لحظه چک کنید و نرخ آنها را با مبدل ارز کوینگرام به یکدیگر تبدیل کنید، با دیگر افراد در مورد تحلیل ها و مطالب گفت و گو کنید، سبد دارایی ارزهای دیجیتال خودتان را بسازید و از سود و زیان خود در بازه های زمانی مختلف با خبر باشید و با شرکت رایگان در مسابقات پیش بینی رمزارز جایزه ببرید.
coingram
coingram
کوینگرام

استارتاپ کوینگرام به عنوان یک رسانه تخصصی در حوزه بازار های مالی وارز های دیجیتال ، فعالیت خود را از تیر 1398 شروع کرد. هدف ما از ابتدا آموزش وآشنایی مردم با علم و فناوری آینده یعنی بلاک چین بوده است. آشنایی با انواع ارز های دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، آدا کاردانو و بقیه رمزارز ها میتواند ما را در انتخاب خرید و سرمایه گذاری در این حوزه بسیار بیشتر کمک کند. همان طور که سرمایه گذاری ها و ورود پول به این حوزه روز به روز بیشتر می شود، مسئولیت ما برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بیشتر می شود تا کسی درگیر پروژه های کلاه برداری و طرح های پانزی نشود.

برگزیده ها

درآمد از کوینگرام

شرایط و قوانین

مفاهیم پایه

آشنایی با بلاکچین

آشنایی با بیتکوین

آشنایی با اتریوم

کوینگرام

درباره ما

ارتباط با ما

شبکه های اجتماعی

اینستاگرامتلگرام

کلیه ی حقوق این سایت نزد کوینگرام محفوظ بوده و بازنشر محتوای اختصاصی با ذکر منبع بلامانع است.