coingram
کوینگرام

تثبیت قیمت‌ها پس از سقوط ۱۰ درصدی بیت کوین؛ سقوط از اوج‌ ۶۹ هزار دلاری تا کجا ادامه پیدا می‌کند؟

29/آبان/1400
افزودن به نشان شده ها
تثبیت قیمت‌ها پس از سقوط ۱۰ درصدی بیت کوین؛ سقوط از اوج‌ ۶۹ هزار دلاری تا کجا ادامه پیدا می‌کند؟
Bitcoin
Altcoin
Market
تحلیل
2276
زمان مطالعه: 4 دقیقه

در هفته‌ای که گذشت، بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال شاهد اصلاح قیمت‌ها بود. برخی از کارشناسان معتقدند اصلاح‌های این‌چنینی در جریان چرخه‌های صعودی طبیعی است و آسیبی به روند کلی بازار نمی‌زند. با این حال عده‌ای تصور می‌کنند که این اصلاح جزئی می‌تواند در ادامه نشانه‌ای برای اصلاح عمیق‌تر قیمت‌ها باشد.

به گزارش کوین دسک، بازار بیت کوین در طول هفته گذشته سقوطی ۱۰ درصدی را تجربه کرد، با این حال روز جمعه قیمت توانست موقعیت خود را در محدوده ۵۷,۰۰۰ دلار حفظ کند. قیمت این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته نوسان قابل‌توجهی نداشته است، با این حال اتریوم و سولانا هرکدام به ترتیب جهشی ۶ و ۹ درصدی را تجربه کرده‌اند.

کی یانگ جو (Ki Young Ju)، مدیرعامل وب‌سایت تحلیلی کریپتو کوانت (CryptoQuant)، روز گذشته در مطلبی نوشت:

احساسات بازار در کوتاه‌مدت نشان از نوسان محدود و نزولی قیمت دارد. معامله‌گران در بازار قراردادهای آتی دائمی بیت کوین، وارد موقعیت‌های شورت (فروش) می‌شوند.

تحلیل‌گران معتقدند که استفاده از اهرم‌های معاملاتی بیشتر می‌تواند نشانه‌ای برای رسیدن بازار به کف‌های قیمتی باشد؛ اتفاقی که هفته گذشته حجم قابل‌توجهی از موقعیت‌های معاملاتی لانگ (خرید) معامله‌گران را لیکویید کرد.

شاخص‌ها تکنیکال هم نشان می‌دهند تا زمانی که قیمت بالای حمایت ۵۳,۰۰۰ دلاری باشد، چشم‌انداز صعودی بلندمدت دست‌نخورده باقی می‌ماند.

سقوط از اوج‌ ۶۹ هزار دلاری تا کجا ادامه پیدا می‌کند؟

نمودار زیر سقوط‌های بیت کوین از اوج‌‌‌های تاریخی تا کف‌های قیمتی را نشان می‌دهد. این ارز دیجیتال اخیراً سقوطی ۱۳ درصدی را از اوج تاریخی ۶۹,۰۰۰ دلاری تجربه کرده است. پس از رسیدن به اوج‌های تاریخی، کاهش جزئی قیمت امری طبیعی است و این احتمال وجود دارد که در جریان چرخه‌های صعودی هم، قیمت در مقطعی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد از اوج تاریخی فاصله بگیرد.

اصلاح عمیق قیمت در جریان روند صعودی گسترده بازار، می‌تواند در بلندمدت به بیت کوین آسیب بزند. آن‌طور که از نمودار زیر پیداست، میزان سقوط از اوج‌های تاریخی پیش از بازیابی قیمت، بین ۵۰ تا ۶۰ درصد بوده است.

نمودار درصد سقوط قیمت از اوج‌های تاریخی

برخی از تحلیل‌گران معتقدند که سقوط اخیر قیمت از اوج ۶۹,۰۰۰ هزار دلاری می‌تواند نشانه‌ای برای ریزش‌های بیشتر در بازار بیت کوین باشد.

الکس کوپتسیکویچ (Alex Kuptsikevich)، تحلیل‌گر اف‌ایکس پرو (FxPro)، گفته است:

سقوط دوباره و ۵ درصدی ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال، نشانه‌ای برای آغاز یک روند نزولی است، البته با فرض اینکه ارزهای دیجیتال با همان قواعد روان‌شناختی‌ای پیش می‌روند که پایه و اساس تحلیل تکنیکال است.

او افزود:

فشار فروش بازار ارزهای دیجیتال پس از رسیدن به اوج‌های قیمتی در ماه مه (اردیبهشت)، تنها زمانی به پایان رسید که ارزهای بازار بیشتر از نصف قیمت خود را از دست داده بودند. این احتمال هم افزایش یافته است که فروشندگان تا رسیدن قیمت به ۴۸,۰۰۰ دلار فعال باشند؛ هرچند که هنوز چند مانع قابل‌توجه در مسیر قیمت وجود دارد.

هولدرهای بیت کوین بی‌حرکت مانده‌اند

در حال حاضر داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد که تقاضا برای خرید بیت کوین ثبات مانده است. حتی پس از سقوط ۲۰ درصدی قیمت از اوج تاریخی اخیر هم به نظر نمی‌رسد که هولدرهای بلندمدت بیت کوین به خاطر ترس از سقوط بیشتر بازار، تمایلی به فروش سرمایه خود داشته باشند.

وب‌سایت تحلیلی گلاسنود (Glassnode) روز گذشته در توییتی نوشت:

پس از آنکه [حجم بیت کوین‌های نگهداری‌شده توسط هولدرهای بلندمدت] به اوج ۱۳.۵ میلیون واحدی رسید، این سرمایه‌گذاران بلند‌مدت در طول یک ماه گذشته تنها ۱۰۰,۰۰۰ بیت کوین از موجود خود را خرج کرده‌اند که معادل ۰.۷ درصد از کل سرمایه آنهاست.

گلاسنود گفته است همچنان این احتمال وجود دارد که هولدرهای بلندمدت در ادامه به سقوط اخیر قیمت بیت کوین واکنش نشان دهند.

نمودار حجم بیت کوین‌های هولدرهای بلندمدت

وضعیت بازار آلت کوین‌ها

عملکرد بهتر توکن شبکه‌های لایه اول در مقایسه با اتریوم: شرکت تحقیقاتی دِلفی دیجیتال (Delphi Digital) گفته رشد اکوسیستم‌های جایگزین اتریوم یکی از جریان‌های اصلی امسال است و شبکه‌های مختلفی از جمله ترا (Terra)، اولنچ و سولانا با افزایش توجه به شبکه‌های چندزنجیره‌ای، در این مدت به‌شدت مورد استفاده قرار گرفته‌اند. ارزهای دیجیتال لونا، اولنچ و سولانا، به‌ویژه در نیمه دوم سال جاری میلادی، در مقایسه با اتریوم با اختلاف عملکرد بهتری داشته‌اند.

اضافه‌شدن راهکار لایه دوم آربیتروم به شبکه‌های تحت پوشش صرافی بایننس: بایننس به‌تازگی پشتیبانی از شبکه اصلی آربیتروم وان (Arbitrum One) را آغاز کرده است. این اتفاق به استفاده بیشتر از اتریوم کمک می‌کند و به کاربران صرافی این امکان را می‌دهد تا اتریوم و دیگر توکن‌های مبتنی بر استاندارد «ERC-20» را از طریق این راهکار لایه دوم و با کارمزدی کمتر انتقال دهند.

منبع:

ارز دیجیتال


امتیاز دادن به خبر

با لایک کردن هر خبر شما می توانید کوین بیشتر جایزه بگیرید


مطالب مرتبط با این موضوع

بیت‌کوین یا سهام آمازون و متا؛ کدام پایدارتر است؟

بیت‌کوین یا سهام آمازون و متا؛ کدام پایدارتر است؟

سوددهی ماینرهای شبکه بیتکوین

سوددهی ماینرهای شبکه بیتکوین

نهنگ‌های بیت کوین دیدگاه صعودی دارند

نهنگ‌های بیت کوین دیدگاه صعودی دارند

دلیل کاهش قیمت بیت‌کوین به زیر ۲۶۰۰۰ دلار چه بود؟

دلیل کاهش قیمت بیت‌کوین به زیر ۲۶۰۰۰ دلار چه بود؟

عدم قطعیت‌های کلان و افت بیت کوین به زیر 27 هزار دلار

عدم قطعیت‌های کلان و افت بیت کوین به زیر 27 هزار دلار


تحلیل کاربران

تثبیت قیمت ها

[email protected]@stesh

29/آبان/1400

بعد از اصلاحی که بازار انجام داد حالا در مرحله تثبیت قیمت ها هستیم و میتونیم از حالا به بعد منتظر صعودی شدن بیت کوین باشیم

38

تثبیت سقوط۱۰درصدی بیت کوین

mohamad1390

29/آبان/1400

به نظر من بیت کوین تا هفته دیگه ۵درصد افزایش قیمت خواهد داشت ودر ماه اینده شاهد روند افزایشی بیت کوین خواهیم بود

1

بیت کوین

Aminmahmodi

30/آبان/1400

بیت کوین آینده درخشانی دارد هرکس بتواند با هر مقدار پولی که میتواند در آن سرمایه گذاری کند آینده خود را میسازد

1

بید کویین

[email protected]

30/آبان/1400

بید کویین برای اونایی که الان بخوان سرمایه گزاری بکنن مشکله چون به اوج فلک رسیده فکر کنم الان باید دست نگهدارید تا ببینیم چیمیشه

2

اصلاح قیمت بیت

aidinjabari

30/آبان/1400

اصلاح عمیق قیمت بیت کوین در جریان روند های صعودی گسترده بازار میتواند در بلند مدت به بیت اسیب بزند . معمولا بیت کوین بعد از اوج های تاریخی خود همیشه پول بک زده است . و جای نگرانی نیست

17

وقتی آمریکا هم حریف رمز ارزها نمی شود

morteza.65

29/آبان/1400

واقعا رمز ارزها روی جدیدی از تکنولوژی رو به کار گرفته اند که دولت های بزرگ مانند چین و آمریکا هم تنها چند روز می توانند بازار را تحت تاثیر قرار دهند ، این یعنی یک قدم به سوی موفقیت برای مردمی که هوشمندانه در این حوزه فعالیت دارند به امید موفقیت تمام ایرانی ها در این صنعت

29

تثبیت و اصلاح قیمت هاپس ازیک صعود

زارع

29/آبان/1400

قیمت ارزهای دیجیتال بخصوص بیت کوین که به اوج تاریخی خود رسید امری طبیعی است که باسقوط از69هزار دلار 58هزاردلار ولی اتریوم وسولانا بعداز سقوط توانستند قیمت خودرا دوباره صعودی کنند ولی بااین ریزش بیت کوین هولدرها قصدفروش ندارند چون روند صعودی طبق نمودارهای تکنیکال ادامه دارد

31

بیت کوین

[email protected]@n

29/آبان/1400

این ریزش قیمت پایدار نیست و خیلی زود روند صعودی شروع میشه و میتونیم قیمت بیت کوین رو خیلی بالاتر ببینیم

39

ریزش قیمت بیت کوین تاکجا؟

hassanmohammadi

29/آبان/1400

بیت کوین درکمترازدوهفته تقریبا۲۰ درصد ازاوج کاهش یافته، موضوعی که ثابت میکند نوسانات شدید همچنان یکی ازمشخصه های سرمایه گذاری در بازار رمزارزهاست

22

تثبیت قیمتها

09192110430

29/آبان/1400

در هفته‌ای که گذشت، بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال شاهد اصلاح قیمت‌ها بود. برخی از کارشناسان معتقدند اصلاح‌های این‌چنینی در جریان چرخه‌های صعودی طبیعی است و آسیبی به روند کلی بازار نمی‌زند. با این حال عده‌ای تصور می‌کنند که این اصلاح جزئی می‌تواند در ادامه نشانه‌ای برای اصلاح عمیق‌تر قیمت‌ها باشد

2

روند نزولی بیت کین

amiralipor

01/آذر/1400

با پایین اومدن بیت کوین کمک بزرگی برای بالا رفتن آلت کوین میشه که با تحلیل بزرگان انجیل و شیبا و ... دو سه تا ارز دیگه کا تو این ۲۴ ساعت بالا رفته به احتمال فراوان روند صعودی خود را ادامه میده

9

بیت کوین

frbood

29/آبان/1400

مردم به بیت کوین اعتماد دارن با ۱۰هزار کم وزیاد سراغ فروش نمیرن ومنتظر میمونن چون این ارزپرارزش هر لحظه سعود خودشو نشون میده وبه نظرمن برمیگرده از ۶۰ هزار بالاتر

1

بیت کوین

[email protected]

29/آبان/1400

بیت کوین دیگه سقوط نمی کنه و حالا با تثبیت جایگاه خودش خیلی زود منفجر میشه و قیمت خیلی بالایی رو رقم میزنه

33

آمریکا حرف رمز ارز نمی شود

akbarabadi

29/آبان/1400

با اجرای طرح مالیات و حذف etfو هزاران برنامه دیگر توسط آمریکا فقط چند روزی توانست رمز ارزهای دیجیتال را تحت تاثیر قرار دهد باز هم بیت کوین به ۵۸۰۰۰دلار رسید ودر آینده بالاتر هم خواهد رفت

27

بازار بیت کوین

ayoobchem

29/آبان/1400

بازار بیت کوین در طول هفته گذشته سقوطی ۱۰ درصدی را تجربه کرد، با این حال روز جمعه قیمت توانست موقعیت خود را در محدوده ۵۷,۰۰۰ دلار حفظ کند. قیمت این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته نوسان قابل‌توجهی نداشته است، با این حال اتریوم و سولانا هرکدام به ترتیب جهشی ۶ و ۹ درصدی را تجربه کرده‌اند.

26

دانلود اپلیکیشن موبایل کوینگرام

با اپلیکیشن اندروید کوینگرام از آخرین مطالب بازارهای مالی و رمزارز ها با خبر باشید، قیمت تمامی رمزارز ها در لحظه چک کنید و نرخ آنها را با مبدل ارز کوینگرام به یکدیگر تبدیل کنید، با دیگر افراد در مورد تحلیل ها و مطالب گفت و گو کنید، سبد دارایی ارزهای دیجیتال خودتان را بسازید و از سود و زیان خود در بازه های زمانی مختلف با خبر باشید و با شرکت رایگان در مسابقات پیش بینی رمزارز جایزه ببرید.
coingram
coingram
کوینگرام

استارتاپ کوینگرام به عنوان یک رسانه تخصصی در حوزه بازار های مالی وارز های دیجیتال ، فعالیت خود را از تیر 1398 شروع کرد. هدف ما از ابتدا آموزش وآشنایی مردم با علم و فناوری آینده یعنی بلاک چین بوده است. آشنایی با انواع ارز های دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، آدا کاردانو و بقیه رمزارز ها میتواند ما را در انتخاب خرید و سرمایه گذاری در این حوزه بسیار بیشتر کمک کند. همان طور که سرمایه گذاری ها و ورود پول به این حوزه روز به روز بیشتر می شود، مسئولیت ما برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بیشتر می شود تا کسی درگیر پروژه های کلاه برداری و طرح های پانزی نشود.

برگزیده ها

درآمد از کوینگرام

شرایط و قوانین

مفاهیم پایه

آشنایی با بلاکچین

آشنایی با بیتکوین

آشنایی با اتریوم

کوینگرام

درباره ما

ارتباط با ما

شبکه های اجتماعی

اینستاگرامتلگرام

کلیه ی حقوق این سایت نزد کوینگرام محفوظ بوده و بازنشر محتوای اختصاصی با ذکر منبع بلامانع است.