coingram
کوینگرام

فدرال رزرو نیویورک: بیت کوین می‌تواند جایگزینی برای طلا باشد

21/بهمن/1401
افزودن به نشان شده ها
فدرال رزرو نیویورک: بیت کوین می‌تواند جایگزینی برای طلا باشد
BTC
Bitcoin
Gold
2159
زمان مطالعه: 2 دقیقه

از دیدگاه اقتصاد کلان، تحولاتی که به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم بر نرخ بهره فعلی و آتی تأثیر می‌گذارد باید بر قیمت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال نیز اثرگذار باشند. با این حال، آخرین گزارش فدرال رزرو نیویورک نشان می‌دهد که بیت کوین برخلاف دیگر دارایی‌ها، به‌شکل شگفت‌انگیزی نسبت به اخبار اقتصاد کلان واکنش نشان نمی‌دهد.

به گزارش کریپتواسلیت، فدرال رزرو نیویورک در ۹ فوریه (۲۰ بهمن)، در جدیدترین گزارش خود با نام «قطع ارتباط بیت کوین و اقتصاد کلان» می‌گوید که بیت کوین در مقایسه با فلزات گران‌بها مانند طلا، بیشتر ویژگی‌های یک دارایی ذخیره ارزش را دارد، اما به‌دلیل نوسانات قیمت هرگز نمی‌تواند جایگزین دلار آمریکا شود.

محققان این گزارش با استفاده از روش‌های تحقیق کمی که با نام «تحلیل مؤلفه‌های اصلی» شناخته می‌شود، قیمت بیت کوین را در کنار تغییرات روزانه نرخ تسویه آتی در بازار پول در بازه های زمانی ۳۰ دقیقه‌ای و یک ساعته پیش و پس از اعلامیه‌های برنامه‌ریزی‌شده کمیته بازار آزاد فدرال بررسی کردند.

این گزارش که به بررسی اثرات اخبار پولی و کلان اقتصادی بر قیمت بیت کوین می‌پردازد، اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در سال ۲۰۲۱ را تأیید می‌کند که گفته بود:

قیمت ارزهای دیجیتال به‌شدت نوسان دارد… این دارایی‌های بیشتر مناسب سفته‌بازی هستند. بنابراین، به‌طور خاص نمی‌توان از آن‌ها به‌عنوان ابزاری برای پرداخت استفاده کرد. بیت کوین نیز یک دارایی برای سفته‌بازی است و اساساً جایگزینی برای طلا است تا دلار.

گزارش جدید فدرال رزرو نیویورک بر پایه تحلیل پاول استوار است که استدلال می‌کند قیمت بیت کوین هم‌بستگی با انتشار اخبار اقتصاد کلان ندارد.

مهم‌ترین نتیجه این است که بیت کوین به جز نرخ تورم، مستقل از همه اخبار اقتصاد کلانی عمل می‌کند که ما بررسی کردیم. این رفتار در تضاد کامل با سایر دارایی‌هایی مانند طلا، نقره، شاخص اس‌اندپی ۵۰۰ و نرخ‌های مبادله دوجانبه مختلف است که ما برای مقایسه استفاده کردیم. به جز بیت کوین، تمام دارایی های سنتی با ضریب هم‌بستگی بزرگ و قابل‌توجه اقتصادی به اخبار اقتصاد کلان واکنش نشان می‌دهند.

این گزارش، این باور دیرینه در برخی از حلقه‌های سازمان‌های نظارتی را تکرار کرد که بیت کوین یک دارایی سفته‌بازارنه است و افزود روند قیمت بیت کوین تمایل دارد که تنها اخبار مربوط به آینده سیاست‌های پولی مانند اظهارات کمیته بازار آزاد فدرال درمورد نرخ بهره و تورم را دنبال کند. رفتاری که به نظر می‌رسد محققان را متحیر کرده است.

برای نمونه، افزایش غیرمنتظره تورم ایالات متحده می‌تواند منجر به افزایش هزینه‌های تولید برای صادرات شود و محصولات یک کشور را در بازار جهانی جذاب‌تر کند. به گفته محققان، این اتفاق ممکن است باعث کاهش ارزش پول کشور شود که از لحاظ تئوری باید با افزایش ارزش بیت کوین مرتبط باشد.

اما شواهد این پژوهش برای اثبات این نظریه به‌اندازه کافی قطعی نبودند.

با این حال، اگر افزایش کوتاه‌مدت نرخ‌های بهره توسط فدرال رزرو برای مقابله با تورم می‌تواند منجر به افزایش ارزش دلار آمریکا شود که به‌طور بالقوه باعث افزایش موقت قیمت بیت کوین خواهد شد.

فدرال رزرو نیویورک در گزارش خود، واکنش قیمت بیت کوین را در بازه‌های زمانی ۳۰‌ دقیقه‌ای و یک ساعته در زمان انتشار اخبار مهم اقتصاد کلان با ارزهای فیات اصلی مانند ین ژاپن، یورو، دلار آمریکا و پوند انگلیس مقایسه کرده است.

به‌طرز شگفت‌انگیزی، فدرال رزرو دریافت که بیت کوین تحت تأثیر اخبار پولی یا کلان اقتصادی قرار نمی‌گیرد. با این حال، این بانک مرکزی پذیرفت برای درک نبود ارتباط میان قیمت بیت کوین و عوامل اقتصاد کلان و درک بهتر این نتایج اولیه هنوز تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

منبع:

ارز دیجیتال


امتیاز دادن به خبر

با لایک کردن هر خبر شما می توانید کوین بیشتر جایزه بگیرید


مطالب مرتبط با این موضوع

بیت‌کوین یا سهام آمازون و متا؛ کدام پایدارتر است؟

بیت‌کوین یا سهام آمازون و متا؛ کدام پایدارتر است؟

سوددهی ماینرهای شبکه بیتکوین

سوددهی ماینرهای شبکه بیتکوین

نهنگ‌های بیت کوین دیدگاه صعودی دارند

نهنگ‌های بیت کوین دیدگاه صعودی دارند

دلیل کاهش قیمت بیت‌کوین به زیر ۲۶۰۰۰ دلار چه بود؟

دلیل کاهش قیمت بیت‌کوین به زیر ۲۶۰۰۰ دلار چه بود؟

عدم قطعیت‌های کلان و افت بیت کوین به زیر 27 هزار دلار

عدم قطعیت‌های کلان و افت بیت کوین به زیر 27 هزار دلار


تحلیل کاربران

طلا و بیت کوین

mhnn

21/بهمن/1401

طلا و بیت کوین اهداف و ویژگی های متفاوتی دارند. اگر بیت کوین به طور کامل جایگزین طلا به عنوان ذخیره ارزش بشه، باز هم تنها بخشی از کل بازار رو تشکیل میده. چون طلا یک دارایی فیزیکی هستش، اما بیت کوین دارایی دیحیتالی هست و طلا به عنوان وسیله مبادله بین مردم پذیرفته تره و بازار بزرگتری هم داره.

28

بیت کوین و طلا

[email protected]

23/بهمن/1401

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز عارضم که طلا از خیلی سالهای خیلی دور برای همه سرمایه ای خوب محسوب میشه که همه برای سرمایه گذاری نیازی به تحقیق ندارن ارز دیجیتالی بیت کوین هرگز نمیتونه جای طلا رو بگیره

12

عرض خسته نباشید

علیرضادوست

02/اسفند/1401

سلام خسته نباشید به تمامی هم تیمی های کوین گرام و عضو ها و تمامی مردم ایران کوینگرام بسیار برنامه عالی و پایبند به قانون هست و در پرداخت ها هم به جدیت دونبال میشود ممنون که لایک میکنید

8

بیت کوین

alireza86

29/بهمن/1401

از دیدگاه اقتصاد کلان، تحولاتی که به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم بر نرخ بهره فعلی و آتی تأثیر می‌گذارد باید بر قیمت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال نیز اثرگذار باشند. با این حال، آخرین گزارش فدرال رزرو نیویورک نشان می‌دهد که بیت کوین برخلاف دیگر دارایی‌ها، به‌شکل شگفت‌انگیزی نسبت به اخبار اقتصاد کلان واکنش نشان نمی‌دهد.

5

بیت کوین

mahsadas

25/بهمن/1401

با بازگشت ناگهانی نوسانات به بازار، آن دست از معامله‌گران بیت کوین که موقعیت لانگ (خرید) باز کرده بودند، روز گذشته در مجموع ۲۳میلیون دلار از سرمایه خود را به‌خاطر لیکوییدشدن از دست دادند

5

همزیستی

amirmahdi051

21/بهمن/1401

بیت کوین دارایی با ارزشی هست و مطمئنا همچنان محبوب تر میشه، اما بعیده ک به طور کامل جایگزین طلا بشه. هم طلا هم بیت کوین دو تا از دارایی های محبوب بین مردم هستن و این احتمال که با همزیستی کنار هم رشد کنن خیلی بیشتره.

25

امنیت یا ریسک

mh31

21/بهمن/1401

قیمت بیت کوین خیلی نوسانی و پر ریسک هستش ، درسته سود هنگفتی داره اما امنیتش کمتره. برعکس طلا سود و ریسک کمتری داره اما امنیتش بیشتره. علاوه بر این بیت کوین رو فقط اونایی میتونن بخرن ک توانایی تحمل زیان های احتمالی رمز ارزها رو داشته باشن.

27

چرا پایان سال 2023 صعودی خواهد بود؟

mahmood39

22/بهمن/1401

اصلاح قیمت بیت کوین به تاخیر افتاده بود - تحلیلگران توضیح می دهند بیت‌کوین و بازار کریپتو به نبرد با بادهای مخالف قوی ادامه خواهند داد، اما تحلیلگران توضیح می‌دهند که چرا سه‌ماهه سوم و چهارم سال 2023 می‌تواند برای بیت‌کوین خوب باشد.

13

ارز گیفتو

M0RTEZA

22/بهمن/1401

دوستان کسی میدونه چرا ارز گیفتو در صرافی اوکی اکسچنج غیر فعال شده .خواهشا راهنمایی کنید ممنون از لطفتون

13

بیت کوسن

[email protected]

21/بهمن/1401

کلا فعلا بازار ارز در حال نوسان شدید هستش اما باید در نظر گرفت که تا یک ماه دیگر نمیتوان این قیمت هارو دید

15

فدرال رزرو آمریکا

marwan

23/بهمن/1401

پس از آرامشی نسبی که در هفته گذشته بر فضای خبری اقتصاد جهان حاکم بود، این هفته ممکن است داده های تورمی آمریکا در روز ۳شنبه این خواب زمستونی بهم بزنه قیمت دلار چند وقتی است که تحت تأثیر بازارهای مرزی است. افزایش محدودیت ها در عراق و امارات، قیمت دلار سلیمانیه و درهم امارات را افزایش داد و دلار تهران به دنبال افزایش قیمت دلار در بازارهای مرزی افزایشی شد.

13

جایگزین بهتر

sinadata

21/بهمن/1401

در حالی که طلا برای قرن‌ها دارایی سنتی امن بوده است، بیت کوین به عنوان یک جایگزین مناسب در سال‌های اخیر ظاهر شده است ، این بدان معناست که حتی اگر بیت کوین به طور کامل جایگزین طلا به عنوان ذخیره ارزش شود، باز هم تنها بخشی از کل بازار را تشکیل می دهد.

16

تحلیل

rewq

10/فروردین/1402

از نظر من بیت کوین جایگزین طلا باشه چیره خوبی هست چون ثبات بیت کوین از طلا خیلی بیشتر هست و از این طرف خیلی خوب هست و عید را به همه کوینگرامی ها تبریک میگویم

0

بیت کوین یا دلار

aliyavri

21/بهمن/1401

بیت کوین به خاطر نوسانات‌ زیادی که داره نمیتونه به طور کامل جایگزین دلار بشه ،اما ارز با ارزش به نوبه ی خودش ولی در کنار طلا رشد خوبی میتونه داشته باشه

16

دانلود اپلیکیشن موبایل کوینگرام

با اپلیکیشن اندروید کوینگرام از آخرین مطالب بازارهای مالی و رمزارز ها با خبر باشید، قیمت تمامی رمزارز ها در لحظه چک کنید و نرخ آنها را با مبدل ارز کوینگرام به یکدیگر تبدیل کنید، با دیگر افراد در مورد تحلیل ها و مطالب گفت و گو کنید، سبد دارایی ارزهای دیجیتال خودتان را بسازید و از سود و زیان خود در بازه های زمانی مختلف با خبر باشید و با شرکت رایگان در مسابقات پیش بینی رمزارز جایزه ببرید.
coingram
coingram
کوینگرام

استارتاپ کوینگرام به عنوان یک رسانه تخصصی در حوزه بازار های مالی وارز های دیجیتال ، فعالیت خود را از تیر 1398 شروع کرد. هدف ما از ابتدا آموزش وآشنایی مردم با علم و فناوری آینده یعنی بلاک چین بوده است. آشنایی با انواع ارز های دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، آدا کاردانو و بقیه رمزارز ها میتواند ما را در انتخاب خرید و سرمایه گذاری در این حوزه بسیار بیشتر کمک کند. همان طور که سرمایه گذاری ها و ورود پول به این حوزه روز به روز بیشتر می شود، مسئولیت ما برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بیشتر می شود تا کسی درگیر پروژه های کلاه برداری و طرح های پانزی نشود.

برگزیده ها

درآمد از کوینگرام

شرایط و قوانین

مفاهیم پایه

آشنایی با بلاکچین

آشنایی با بیتکوین

آشنایی با اتریوم

کوینگرام

درباره ما

ارتباط با ما

شبکه های اجتماعی

اینستاگرامتلگرام

کلیه ی حقوق این سایت نزد کوینگرام محفوظ بوده و بازنشر محتوای اختصاصی با ذکر منبع بلامانع است.